Plzák španělský

Co se dá dělat na biozahradě s živočichy které nechceme? Týká se větších živočichů, na hmyz je téma breberky.

Re: Plzák španělský

Příspěvekod Ivana » pon 25. říj 2010 9:02:16

A taky prozkoumám střevlíky.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Plzák španělský

Příspěvekod Misazap » úte 18. led 2011 16:20:29

Ahoj, měděný drát jsem loni nakonec nevyzkoušela, ale zkusila jsem jehličí a fungovalo kupodivu docela dobře a dlouho, bylo to jehličí borovice. Kolem záhonu jsem udělala hromádku kolem dokola. Akorád byla moc malá (místy i jen 2 větvičky) a tak mi občas něco (většinou nějaký člověčinec) udělalo omylem cestičku. To jsem pak koukla a viděla slizovou cestičku, dotyčného docela rychle našla a vykázala.
Jen se mi nepovedla podobná akce s nakladením vajíček jako předloni, tak letos očekávám trochu větší návštěvnost, ale loni to bylo docela znát.
Letos sousedi museli skácet velký smrk, tak jsem je poprosila o větvičky, uvidím zda to bude mít podobný efekt.
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Plzák španělský

Příspěvekod Abstrakt » pon 26. zář 2011 11:46:16

" Módní afričtí suchozemští šneci jsou ideální mazlíčci. "
" Proto teď úředníci obcházejí dům za domem a prohledávají zahrady. Po vyfotografování nalezené exponáty zabíjejí "lidsky" tak, že je dají do mrazničky. "
" Achatina patří do žebříčku sta nejinvazivnějších druhů na planetě. Doma je ve střední Africe, největší druh Achatina achatina má ulitu dlouhou až 30 centimetrů.
" U nás se jako mazlíčci chovají i drobnější druhy Achatina reticulata nebo A. iredalei. Pokud vás obří šnek zaujal, pokyny k bezpečnému chovu najdete ZDE. "
http://hobby.idnes.cz/obri-sneci-obleha ... zlicci_bma

Kdo mi nevěřil, že takoví tvoři jsou zavlečeni často záměrně, aby komplikovali život samozásobitelům, tak co říká na takové propagandistické a cynicky návodné články?
Nevím co je nakonec horší, jestli "španěláci", kteří už úřadujou/ domácí mazlíček achatina, který hrozí... / Nebo úřednící šmejdící nám po zahradě a pěkně všechno zdupající. //

A co už někdo přišel na skutečnou obranu proti plzákům? Nebo dokonce koordinovaný postup - raději však vedený dobrovolně lidmi "zdola" než nařízeními a omezeními byrokratů?
Uživatelský avatar
Abstrakt
začátečník
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 20. říj 2010 9:23:10

Re: Plzák španělský

Příspěvekod Hanča » čtv 29. bře 2012 21:17:31

Ivano, šel by tu sestavit seznam rostlin, které španěláci fakt vůbec nežerou, a průběžně doplňovat? Nejspíš bych se pak inspirovala a udělala z nich základ zahrady. Ušetřilo by to zbytečnou práci (to píšu po zkušenosti např. se záhonem krásné - napohled - vodnice, která byla dokonale sežraná zevnitř, sklidila jsem slupky a listy :lol: .)
Uživatelský avatar
Hanča
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 239
Registrován: sob 02. led 2010 19:37:25

Re: Plzák španělský

Příspěvekod Ivana » čtv 29. bře 2012 23:25:56

OK, tak já založím nové téma, ale každý bude psát za sebe. Ono se to totiž liší a asi taky nelze úplně přesně rozlišit jestli španělové anebo se podíleli i ostatní a jak moc. Například já to nevím. A taky jsem přidala Co mi funguje a Co mi nefunguje abychom si to mohli vzájemně porovnat. Jestli napíše víc lidí tak můžem udělat souhrn jednak rostlin, jednak metod a dát to do Souhrnných zkušeností členů fóra.

Téma založeno: Co mi žerou a co mi nežerou slimáci
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Plzák španělský

Příspěvekod Hanča » pát 30. bře 2012 5:37:41

Dík, to je přesně ono, fakt je, že není tak důležité. která potvora se na sežrání podílela, důležitý je jen výsledek - aby rostliny přežily pokud možno beze škod.
Uživatelský avatar
Hanča
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 239
Registrován: sob 02. led 2010 19:37:25

Re: Plzák španělský

Příspěvekod Ivana » pát 30. bře 2012 7:20:51

No ono to při vyšším počtu populací ostatních druhů může být důležité, protože jiné druhy slimejšů můžou dávat přednost jiným rostlinám, ale to bych se musela naklonovat a u každé kytky číhat s klíčem na slimáky a ty potvory určovat. Takže to není reálné a budeme zobecňovat.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník