Ještěrky

Biozahrada a živočichové, kteří na ní patří.

Ještěrky

Příspěvekod Ivana » úte 17. kvě 2011 10:29:36

Ještěrky potřebují nějaké ubytování, ideální je suchá zídka bez malty nebo skalka, část by měla být širší - asi 1 metr. Vajíčka zahrabávají do písku nebo do jiných sypkých materiálů, líhnou se v červenci. Asi kýbl písku by měl na líhniště stačit. Mohou si jako domov vybrat i hadník nebo kompost (jako u nás) a díry v zemi (taky máme).

Dubnové laškování ještěrek
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Ještěrky

Příspěvekod Smalsoft » čtv 19. kvě 2011 7:05:22

http://smalsoft.blogspot.com/
Smalsoft
začátečník
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 30. zář 2010 9:00:02
Bydliště: okr. Blansko

Re: Ještěrky

Příspěvekod Ivana » čtv 19. kvě 2011 21:30:02

Smalsoft píše:..Nevím kolik jich je celkem, zatím jsem viděl max 2 pohromadě.

To můžeš vysledovat podle toho, kolik mají bytů. Ty na fotce bydlí v kompostu. Další díru má jiná rodina u plotu, jedna je v záhoně na velké zahradě a další na malé zahradě. O dalších zatím nevím. Pohromadě jsem taky neviděla víc než dvě.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Ještěrky

Příspěvekod Smalsoft » pát 20. kvě 2011 8:05:49

Nejspíš budou 4. 2 vyfocené na kameni jsou u plotu, odkud je to na zahradu malý, ale prudký svah. (jestli se nepletu, tak je to páreček) A tu vyfocenou na záhoně ve slámě jsem pár dní neviděl, ale ve středu se mi jedna mihla přímo pod nohama na cestičce (kousek od záhonu) a včera jsem zjistil že další pár se usídlil v hromadě betonových tvárnic. Tam mají klid, ale ty první 2 na kameni moc ne, protože kousek od nich je silnice a taky to kamení mám nachystany na zídku, kterou budu teď o víkendu dělat.
http://smalsoft.blogspot.com/
Smalsoft
začátečník
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 30. zář 2010 9:00:02
Bydliště: okr. Blansko


Zpět na Vítaní hosté

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron