Kohant - nabízím

Zde jsou již neaktuální příspěvky ohledně výměn.

Re: Kohant - nabízím

Příspěvekod Ivana » pát 05. úno 2010 21:20:57

Martasi, taky tě mám moc ráda. Nechceš něco ode mě?

P.S. Ty pistácie jsou vážně do - 20? Nepřekoukla jsem se?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kohant - nabízím

Příspěvekod martas » pát 05. úno 2010 22:14:08

Nepřekoukla měly by vydržet ještě více.Mám je z Bulharska od Výskumného Ústavu Jižních Kultur.Šlechtily je právě na odolnost proti mrazu.Jsou sice trochu menší než ty z obchodu ale chutově lepší.Chceš semena nebo sazenice?Já pěstuji hlavně jižní užitkové jestli něco máš?Ted sháním hlavně kiwi.Moje kiwiště vzalo za své při rozšiřování skalky na mrazuvzdorné kaktusy.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kohant - nabízím

Příspěvekod Ivana » pát 05. úno 2010 22:21:12

Máme arguty a až budem přesazovat, bude rostlina.
Z jižních toho moc nemáme, co takhle Schizandra chinensis, nestál bys o ní? Nebo Akebia quinata?
Máš toho v seznamu tolik, co mě zajímá... Jen doufám, že mi bude můj hektar stačit.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kohant - nabízím

Příspěvekod martas » pát 05. úno 2010 22:52:34

Schizandru bych bral jednu mám kvete ale neplodí asi je cizosprašná.Mám toho daleko víc než jsem napsal ale počítač mám měsíc a psaní jedním prstem je mazec.Jestli bude kiwi tak beru.Napiš co sháníš abych nemusel vše vypisovat.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kohant - nabízím

Příspěvekod Kohant » sob 06. úno 2010 7:21:26

Argut mám kolem 20 odrůd. Sepíšu je až sleze sníh.
Nějaké bych měl v kontejnerech od loňska, ale jsou v nějakém blbém substrátu z OBI a moc se jim nedařilo.

12 odrůd dřínu a několik plodících semenáčů. Uvidím jak dopadne letošní řízkování.
Kdyby někdo chtěl, můžu na jaře poslat pecky z Jantarového. Teď jsou pod sněhem, doufám že je něco nesní. Každý rok měl jen pár plodů. Pak jsem k němu při kvetení postavil 6 kontejnerů s jinými odrůdami a byl obsypaný až se větve skláněly. Za semen asi vyjdou nějací kříženci, ale všichni opylovači byly dobré odrůdy.


Zimolezů asi 35 keřů, ale u několika už nevím co je to za odrůdu. Zpočátku mě totiž moc nebavily, neudělal jsem si pořádné jmenovky, a ty co u nich byly tak vybledly.
Uživatelský avatar
Kohant
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 13. pro 2009 14:55:56
Bydliště: na východ od martase

Re: Kohant - nabízím

Příspěvekod martas » sob 06. úno 2010 10:25:44

Bude se Vám hodit něco z toho co jsem napsal?Co děláte z dřínu?marmeládu?Syrový mi moc nechutná.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kohant - nabízím

Příspěvekod Kohant » sob 06. úno 2010 10:50:52

Muchovník, rakytník, dřín, kamčatka, slepice.

Možná pistácie a tu stopkatou kytku. Ony jsou všechny rostliny krásné, ale v mé zahradě by byly jako pěst na oko.

Mně dříny chutnají. Tobě by možná chutnal ten žlutý.
Uživatelský avatar
Kohant
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 13. pro 2009 14:55:56
Bydliště: na východ od martase

Re: Kohant - nabízím

Příspěvekod martas » sob 06. úno 2010 11:49:09

Ta (stopkatá kytka)je krásná vypadá trochu jako lípa ale není to žádný keříček.Stopky suším chutnají jako křížaly.Mám příbuzné v Bulharsku a tam dřín používají na rastrojstvo tak mám tu chut asi spojenou se střevníma potížema.Ten žlutý bych zkusil.Kolik odrůd arguty se Vám povede tolik vemu.Kolik chcete těch slepiček?
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kohant - nabízím

Příspěvekod Kohant » sob 06. úno 2010 12:40:24

Asi 3-4 a kohoutka.

Jantarový dřín nám dozrává od začátku srpna. Chuť mi připomíná kokos, v puse se rozplyne i se slupkou. Snad se mi povede nařízkovat. Ale bude chtít vedle sebe ještě jinou odrůdu pro lepší opylení.

Sazenic argut budu mít v létě dost. Nestačím je rozdávat. A na podzim budu mít spoustu dalších odrůd.

Na zahradě mám tři velké lípy a pár menších. "Stopkatá" se mi sem taky vejde.
Uživatelský avatar
Kohant
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 13. pro 2009 14:55:56
Bydliště: na východ od martase

Re: Kohant - nabízím

Příspěvekod martas » sob 06. úno 2010 13:17:37

Opylovačů bude dost Z těch Ukrajinských dřínů jsem vysázel kolem zahrady živý plot oni mi vyklíčily snad všechny.Od argut budou i samčí rostliny?A kolik těch slepiček-budu nasazovat do líhně společně s jap.křepelkami.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

PředchozíDalší

Zpět na Archiv výměn rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník