Problémy s registrací

Problémy s registrací, doporučení novým členům.

Problémy s registrací

Příspěvekod Ivana » stř 13. říj 2010 11:25:07

Při registraci odpovídáte na dvě zdánlivě zbytečné otázky, které ale jsou velmi důležité, ptorože slouží jako ochrana proti spamovacím robotům. Spamovací programy jsou dnes již natolik chytré, že se dokáží automaticky zaregistrovat a za několik minut zahltit fórum stovkami příspěvků s odkazy na kasina, potnostránky nebo reklamou na cokoliv. Mazání těchto příspěvků trvá nepoměrně déle, v řádu hodin a v případě masivního napadení i dnů.

Jako další ochrana proti těmto automatickým spamovacím programům je při registraci vyžadováno i opsání písmen a čísel, takzvaný ověřovací kód neboli captscha. Jednoduché dvojrozměrné ověřovací kódy dnes již pro spamovací programy nejsou žádnou překážkou, bohužel. Ověřovací kód je proto vytvořen tak, aby jej ještě zvládnul přečíst člověk ale spamovací program už ne. Mezi tím je ale velmi tenká hranice a někdy se může stát, že kód nepřečte ani člověk. Konstruktéři ověřovacího kódu i my administrátoři o tom velmi dobře víme a na vyřešení případných problémů je proto pod kódem tlačítko Obnovit ověřovací kód. Použití tlačítka není omezeno, obnovovat kód při registraci můžete tak dlouho, dokud kód nepřečtete.
Mrzí mě, že s tím někteří z vás mají problémy s registrací, ale vypnout si to netroufnu, ještě si živě pamatuju jak jsem půl dne mazala kasina.

Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Zpět na Pro nové a neregistrované členy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník