Klíšťata

Co se dá dělat na biozahradě s živočichy které nechceme? Týká se větších živočichů, na hmyz je téma breberky.

Re: Klíšťata

Příspěvekod dkaras » pát 08. dub 2011 1:21:03

Asi zkusím tu tinkturu a vitamín B ..... minulý víkend po půl dni na zahradě jsme na dceři zlikvidovali 3 zakouslé kusy.... Prý jich letos bude hodně. (Loni jsem jedno našla v obýváku - sedělo cca 90 cm od země na zdi a vzorně čekalo, kdo půjde kolem.) Ach jo.
:D.
Uživatelský avatar
dkaras
pokročilý
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. dub 2010 21:02:41
Bydliště: Brandýs nad Orlicí (Orlickoústecko)

Re: Klíšťata

Příspěvekod Misazap » pát 08. dub 2011 8:42:22

Nám tahají klíšťata domů psi. Takže je vhodné ošetřit proti klíšťatům i domácí mazliky.
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Klíšťata

Příspěvekod jiho » pon 11. dub 2011 5:07:59

Ivana píše:B-komplex nebo jen vitamín B6 (pyridoxin), o béčku se mezi námi botaniky říká, že fakt funguje.
Jinak jediná 100% ochrana kterou znám je skafandr. Repelenty mi vesměs fungujou, ale tak že se místo 20 zakousne jen 5.
Na netu jsem našla levandulovou tinkturu a tyto odkazy:
http://forum.annwin.sk/prirodne-metody-a-systemy/tipy-rady-a-triky-t1353.html?sid=c1b0abd395a92702a951d796b1e495df
ponožky

Pokud vím, tak jako repelent (částečně) funguje vitamín B1 (thiamin), nikoliv B6. Dokonce jsem teď zahlédl v lékárně "B-komplex repelent" se zvýšeným obsahem B1. Jak ale bude fungovat na klíšťata, to netuším.

Možná by stálo za to nastříknout na nohavice a boty Frontline - když má na zvířatech fungovat dlouhodobě i jako repelent, třeba by to zvládl i na gatích... ;)
jiho
webadmin
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 06. lis 2009 20:45:35

Re: Klíšťata

Příspěvekod bobek » ned 12. čer 2011 16:28:17

Dnes jsem jedním okem a napůl ucha v pořadu Přemka Prkenné Podlahy zaznamenal paní, která tvrdila že mravenci ožírají kořínky rostlin a proto je třeba je hubit... A hned nabízela ňákej sajrajt kterej to prej zařídí ... Možná by bylo užitečnější hubit autory pořadu. Přitom v květnovém čísle časopisu Receptář je zajímavý článek paní Bucharové kde, mimo jiné, píše že mezi přirozené nepřátele klíšťat patří kromě mravenců také střevlíci. No nic, ať si to každej na svý zahradě porychtuje jak uzná za vhodné.
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Klíšťata

Příspěvekod bobek » ned 12. čer 2011 19:08:31

My co se pohybujeme na zahradách a v přírodě se nějakému tomu klíštěti nevyhneme i kdyby čert na koze jel. A čím dřív se případného klíštěte zbavíme, tím líp. Tento.patentovanej způsob vytahování klíšťat mohu jen doporučit, zkusil jsem a funguje bezvadně. Forichtung jsem koupil v žižkovské lékárně za příšernejch 80 Kč ale autor patentu si nějakou tu korunu určitě zaslouží. Taková jednoduchá věc. Že mne to nenapadlo už dávno. Navíc si to dokáže vyrobit i podrůměrně zdatný kutil. Až dosud jsem vytahoVal klíšťata pinzetou, což je hodně pracné a riskantní, určitě to znáte ...
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Klíšťata

Příspěvekod Ivana » ned 12. čer 2011 19:37:01

No já vytahuju klíšťata pinetkou. Je to lepší než pinzeta, zůstane zacvaknutá. Vezmu pinetku, udělám cvak a už jenom točím.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Klíšťata

Příspěvekod Misazap » úte 14. čer 2011 8:16:06

My máme taky ty "minipáčidla" Otom, koupili jsme je u veterináře a jsou bezvadný. Jde to rychle, zvládne se to i v srsti psa nebo na zmítajícím se dítěti. Ještě nikdy se mi s nimi nestalo, že by zůstala hlavička.
Pak to zamáznu pořádným flekem betadine a je to.
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron