Po srazu - dojmy, otázky a vzkazy

Toto fórum slouží výhradně k domlouvání osobních výměn rostlin a sazenic na srazu.

Re: Po srazu - dojmy, otázky a vzkazy

Příspěvekod yaw » úte 10. kvě 2011 6:49:31

Ivana píše: Yaw: Nakonec jsem ti zapoměla dát slíbená divoká rajčata, promiň. Jsou zaparkovaná u Fazole, tam to je blíž než do Brna.


... to je v pohodě, stejně lezu po střeše, přidělávám okapy a připravuji v trávníku cestu, aby mně mohli přivést s multikárou beton...

S Fazolí se dohodnu na mělnickém vinobraní :lol:

Sraz byl bezva :D :D :D ...dík Ivano & Bobku za pořádání...

Yaw
yaw
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 08. pro 2009 12:10:52
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Po srazu - dojmy, otázky a vzkazy

Příspěvekod Kohant » úte 10. kvě 2011 15:39:38

Já už byl třikrát u Martase, koncem května pojedu zas.
To abyste si nemysleli že na srazy kašlu.
Uživatelský avatar
Kohant
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 13. pro 2009 14:55:56
Bydliště: na východ od martase

Re: Po srazu - dojmy, otázky a vzkazy

Příspěvekod kol238 » úte 10. kvě 2011 21:45:11

Úplně Vám závidím, taky bych se ráda někdy v budoucnu účastnila, ale vzhledem k věku mých dětí, tak běhám po zahradě s pološíleným výrazem ve tváři a to zatím odkopávám jen od sousedů. :D
kol238
člen korespondent
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 26. led 2010 20:34:00
Bydliště: Zbyslavice

Re: Po srazu - dojmy, otázky a vzkazy

Příspěvekod Ivana » úte 10. kvě 2011 22:21:24

sklenka píše:U čeho zvonek byl si samozřejmě už nepamatuju. No nic, tak se nechám překvapit, dala jsem ho do světlého polostínu, to by snad nemuselo vadit ani jednomu z nich, ne?

Klubkatému by bylo líp na slunci, ale nezahyne ti tam.

Fazole píše:To bylo boží!
Ještě teď se směju nad Bobkovo noční hláškou "Tak si trhni čakrou!"

Stala se mou oblíbenou, byla to nejlepší hláška srazu.

Kohant píše:Já už byl třikrát u Martase, koncem května pojedu zas.

Já u něj byla zatím jednou a má to skvělý, úplný ráj. Zase jiný než u Bobka a u Fazole.

Sázela jsem dva dny. Téměř bez pološíleného výrazu.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Po srazu - dojmy, otázky a vzkazy

Příspěvekod Ivana » ned 15. kvě 2011 20:15:38

Mám dotaz: Nedávno mi někdo říkal, ale už nevím kdo a kdy, ale hodně tuším že to bylo na srazu, že poškozené oddenky rostlin se před uhnitím dají uchránit natření medem. V tom fofru jsem se zapoměla zeptat jestli to dotyčná zkoušela. Přepadly nás pochybnosti, jestli ten cukr z medu nebude příliš výživný pro nějaké baktérie.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Po srazu - dojmy, otázky a vzkazy

Příspěvekod bobek » ned 15. kvě 2011 22:05:35

Dej si do googlu hesla osmóza, kyselost, peroxid vodíku a med a výsledky prober s Jiho.

Antibakteriální účinky medu jsou několik tisíc let prokázané. Přímo ve sklenici medu (s obsahem vody do maximálně 20% ) nemají bakterie šanci, díky osmóze a kyselosti medu. (Teda s vyjímkou zárodků bakterií včelího moru :cry: Ty ale lidem ani rostlinám neškodí. ) Když si med v tenké vrstvě namatláš na nějaké zranění tak se ještě díky vlhkosti přidá slabý efekt peroxidu vodíku. Když ho namatláš na poškozený oddenek kytky tak hádám že med volíže krtek a je po všech efektech :D
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Po srazu - dojmy, otázky a vzkazy

Příspěvekod sklenka » pon 16. kvě 2011 7:43:03

Bobku, dobrý :lol:
S medem jsem to ještě neslyšela. Já rány na oddencích zasypávám práškem z dřevěného uhlí, to docela funguje.
Bohužel jsem v pátek po návštěvě zahradnictví zjistila, že jsem střevo nad střeva a všechny jsem vás mystifikovala ohledně určování pivoněk: pivoňka bělokvětá (paeonia lactiflora, je to ta čínská) byla ta s víc vystřiženými, špičatými lístky (kterou jsme si díky mému "určení" všichni vzali), naopak pivoňka lékařská (paeonia oficinalis) má lístky trochu dokulata, méně vystřižené. Je to přesně naopak, než jsem říkala, a tímto se vám všem hluboce omlouvám, protože jste si (včetně mě) kvůli mně vzali tu špatnou. Omyl vznikl tak, že moje domácí lactiflora rostoucí na otevřeném prostranství je v jiném stádiu rašení než byly ty Ivaniny (vykopané z džungle), tudíž měla podstatně širší listy - jako ta lékařská. Věděla jsem, že se to podle listů pozná, ale zjevně jsem si to nezapamatovala dobře - hledala jsem odlišnou od té, co mám doma, a že by prostě mohla být o pár týdnů napřed, mě nenapadlo. Každopádně když jsem je teď viděla v zahradnictví vedle sebe, je to úplně jasné. Velice se kaju, sypu si popel na hlavu a při příštím srazu máte plné právo mě zakousnout.
sklenka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 02. led 2010 23:27:39
Bydliště: Voticko

Re: Po srazu - dojmy, otázky a vzkazy

Příspěvekod jiho » pon 16. kvě 2011 19:33:46

bobek píše:Dej si do googlu hesla osmóza, kyselost, peroxid vodíku a med a výsledky prober s Jiho.

Antibakteriální účinky medu jsou několik tisíc let prokázané. Přímo ve sklenici medu (s obsahem vody do maximálně 20% ) nemají bakterie šanci, díky osmóze a kyselosti medu. (Teda s vyjímkou zárodků bakterií včelího moru :cry: Ty ale lidem ani rostlinám neškodí. ) Když si med v tenké vrstvě namatláš na nějaké zranění tak se ještě díky vlhkosti přidá slabý efekt peroxidu vodíku. Když ho namatláš na poškozený oddenek kytky tak hádám že med volíže krtek a je po všech efektech :D

S tím medem bych byl opatrný - na rány na těle bych to ještě chápal (mimo jiné z nich osmoticky vytáhne nečistoty), ale že by byl tak absolutně sterilizační, to se mi opravdu nezdá. To by se nedala vyrobit medovina. ;) Pokud s medem napatleš nějaký rostlinný materiál, začne z něj (osmoticky) vysávat vodu. Navíc ještě při zasazení příslušného oddenku / řízku do substrátu dojde k dalšímu naředění medu vodou a vznikne vynikající živné medium pro všechny možné bakterie a plísně.

Dřevěné uhlí je naopak osvědčený prostředek starých zahradníků. Kaktusářům velmi dobře sloužil také jemný hliníkový prach. Vznikla velmi odolná vrstvička, občas tak pevná, že se přes ni dost těžce probíjely i nové kořínky.
jiho
webadmin
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 06. lis 2009 20:45:35

Re: Po srazu - dojmy, otázky a vzkazy

Příspěvekod Ivana » pon 16. kvě 2011 20:26:39

Bobku, a tys to zkoušel?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Po srazu - dojmy, otázky a vzkazy

Příspěvekod Ivana » úte 17. kvě 2011 5:53:11

Před zakusováním nebo jakýmkoliv jiným poškozováním Sklenky důrazně doporučuji prostudovat nové téma Pivoňky. Jednak je na rozdíl od pivoněk nenahraditelná a jednak jsem došla k názoru že to co psala prvně je správné (takže nejspíš bude něco jako odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil...)
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Sraz a výměny na srazu květen 2011

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník