vrtalka porková na česneku

Co se dá dělat na biozahradě s živočichy které nechceme? Týká se větších živočichů, na hmyz je téma breberky.

vrtalka porková na česneku

Příspěvekod kol238 » pon 20. čer 2011 20:23:03

Včera jsem zjistila nemilou věc a to, že mi náš "nádherný " česnek žloutne. Nenápadně od spodních listů. Když jsem to začala zkoumat hlouběji, tak se ukázalo, že je v zemi shnilý! Soused už vykopal a zlikvidoval celou sadbu. To stejné jsem dnes viděla i u sestry i u mamky. V česneku jsme objevily hnědé larvičky a dle netu to vypadá na vrtalku porkovou. Její první výskyt se u nás uvádí na Jižní Moravě od roku 1993. Myslím, že letos nebudu jediná, kdo ji na svém česneku objeví. Příští rok zkusím záhon zakrýt netkanou textilií, tak jak se to dělá u cibule. Jo tu mám letos vrtalkou rovněž mohutně napadenou. Ty larvičky prý přezimují, takže musím na ten příští čenek vymyslet nový vzdálený záhon, ať mi ty potvory nevylítavájí pod tu textilii. Máte někdo podobnou zkušenost a tip, co dál? Teď nevím, jestli vyndávat všechny česneky než shnijí, neby ty relativně dobré vytáhnout a konzumovat. Na sadbu už to asi nebude, a to jsem to původně chtěla uvést na výměnu, náš česnek býval nádherný.
kol238
člen korespondent
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 26. led 2010 20:34:00
Bydliště: Zbyslavice

Zpět na Nezvaní hosté - jak regulovat hryzce, plže...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron