Přihlášky na výměnný sraz v květnu 2011

Toto fórum slouží výhradně k domlouvání osobních výměn rostlin a sazenic na srazu.

Re: Přihlášky na výměnný sraz v květnu 2011

Příspěvekod marcenka » úte 03. kvě 2011 22:02:15

Ahoj,rada bych se tez zucastnila alespon v sobotu, ackoliv jsem dosud jeste nicim neprispela, (nebyl zatim cas bohuzel,) mam napr. seminka withania somnifera, artemisia princeps,cassia tora,glycyrrhiza lepidota, shungiku ,
1xsazenice muchovniku Princ Williams a drinu (na mem drinu siroko daleko jedinem, se urodila 1 (!) bobule a ejhle ptaci ji hned zaseli na druhem konci zahrady..., dale sazenice:marinka vonna, libecek, tymian -vitalni tot plevel, yzop,saturejka horska, santa citronova, jakysi kulturni druh stoviku do salatu, echinacea bila barva, beztrna ostruzina, tayberry, pelynek pravy, mata Mochito, feferonka czechoslowakian black, rajce ze sibire
lesni jahody (asi) rozrustaji se jako koberec
Budu rada, kdyz me priberete, ac jsem jen pouhy zacatecnik.
mam zajem treba o bataty a jam, poschodovou cibuli, nejakou chutove dobrou jostu a jine cokoliv jedle ci lecive, proste by to chtelo nafukovaci zahradu....
A taky doma si s nikym o kompostu opravdu nepokecam...

Martina
marcenka
začátečník
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 18. bře 2011 13:13:00

Re: Přihlášky na výměnný sraz v květnu 2011

Příspěvekod Ivana » stř 04. kvě 2011 8:51:41

Ahoj, vítám tě na fóru a rádi tě uvidíme i na srazu.
Vzala bych si od tebe tymián a saturejku horskou, můžu ti přivézt poschoďovou cibuli a přebytky léčivých a jedlých - vyber si z mojí nabídky na sraz nebo z mojí nabídky semen.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Přihlášky na výměnný sraz v květnu 2011

Příspěvekod Petra » stř 04. kvě 2011 11:39:38

Martino, ráda bych s Tebou na srazu vyměnila šantu citronovou (předpokládám, že je to trvalka) a zahradní šťovík. Moje nabídka je tady, ale neumím na ni přímo dát odkaz.

Petra
Petra
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 206
Registrován: sob 28. lis 2009 21:25:04
Bydliště: Lysá n/L.

Re: Přihlášky na výměnný sraz v květnu 2011

Příspěvekod Ivana » stř 04. kvě 2011 16:58:03

Marcenka: A kdybys toho chtěla víc, brala bych i ten muchovník. A co je zač ten šťovík? Mám zájem o šťovík zahradní Rumex patientia, vypadá takhle. Vysoký 80 cm-2 metry, listy má velké, 30x100 cm. Dále bych chtěla šťovík štítnatý Rumex scutatus, ten vypadá takhle, vysoký 10-50 cm, lístky jen několik cm.
Pak se ještě pěstuje šťovík krvavý, Rumex sanguineus ssp. sanguineus, ten vypadá takhle, ten mi právě klíčí a na zahradě mi roste šťovík kyselý zahradní Rumex acetosa ssp. horticole, ten vypadá takhle.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Přihlášky na výměnný sraz v květnu 2011

Příspěvekod marcenka » stř 04. kvě 2011 22:38:17

Ahoj,
dekuji Ivano a Petro za nabidky...!
Ivano: Stovik je to ten od Sema, alespon si pamatuju, ze jsem ho sela z koupeneho, tymian je pekny a chutove vyborny a hlavne prezil i tuto zimu bez poskvrnky, coz se o materidousce citronove rict neda. Jeste nevim v jakem stavu je saturejka horska, mam ji v jine zahradce, a pak mam jeste neco, co jsem take jako saturejku horskou kdysi koupila, ale ted to nedokazu identifikovat, to taky privezu
V seznamu mas tolik obdivuhodneho zeleni, ze mi dela problem se vubec rozhodnout...(pomooc),
v podstate beru cokoli co prebude , rada bych hlavne jestrabinu lekarskou a tu poschodovou cibuli, no a dale pripadne nektere z tohoto:mari list, agastache anyzova, pivonka lekarska, cesnek medvedi, recke oregano, divoke rajce, merlik vsedobr a ten stovik krvavy, pokud zbyde nejaka majoranka...uz koncim (a obejdu zahradu, zdali nekde neroste nejaky vzacny plevilek, jo mam marali koren, ale teprve pokvete, mochnu stribrnou, plicnik a travnicku primorskou ruzovou, panasovany kultivar barvinku)
Muzu taktez uvarit indonezkou ryzi se zeleninou. Ma to byt vegetarianske?
Prosim, mam jeste jeden dotaz:
Mam topinambury, ktere maji krasne kulate svetle hlizy, ale chutnaji mi asi jako mravenci, neexistuje jina odruda (chci to kvuli inulinu, jinak bych se tak kvuli "mravencum" nesnazila...) s lepsi chuti ? Diky a zdravim

Petro: Stovik bude a santa je trvalka, voni citronove, kvete fialove, caj je dobry na chripku,
vzala bych si cechrici vonnou a perovskie. (co je to cibule čerga?)
Diky
(uf, to jsem se rozmluvila...) Martina
marcenka
začátečník
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 18. bře 2011 13:13:00

Re: Přihlášky na výměnný sraz v květnu 2011

Příspěvekod Kohant » čtv 05. kvě 2011 6:11:41

Nechával jsem to na poslední chvíli, protože jsem nevěděl co bude a jak to bude, a dnes už vím že nepojedu.
Lákal mě hlavně šarm Fafole, výměnou jsem chtěl všem ostatním (bobkovi ne) nabídnout šarm svůj.
Tak někdy příště.
Uživatelský avatar
Kohant
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 13. pro 2009 14:55:56
Bydliště: na východ od martase

Re: Přihlášky na výměnný sraz v květnu 2011

Příspěvekod sklenka » čtv 05. kvě 2011 8:29:51

Kohant: To je škoda, všichni jsme se na tvůj šarm těšili.
Marcenka: Máš soukromou zprávu.
sklenka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 02. led 2010 23:27:39
Bydliště: Voticko

Re: Přihlášky na výměnný sraz v květnu 2011

Příspěvekod Ivana » čtv 05. kvě 2011 8:50:14

Marcenka: No Semo svého času prodávalo Rumex patientia (ten velký) a stále prodává Rumex acetosa ssp. horticole, ten mám a roste dobře. Hádám že ho budeš mít taky. Šťovík krvavý ti nepřivezu, mám jen šest nebo sedm úplných miminek, ale zkus AEV-VS, prodávají semínka. Mám ho od nich, bylo tam asi 50 semen, nasila jsem půlku a vylezlo těch sedm. To ostatní co stihnu nareju a všedobr budou taky semínka, polítali mě ho hoši na dvoře při stavbě. Rajče, řecké oregáno a agastache bude, toho je dost. Maří list uvidíme, má ho sousedka před domem a můžu si vzít, ale zase to nesmím přehnat. Topinambury bych mohla vzít taky, zdejší mě chutnají. Někde na vlákně topinambury je přehled odrůd.
Brala bych ještě maralí kořen (ale ten blbě snáší přesazování, už jsem na to doplatila, tak jen jestli ho máš dost) a trávničku.
Jirka je vegetarián tak by bylo fajn vegetariánské jídlo.

Kohant: Též jsem se těšila na tvůj šarm a neméně na šarm tvých aktinidií a dřínů. Škoda, někdy příště.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Přihlášky na výměnný sraz v květnu 2011

Příspěvekod bobek » čtv 05. kvě 2011 10:59:20

Množí se dotazy ohledně parkování na srazu. Těžko se odhaduje kolik se nás vejde na parkoviště u chaty, záleží kolik přijede sousedů. Ale samozřejmě je možné přijet k chatě, vyložit případný náklad a pokud nebude místo tak odjet zaparkovat jinam. Kdo dřív přijde, ten dřív parkuje :)
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Přihlášky na výměnný sraz v květnu 2011

Příspěvekod marcenka » čtv 05. kvě 2011 21:48:04

Ivano, diky za odkazy,
marali mi letos pokvete poprve, tak mozna do nej radsi nebudu ryt, aby byly seminka, fakt je ze sedel dve leta beze zmeny.
M
marcenka
začátečník
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 18. bře 2011 13:13:00

PředchozíDalší

Zpět na Sraz a výměny na srazu květen 2011

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník