Kočky a kočičince

Co se dá dělat na biozahradě s živočichy které nechceme? Týká se větších živočichů, na hmyz je téma breberky.

Re: Kočky a kočičince

Příspěvekod Ivana » pon 16. kvě 2011 12:19:10

Tak obětuj kus prostoru a těm kočkám udělej luxusní záchod s písečkem. Vždycky si vybírají to nejlepší, takže by ti mohli nechat pařeniště na pokoji. Když jsem chodila venčit kocoura když nám ho srazilo auto tak si vždycky vybíral sypký povrch, ten nejlepší co našel. Teprve až v opravdové nouzi čůral do trávníku.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kočky a kočičince

Příspěvekod Misazap » pon 16. kvě 2011 12:38:11

Nad tím velmi uvažuju, ale nevím kam to umístit, aby to těm chlupatcům vyhovovalo a bylo to někde rozumně zastrčené.
Je pravda že písek je snad nejlepší, obzvlášť suchý. To jsme jednou zapomněli zavřít pískoviště pro děti ...
Nějak to musím vymyslet, jinak se jich nezbavím (teda těch exkrementů).
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Kočky a kočičince

Příspěvekod Kolmen » úte 17. kvě 2011 11:56:03

Kolegyně v práci říkala, že nedávno v TV někdo doporučoval použít kávové otruby jako mulč. Problém je ale bude asi sehnat...
Kolmen
pokročilý
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 05. dub 2011 10:53:57

Re: Kočky a kočičince

Příspěvekod Danka » úte 17. kvě 2011 22:45:32

Ahoj misazap, mám dojem, že z kočičinců hrozí akorát červíci, toxoplazmu kromě výše uvedeného chytneš spíš od pšíkajícího kotěte. Slimáky nemáš? Na likvidaci těhle dárečků fungujou dobře, akorát k nim rádi něco přiberou, bestie. S kočkama se dohaduju pořád, mám jich pár, většinou nelezou tam, kde něco výrazně voní (citrusy, tea tree, pryskyřice...), možná by si daly říct, i když s kočkou jeden nikdy neví. Ale když k tomu přidáš exclusive toaletu, event. s kozlíkem...

Zdravím, Dana
Danka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 121
Registrován: sob 22. led 2011 23:50:54

Re: Kočky a kočičince

Příspěvekod Ivana » stř 18. kvě 2011 7:51:23

Danka píše:....mám dojem, že z kočičinců hrozí akorát červíci....

Myslím že slovo "akorát" není na místě, kočka domácí je nositelem mnoha (snad desítek) ošklivých parazitů. Když jsem udělala zkoušku z parazitologie, tak ač mám kočky velmi ráda tak jsem půl roku na kočku nesáhla. Některé tasemnice dokážou udělat v břiše dítěte nádor kopacího míče. Opravdu prosím nepodceňovat.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kočky a kočičince

Příspěvekod Ivana » stř 18. kvě 2011 8:10:52

Nechci vás děsit, ale získat patřičný respekt je podle mě velmi rozumné:
Obecná parazitologie
Parazité šelem
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kočky a kočičince

Příspěvekod yaw » stř 18. kvě 2011 16:47:51

Ivana píše:Když jsem udělala zkoušku z parazitologie, tak ač mám kočky velmi ráda tak jsem půl roku na kočku nesáhla.

No já, když jsem si znovu přečetl :
http://www.rozhlas.cz/meteor/prispevky/ ... 55--882555
(ale opravdu všech 5 dílů)tak kočky opravdu nemusím :twisted: . A když vidím, že si to kočka hrne do záhonů, beru prak a šutry a střílím po ní :oops: .
Yaw
yaw
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 08. pro 2009 12:10:52
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Kočky a kočičince

Příspěvekod Danka » stř 18. kvě 2011 21:19:46

A je, asi jsem do něčeho šlápla... Ale zkusím vysvětlit: slovíčko “akorát“ znamenalo “ ne toxoplazmózu“, v žádném případě jsem nechtěla byť jen naznačit, že jsou červíci banalita. Za zlehčující tón se omlouvám, ale taky jsem četla o všelijaké žouželi a beru to tak, že život je holt plný nástrah, takže si myju ruce, nelíbám domácí mazlíčky a zdroje případné nákazy likviduju. Ale prosím, povězte, které “hnojení“ (snad kromě nějakých těch bílých granulek) nepředstaje parazitologické či mikrobiologické riziko a já vám poblahopřeju.
O toxoplazmě se taky objevily zajímavé články asi před dvěma lety ve Vesmíru.
O účnnosti tzv.HBS, neboli hliněné balistické střely psal T. Pratchett v “Nefalšovaná kočka“, osobně dávám přednost smečce vlastních příslušně ošetřených zvířátek. Zdravím Dana
Danka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 121
Registrován: sob 22. led 2011 23:50:54

Re: Kočky a kočičince

Příspěvekod Ivana » stř 18. kvě 2011 22:10:40

Danka píše:Ale prosím, povězte, které “hnojení“ (snad kromě nějakých těch bílých granulek) nepředstaje parazitologické či mikrobiologické riziko a já vám poblahopřeju.

Jasně že parazity mají všechna zvířata, dokonce jsem slyšela o tom jak nějací skalní alternativci měli nakažené děti parazity od ovcí nebo koní - to už si nepamatuju.
Ale kočky (a holubi) hostí těch parazitů nejvíc druhů, mají jich víc než psi anebo ostatní domácí zvířata. Což mi připomíná že zas musím odčervit kocoura.

Riziko nepředstavuje pravděpodobně granulovaný hnůj v superhyper - vsadila bych se že je náležitě dezinfikovaný.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kočky a kočičince

Příspěvekod Danka » čtv 19. kvě 2011 20:23:09

To je fakt, zato nemají tetanus, antrax..., nevybereš si. Ale ještě k věci: (ne)výhoda kočičáků je v tom, že mají své zvyky- čili pokud se zahradou pohybuje stálé osazenstvo, dají se odvyknout na nějaké místo třeba jen tím, že ho znepřístupníš, případně znepříjemníš. Na nějakou určitou plochu, jako je pařeniště či pískoviště to může fungovat, na záhonky bohužel hůř, i když ani tohle nevzdám 8-) . Jestli se po zahradě courá víc koček z dalekého i blízkého sousedství, je to špatné, ty se ukecat jen tak nedají.
Mimochodem, jen tak pro srandu, co se stane tasemnici nebo podobné potvoře sežrané plžem? Přežije, nebo ne? Ve druhém případě jsem ochotná slimejše aspoň částečně rehabilitovat...Zdravím, Dana.
Danka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 121
Registrován: sob 22. led 2011 23:50:54

PředchozíDalší

Zpět na Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron