Žáby

Biozahrada a živočichové, kteří na ní patří.

Re: Žáby

Příspěvekod Ivana » pon 05. bře 2012 18:56:48

Každý druh potřebuje trochu jiné podmínky, recepty jsou známé.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Žáby

Příspěvekod Markéta Hamanová » úte 06. bře 2012 19:48:42

Díky za odkazy. Ta vana je bezva. Nedávno rodiče vanu po babičce likvidovali - třeba ji ještě nedali do šrotu. U nás asi i přes tento skvělý nápad vyhraje mělčí a širší jezírko z fólie. Nám už sníh odtál, ale vody je tolik, že také využívám čas na četbu a plány.
Markéta Hamanová
začátečník
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 18. kvě 2011 11:59:41

Re: Žáby

Příspěvekod Ivana » čtv 08. bře 2012 19:05:41

Na vanu pozor. Doporučovala bych přidat nějaký pozvolný přístup na okraji (prkno, ostrůvek nebo násyp). Když se žába nebude mít kde odrazit tak by nemusela zvládnout vyskočit.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Žáby

Příspěvekod Hanča » čtv 08. bře 2012 21:20:28

Tohle v tom odkazu na Ekozahrady je, a je to dost zdůrazněné. Pro jistotu to zkopíruju přímo sem:

"Nejdůležitější věcí je dát do vany "výlez", neboli cokoliv, po čem z vody mohou případní spadlí živočichové vylézt ven a neutopit se. Výborně funguje kus jakéhokoliv ničím nenapuštěného a nenatřeného prkna, nejlépe dubového (dub dlouho vydrží), nebo se tam dá dát velký plochý kámen (našikmo opřít o okraj), nebo ze dna nahoru vyskládat cihly a podobně."
Uživatelský avatar
Hanča
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 239
Registrován: sob 02. led 2010 19:37:25

Re: Žáby

Příspěvekod Markéta Hamanová » ned 11. bře 2012 20:01:46

Ivana píše:Každý druh potřebuje trochu jiné podmínky, recepty jsou známé.


Dnes jsem na zahradě objevila bezva místo pro rybníček - zjistila jsem, že nejvíce druhům vyhovuje hloubka pouze 30 - 50 cm, což bude ideální i pro děti :) Je dobré vstup z části zatravnit a z části nechat volný, pro většinu obojživelníků je dobré mít tam nějakou tu rostlinku jako schovku - ale nenechat zarůst celé, protože to zase nemají některé druhy rády.
Vanu po babičce jsem doporučila rodičům a nejspíš to zkusí. Pokud není ten výlez(viz výše), úhel větší než 45 stupňů, funguje to jako past, zvířátko se utopí - tak na to skutečně pozor!
Vše jsem vyčetla ve výše citovaném dokumentu - doporučuji ke studiu všem, co chtějí obojživelníky trochu podpořit. Dokument je velmi zajímavý. Díky za odkaz na něj.
Markéta Hamanová
začátečník
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 18. kvě 2011 11:59:41

Předchozí

Zpět na Vítaní hosté

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron