Pachové ohradníky (srnci, zajíci, kuny, divočáci)

Co se dá dělat na biozahradě s živočichy které nechceme? Týká se větších živočichů, na hmyz je téma breberky.

Pachové ohradníky (srnci, zajíci, kuny, divočáci)

Příspěvekod Ivana » úte 27. zář 2011 11:16:22

Někdo tady sháněl ochranu proti okusu zvěří. Našla jsem pachové ohradníky. Kdybyste to někdo vyzkoušel dejte vědět. Je to poměrně drahé, ale asi by se daly vyhledat ty nejlevnější způsoby.
Kornitol, Limes
Hagopur

článek 1
článek 2
článek 3
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Pachové ohradníky (srnci, zajíci, kuny, divočáci)

Příspěvekod Markéta Hamanová » pon 05. bře 2012 14:14:16

Přijde mi to trochu víc chemické než bych na zahradě chtěla. Ten kornidol je dokonce nějaký jed na rostliny. Ta pěna zase od pohledu vypadá moc uměle a i když asi neškodí stromkům musí se častěji aplikovat. Zdá se mi to jako novinka na chemickém trhu, kterou budou teď všedu vychvalovat, aby se jim vrátili finance, které do toho nasypali.
Markéta Hamanová
začátečník
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 18. kvě 2011 11:59:41

Re: Pachové ohradníky (srnci, zajíci, kuny, divočáci)

Příspěvekod Ivana » pon 05. bře 2012 14:35:53

Markéta Hamanová píše:nějaký jed na rostliny

A můžu se zeptat konkrétně který jed? Já jsem získala dojem, že se jedná o biologickou ochranu (udávané složení tuky a oleje na přírodní bázi), ale mohu se mýlit, třeba výrobce neudává všechny obsahové látky. Jiné zdroje z internetu (podrobněji jsem to nezkoumala) uvádějí "přirozený pachový koncentrát", například zde. Tak by mě zajímalo odkud tvoje informace pochází.
Co se týká pěny, tak nemusí být použita, jako nosič stačí plsť.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Pachové ohradníky (srnci, zajíci, kuny, divočáci)

Příspěvekod Markéta Hamanová » úte 06. bře 2012 20:00:24

Nijak jsem to nezkoumala, ale píšou tam, že to nesmí přijít na rostliny, z toho jsem usoudila, že jim to neprospívá. Třeba je to dusí... opravdu nevím. Pro někoho to může být zajímavé. My máme plot jen ze dvou stran, kde je silnice a parkoviště, zbytek je otevřen směr les a pole. Zvířátka mi ožrala kde co, ale na podzim jsem dávali ovocné stromy a ani stopa ve sněhu, žádný okus. Kolem stromků jsme dali jen vyšší pozink. plot. Tak uvidíme jak se budeme kamarádit dál. Letos chystám velkou bylinnou přestavbu a to je možná zase přiláká. Tak tam toho doufám poroste dost pro všechny :D
Markéta Hamanová
začátečník
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 18. kvě 2011 11:59:41

Re: Pachové ohradníky (srnci, zajíci, kuny, divočáci)

Příspěvekod Ivana » čtv 08. bře 2012 19:00:53

Markéta Hamanová píše:píšou tam, že to nesmí přijít na rostliny

To bude nejspíš proto, aby rostlinám ty oleje, které slouží jako rozpouštědlo nezacpaly průduchy na dýchání. Osobně bych z toho nevyvozovala že je to jed.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Pachové ohradníky (srnci, zajíci, kuny, divočáci)

Příspěvekod pierro » pát 24. led 2014 13:00:20

Okus asi funguje. Ohradník nikoliv. U ohradníku je asi vážně potřeba, aby tam byl i další "odrazující" aspekt. U mě je na pozemek lákají lístečky jabloní a dalšího, co kol kolem mají už po generace sežrané. A pro takové dobroty překousnou i nějaký ten smrádek. Pach psa asi zůstane No.1. Ten zabírá spolehlivě.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek


Zpět na Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron