Slimáci

Co se dá dělat na biozahradě s živočichy které nechceme? Týká se větších živočichů, na hmyz je téma breberky.

Slimáci

Příspěvekod kol238 » pon 03. kvě 2010 18:15:22

Tak u nás, když tačalo pršet, tak se bohužel podle předpokladů, vyrojily mraky slimáků. Nejen těch velkých ale i malých žlutých. Není mi jasné, jak můžu založit nějakou rozumnou zahradu, když kromě zeleninové zahrádky mi sežraly i nově vysazené denivky, bohyšky a chrpu, kompletně i medvědí česnek a klidně lozí po listech česneku v zahrádce. Nasadila jsem na některé věci uříznuté pet flašky, dle rad tady z biozahrady, ale lozí i do nich, hlavně ti malí. Sbírání mi připadá skoro marné, než vysbírám zahrádku, tak cestou k domu jich je opět několik na cestičce. Loni mi lozili po skle po okně, nechutný pohled. Máte to někdo taky tak ?
kol238
člen korespondent
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 26. led 2010 20:34:00
Bydliště: Zbyslavice

Re: slimáci

Příspěvekod Kohant » pon 03. kvě 2010 19:17:11

My máme zatím jen ty budkáče, a ti mi nevadí.
Uživatelský avatar
Kohant
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 13. pro 2009 14:55:56
Bydliště: na východ od martase

Re: slimáci

Příspěvekod sklenka » úte 04. kvě 2010 7:33:12

U nás zatím taky celkem dobrý. Už jsem na pár slimejšů natrefila, španěláků i našich domácích, ale nic moc zatím nesežrali. Máme mraky šneků, ty si pěstuju, protože prý žerou slimáčí vajíčka, i když nevím, co je na tom pravdy. Odpouštím jim i to, že mi ožírají kosatce - no jo, holt potřebujou vápníčko, aby měli z čeho stavět domeček.
Kol238: při invazi každá rada drahá, ale zkus zákrmné kupky - hromádky zeleného lupení strategicky rozmístěné kolem záhonů. Slimáci tlející materiál většinou radši než čerstvý, mohla bys je tak alespoň na chvíli odlákat od kytek a zeleniny. V tvém případě bych hromádky denně měnila - přes den, zvlášť když svítí sluníčko, najdeš většinu slimáků zalezlých právě pod těma kupkama. Jo a taky se mi osvědčilo kolem citlivých rostlin nasázet afrikány. Slimáci je zbožňují, vždycky sežerou afrikány jako první a zelenina má šanci přežít.
sklenka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 02. led 2010 23:27:39
Bydliště: Voticko

Re: slimáci

Příspěvekod Hanča » úte 04. kvě 2010 8:05:05

Afrikány jsem dávala předloni a můžu potvrdit, že to funguje. Loni jsem je neměla a potvory mi sežraly hokkaida komplet u země. Četla jsem, že funguje i logr, tak to letos zkouším, podám zprávu, jestli se osvědčí. Hanča
Uživatelský avatar
Hanča
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 239
Registrován: sob 02. led 2010 19:37:25

Re: Slimáci

Příspěvekod pierro » úte 11. kvě 2010 19:55:05

....a pořiďte si běžce.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: Slimáci

Příspěvekod Ivana » čtv 13. kvě 2010 22:00:05

Tak podávám zprávu o lógru:
Máme plno slimáků, těch větších hnědejch co nejsou španělové ale daleko víc takovejch malech světle hnědejch 1-2 cm dlouhejch. Sežraly mi ty potvory maří list a taky nám užraly Dangšen a užraly rajče tak že nezbylo nic, druhý ukously u země. Tak jsem se dočetla tady o tom lógru, tak říkám fajn, ten sbírám pro žížaly na kompost, toho mám dvě velký sklenice. Oklepala jsem slimejše z Liatrisu, obsypala lógrem. Zasadila jsem náhradní rajčata, pečlivě obsypala lógrem. I za půl hoďky jdu kolem, na rajčeti jedna bestie a na Liatrisu asi devět. Kromě toho mám vážné podezření, že mi sežraly semínla quinoi a červené lebedy. Takže hypotéza lógrová u nás na zahradě nepotvrzena. Bohužel.
Až někdo objevíte nebo vymyslíte něco dalšího, dejte vědět.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno


Re: Slimáci

Příspěvekod Ivana » čtv 13. kvě 2010 22:35:28

Zkoušeli jste někdo ty hlístice?
Anebo Ferramol? Je to fosforečnan železitý (více v odkazech v předchozím příspěvku).
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Slimáci

Příspěvekod pierro » pát 14. kvě 2010 10:09:25

Na http://www.ifauna.cz se už objevují první inzeráty na běžce.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: Slimáci

Příspěvekod Ivana » pát 14. kvě 2010 14:07:53

Určitě se budu zajímat. Zatím je to těžký, v paneláku by se jim asi nelíbilo. Nemáte někdo recept na francouzkou specialitu ze slimáků? Prý v minulosti za hladomorů zachránili lidi před hladem.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků