Seznam rostlin co mi nežerou a co mi žerou slimáci

Co se dá dělat na biozahradě s živočichy které nechceme? Týká se větších živočichů, na hmyz je téma breberky.

Re: Seznam rostlin co mi nežerou a co mi žerou slimáci

Příspěvekod jiho » sob 31. srp 2013 6:31:52

Abstrakt píše:... nevíte, zda listy máku setého ... jsou jedlé? ...

Mléčná šťáva v rostlinách máku je po zaschnutí vlastně surové opium. V zemích, kde se opium tradičně vyrábí, se získává nařezáváním nezralých makovic. Zaschlá gumovitá hmota se sklízí a dále zpracovává. Takže bych rozhodně listy máku k jídlu nedoporučoval. V dřívějších dobách se odvar z makovic dával v některých oblastech dětem, aby spaly. Mělo to ale při dlouhodobém podávání těžké následky na inteligenci takto uspávaných dětí. ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI!!! :!: :!: :!:
jiho
webadmin
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 06. lis 2009 20:45:35

Re: Seznam rostlin co mi nežerou a co mi žerou slimáci

Příspěvekod Danka » sob 31. srp 2013 20:42:32

Co se jedlosti máku týče, na slimáky bych zrovna nespoléhala, chroustali mi vesele i durman, tabák a další “jedůvky“, jsou schopni zblajznout cokoli a ani jich neubyde. Ale je fakt, že obsah alkaloidů kolísá podle zralosti rostliny i spousty dalších věcí a je možné, že listy mladých rostlin lze v menším než malém množství sníst více než jednou. Akorát nevím, jestli to jako pochoutka stojí za pokus, alkaloidy nejsou moc chutná záležitost ani hodně zaředěné (svíravě hořká, někdy i trochu palčivá chuť). Bršlice s ptačincem a kopřivama bude lepší pochoutka.
Zdraví Dana
Danka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 121
Registrován: sob 22. led 2011 23:50:54

Předchozí

Zpět na Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků