Kos černý

Co se dá dělat na biozahradě s živočichy které nechceme? Týká se větších živočichů, na hmyz je téma breberky.

Kos černý

Příspěvekod bobek » ned 25. dub 2010 19:01:30

Nevíte někdo jak zahnat kosy ? Vysévat například hrášky nebo slunečnice bez přikrytí výsevu sklenicí vůbec nemá cenu, uštipujou dokonce i květenství petrklíčů. Na rozličná plašítka si během pár dní zvyknou, z kocoura si dělaj srandu, ze mně taky, když jsem jim vyhrožoval že někde najdu tu vzduchovku po dědovi ...
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Kos černý

Příspěvekod martas » úte 27. dub 2010 21:31:13

Na kosy platí jenom jestřáb.Ale nevím kde ho seženeš. :lol:
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kos černý

Příspěvekod sklenka » stř 28. dub 2010 8:13:22

Hele, to je divný. U mě se kosi chovají jako milí a způsobní ptáčci, kteří tu a tam uzobnou kus jahody, ale jinak nic špatnýho nedělají - akorát ze záhonů vybírají žížaly a hmyzáky. Moje máma si stěžovala přesně stejně jako ty a já jí to něvěřila :shock: Kosa asi fakt neodeženeš, ale co ho zkusit nakrmit něčím jiným, aby nechal záhony na pokoji? Není tu nějaký ornitolog? Co by se dalo na jaře podstrčit kosům? Nemáš ještě starý jablka třeba?
sklenka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 02. led 2010 23:27:39
Bydliště: Voticko

Re: Kos černý

Příspěvekod martas » stř 28. dub 2010 8:25:55

Na jablka se tet na jaře vyprdnou.To je krmení z nouze v zimě.Zobali by moučné červy,ale tím si jich přilákáš ještě víc.Klíčící rostliny jim připomínají drátovce a žížaly jenž jsou jejich hlavní potravou.Máš na zahradě málo žížal.Kosy mají hlad a jak hledají tak škodí.Až vyvedou mladé a vrhnou se na třešně tak dají pokoj.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kos černý

Příspěvekod bobek » stř 28. dub 2010 8:44:06

Potíž bude přesně v tom co naznačujete - teď když maj mladý tak sháněj co se dá. A vzhledem k tomu že v sousedních zahradách jsou většinou jen trapné pokusy o anglické trávníky - tedy poušť - tak na naší zahradě je pro ně ráj a zdroj obživy ...
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Kos černý

Příspěvekod pierro » úte 11. kvě 2010 19:53:02

Pokud jsou kosi, bude míň arionů. Já kupř. ani nezkouším hrách vysévat, protože arioni nenechají vyrůst ani jediný. Dokud nemám kachny, na setí (vyjma fazolu šarlatového) kašlu.

Šťastný to člověk. Sežeň si krahujce. :-D
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: Kos černý

Příspěvekod jiří » sob 22. kvě 2010 16:31:50

Po tak dlouhé zimně jaká byla u nás na severu (Jablonec n.N.) si rád poslechnu jejích nádherné prozpěvování.Navíc sem si je krmil v zimě. A Fazole či lusky si koupím. :shock: :D :D
jiří
začátečník
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 22. kvě 2010 11:09:13

Re: Kos černý

Příspěvekod Misazap » úte 18. led 2011 16:25:01

Odehnání kosů by se mi taky líbilo, tady u nás mají takovou malou oázu (myslím tím celou čtvrť) a hádají se o ni jen co na jaře vykoukne sluníčko až do prvních mrazíků. To jejich vřeštění mi teď vážně nechybí ... ale co s tím? Jinak výrazné škody nám nedělají, jen sedají na ořech a kálejí na auto pod ním, pokud tam náhodou je .. ale to jim vyčítat nemůžu. Mladé každoročně vyvádí třeba i u nás v břečťanu.
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Kos černý

Příspěvekod dkaras » pát 08. dub 2011 1:27:54

My máme povinné vinné kosy,
což je dáno tím, že pětinu zahrady nám pokrývá pnoucí se réva.... to je pro ně ráj. Na podzim pak svádíme boj o hrozny.... Loni vyhráli.
:D.
Uživatelský avatar
dkaras
pokročilý
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. dub 2010 21:02:41
Bydliště: Brandýs nad Orlicí (Orlickoústecko)

Re: Kos černý

Příspěvekod Allegra17 » čtv 13. zář 2012 18:17:11

Nám chodí kosi rádi zjara na kočičí krmení, oni jak potřebují krmit mladý, tak je musí kvůli vývoji krmit živočišnou stravou. Našim kočkám denně vyžírají misky (docela i granule . k těm ale je potřeba zajistit vodu) a nejradši mají kočičí kapsičky nebo konzervičky. Ty jsou měkké a mokřejší, takové dobře do zobáčků nacpatelné, tak to oni si rádi dají. Obávám se, že o to míň se honí za hmyzem. Ale zato nechávají na pokoji třešně a tak.

Ovšem výše uvedené platí jen zjara. Jakmile vyvedou mladé, tak ti sice taky začínají kočičím, ale už víc lítají, tak chytí i něco normálního.

Pak je vystřídají ježci a ti se krmi až do podzimu. A asi bohužel nemají kam jinam jít, protože kolem nás jsou zídky a ploty, k nám se dostali při přestavbě zahrádky a jak se zahrada zavřela, tak jsou asi v pasti a bylo jich tu letos už asi 5.

No, docela ta divočina leze do peněz, sem tam k tomu cizej kocour, a ne jeden....a to zimní krmení ptactva veškerého...
Allegra17
začátečník
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 13. zář 2012 10:02:50

Další

Zpět na Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků