Tony - sháním

Zde jsou již neaktuální příspěvky ohledně výměn.

Re: Tony - sháním

Příspěvekod vrana » sob 21. pro 2013 13:41:30

děkuji za přivítání.já jednou jel vlakem z ostravy do tanvaldu nebo tam blízko.v Hradci jsem se zeptal nádražáka, jestli ten vlak tam jede,řekl ano, tak jsem nastoupil a jel, ale jel jsem přes dvě hodiny, a zjistil, že jedu tou nejdelší trasou.Jede tam ještě přímá.Od té doby se neptám jen jednoho, ale vždy dvou.
Angrešty u nás šlechtí pan Vrána ze Zborovic 300, A daří se mu to.On prodává jen stromky, nikoli keře, na výstavách v Kroměříži,Olomouci a j. Zdálky se pozná kde je, protože má žlutý stánek.Má i rybízy a meruzalky.
Vybrat správnou odrůdu je důležité, zvlášt u muchovníků, tam není správné hledat druhy, ale odrůdy.Smoky, Northline, Martin,Thiesen a j. a dobré je vzít naroubovaný z ADAVO neb Průhonický výzkumák,aby byla záruka odrůdy.Dobré zboží má i www.stareodrudy.org. má i nejnovější. Já šlechtím kolomiktu a ted jen prodávám licence.Prodal jsem EU,Rusko a bývalé ruské země a jednám s řadou dalších. V Kruh Semily jsem viděl nový dobrý muchovník.Mají i kolomiktu,tak i stareodr.
řízky nechám na jaře zakořenit a nežli povyrostou, jsou pryč.měly by se prodávat větší a plné plodů.Já to dělám v malém, tak dopěstovat větší nestihám.Licencované odrůdy zatím neprodávám, musí se čekat dost dlouho.Porušení autorského práva je pokuta 4mil.kč. A každý autor to vždy zahlásí,to se musí, jinak mu dochází ke škodám. Firma, která koupila licenci mi nařídila, abych zajistil že každý kdo to má aby to zničil.Já myslím, že když to nemnoží a má to jen na ovoce, tak to může mít,ale má pamatovat na autora a chránit i sebe.Nikomu to nedat dokud to nebude v prodeji veřejně. nikoho jsem se nechtěl dotknout tak si na mne můžete dát pozor,když chcete.Já 15 let bojoval proti komoušům.71-86.ale zde se o politice nebavíme.
vrana
začátečník
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 18. pro 2013 17:29:17

Předchozí

Zpět na Archiv výměn rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků