Kočky a kočičince

Co se dá dělat na biozahradě s živočichy které nechceme? Týká se větších živočichů, na hmyz je téma breberky.

Re: Kočky a kočičince

Příspěvekod Misazap » stř 23. říj 2013 17:44:53

Jsem tady dlouho nebyla, zahrada je pořád k ničemu tak jak byla předtím, snažíme se o další úpravy, ale jde to pomalu. Pařeniště jsme zrušili, v plánu je tam udělat pískoviště, teď je tam díra a kočky to neláká. Zato je láká jakékoli jiné místo, kde se zrovna vyskytne holá kyprá půda (což je při úpravách terénu časté). Nejlepší sběrač, který najde každý zapomenutý kousek, je bohužel náš pes. No ale aspoň mám jistotu, když se tam přežene pes, tak děti si tam nic nevyhrabou do kyblíčku. Protože děti hlínu milujou podobně jako kočky, jen do ní nevykonávají potřebu ..
Pokud něco sázím, tak tam zapichuju větvičky. Je jedno jestli jsou pichlavé nebo ne, musí být asi 30 cm dlouhé, aby se daly tak 10 cm zapíchnout, kytkám to nijak nevadí a kočky do toho nelezou, ale musí být blízko u sebe, dávám je do sponu cca 5 cm. Ale já sázím jen na malé plochy, takže zapíchat nárazově 20 klacíků není problém.

A jak tu někdo psal, že kočky šly na trávník, tak ten je u nás nechává chladnými, ale chodil nám na něj tajně sousedův pes (teda takovej ten podplotovej) a vypadalo to skoro jak od kočky.
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Kočky a kočičince

Příspěvekod evana » čtv 03. pro 2015 12:53:42

Prostor kočce je možné vymezit chemicky přes různé pachové odpuzovače ale myslím že účinnější a s dlouhodobějším účinkem je použít rostliny, které kočku odpuzují přirozeným způsobem. My používáme také elektronický odpuzovač koček, který se používá i pro omezení pohybu psů a to komerceblabla. Zvířata sice proběhnou i prostorem s ochranou pomocí signálu přístroje ale udělat si tam WC si nedovolí a nezdržují se tam. Zkušenosti tedy s tímto máme dobré, nicméně v diskusích jsou na to různé názory, možná jsme měli štěstí na volbu odpuzovače.

Administrátor:
Jako nový člen píšeš do pět let starého vlákna. Vložila jsi sem odkaz, který může být pokládán za komerční a 18 minut po napsání tohoto příspěvku jsi z fóra zmizela a již se více na fóru neukázala, a to až do 10.12.2015.
Všechny tyto znak odpovídají spamerství a já tě z něho vážně podezírám. Jestliže sem ovšem vložíš i nějaké jiné smysluplné příspěvky, zvážím možnost vrácení odkazu zpět.
Pokud opravdu chceš diskutovat, přečti si prosím pravidla fóra, která jsi odkazem mimochodem porušila.
Zatím nedostaneš jako avátara konzervičku od Hormela a ani ti nezahrajem fanfáry. Pokud však bude zle, tak slibuju, že příště už ti zahrajem a skončíš bez milosti v čističce.
evana
nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 13. lis 2015 9:29:52

Předchozí

Zpět na Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník