Slimáci

Co se dá dělat na biozahradě s živočichy které nechceme? Týká se větších živočichů, na hmyz je téma breberky.

Re: Slimáci

Příspěvekod Ivana » stř 18. srp 2010 22:38:14

Jsou tu nějací dobří angličtináři? Jde mi líp psaná angličtina.
To těsto jsem ale zvládla:
1 šálek vody
1 polévková lžíce cukru
1 lžíce mouky
půl lžíce suchých kvasnic

Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Slimáci

Příspěvekod Ivana » úte 21. zář 2010 18:45:32

A už maj zase vajíčka. Připravuje se z nich šnečí kaviár.
Zatím jsem nikde nenašla jak lze rozlišit vajíčka slimáků a hlemýžďů. Našla jsem jenom v poradně povídání o vajíčkách hlemýždě zahradního.

Našla jsem také povídání o slimácích, jsou tam druhy slimáků a hodně o biologii slimáků. Tady najdete některé druhy šneků a slimáků.

slimáčí (nebo hlemýždí?) vajíčka
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Slimáci

Příspěvekod Ivana » ned 03. říj 2010 22:56:23

Tak jsme sklízeli brambory a takhle se nám urodili.....
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Slimáci

Příspěvekod dkaras » pát 08. dub 2011 1:55:15

Anglické video.
Paní radí vložit pod prkno vedle záhonu navíc i noviny nasáklé cukrovou vodou, neboť dle jakéhosi kanadského výzkumu mají slimáci rádi cukr. Navlhčí tedy noviny, příklopí je prknem a 1x denně sebere úlovek. V ukázce říká, že před 5 dny jich našla tak 50-60 a dnes tak 5.
:D.
Uživatelský avatar
dkaras
pokročilý
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. dub 2010 21:02:41
Bydliště: Brandýs nad Orlicí (Orlickoústecko)

Re: Slimáci

Příspěvekod dkaras » pát 08. dub 2011 1:59:31

1 polévková lžíce cukru
1 lžíce mouky
půl lžíce suchých kvasnic



dovolím si opravit množství "teaspoon je čajová lžička"
(polévková by byla"tablespoon")
:D.
Uživatelský avatar
dkaras
pokročilý
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. dub 2010 21:02:41
Bydliště: Brandýs nad Orlicí (Orlickoústecko)

Re: Slimáci

Příspěvekod Misazap » pát 08. dub 2011 8:29:33

Já co jsem předloni našla "líheň" snad všech slimáků na zahradě, tak tam byla většina vajíček bílých a pár takových spíš mléčných. Ty bílé si myslím patří plzákům, fotku jsem našla tady: http://haki1.rajce.idnes.cz/Skudci/#40-_Skudce_na_zahrade_i_ve_skleniku_-Slimak.jpg
A ty mléčné by mohly patřit buďto právě hlemýžďům, jako třeba tady http://www.biolib.cz/cz/image/id139180/ nebo slimáku největšímu, který se u nás taky vyskytuje (ten je takovej hezkej tygrovanej).
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Slimáci

Příspěvekod dkaras » pát 08. dub 2011 13:44:50

Hezké fotky.... svého času jsem chovala šnečky... ale jaká měli vajíčka si již nepamatuji.
Možná by stálo za to, odebrat vzorek a nechat je vylíhnout... jeslti budou mít budku nebo ne. Pak by se vidělo. Kdo se zůčastní?
:D.
Uživatelský avatar
dkaras
pokročilý
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. dub 2010 21:02:41
Bydliště: Brandýs nad Orlicí (Orlickoústecko)

Re: Slimáci

Příspěvekod dkaras » pát 08. dub 2011 13:53:47

http://www.hosta.cz/slovem/valka-s-plzi.php

Velmi komplexní a chronologicky shrnutý boj s plži. Autor má evidentně bohaté zkušenosti.
:D.
Uživatelský avatar
dkaras
pokročilý
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. dub 2010 21:02:41
Bydliště: Brandýs nad Orlicí (Orlickoústecko)

Re: Slimáci

Příspěvekod JIRKA ST » pát 08. dub 2011 17:50:35

Letos vyzkouším novou metodu na plzáky. Staré pytle rozstříhám na pásy asi 15 až 20cm. šířky namočím v silném roztoku modré skalice,obsahuje hodně mědi a tyto pásy překryji rozřezaným linem .Jedná se o staré lino z dehtového papíru. Pak mi pásy nezmoknou a budou pod nimi mít úkryt.Měď slimákům nesvědčí a tak si myslím že by to mohlo fungovat. Ještě zkusím elektrický ohradník kolem záhonů,a sice ohradu z prken po kterých natáhnu dráty asi tak 1 až 2 cm. od sebe a pustím do nich střídavých 24volt z bateriového měniče. o výsledcích budu informovat. zdravím jirka st.
JIRKA ST
začátečník
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 16. úno 2011 12:53:49

Re: Slimáci

Příspěvekod Alena » pát 08. dub 2011 23:10:30

dkaras píše:Hezké fotky.... svého času jsem chovala šnečky... ale jaká měli vajíčka si již nepamatuji.
Možná by stálo za to, odebrat vzorek a nechat je vylíhnout... jeslti budou mít budku nebo ne. Pak by se vidělo. Kdo se zůčastní?

Šnečky (hlemýždě zahradní) jsem jako malá chovala taky, takže vím, že jejich vajíčka jsou ta velká, asi tak 0,5 cm v průměru, mléčně zbarvená. Jejich obal býval, pokud si pamatuju, takový kožovitý, jako blanka. Ta menší bílá, co měří tak 3mm (odhaduju, neměřila jsem je), kladou ti zrzaví slintáci. Jejich obal je tvrdý, připomíná tenkou vaječnou skořápku. Těch bohužel nacházím všude na zahradě koncem léta miliardy, zatímco hlemýždě zahradního jsem neviděla už léta.Ostatní slimáky a hlemýždě jsem při kladení nikdy nenačapala, takže nevím :)
Alena
člen korespondent
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř 02. úno 2011 18:32:43

PředchozíDalší

Zpět na Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků