Semena a rostliny

Pokud něco sháníte, poraďte se s ostatními.

Re: Semena a rostliny

Příspěvekod Ivana » pon 14. úno 2011 22:18:46

Robos mi poslal odkaz na stránku s dřevinami: stromčeky
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Semena a rostliny

Příspěvekod Ivana » úte 22. úno 2011 12:45:48

Pokud hledáte něco (cokoliv co se dá pěstovat jako skalnička, momentálně jsem hledala řebčík) tak doporučuji seznam prodejců skalniček.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Semena a rostliny

Příspěvekod sklenka » čtv 24. úno 2011 16:38:05

Naše botanické kvítí, trávy, ve směsi i jednotlivě, bylinky, skalničky, semena i sazenice mají na www.plantanaturalis.com Mám s nimi celkem dobré zkušenosti, všechna semínka klíčivá, jen je dobře vyptat se předem na obchodní podmínky, které na svém webu neuvádějí. Trochu mě překvapilo, že si na každý pytlíček semen zvlášť účtovali balné 10 Kč, ale zase vlastní cena semen je u některých druhů velice nízká, třeba 3 Kč za gram, takže je to celkem pochopitelné.
sklenka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 02. led 2010 23:27:39
Bydliště: Voticko

Re: Semena a rostliny

Příspěvekod Ivana » čtv 24. úno 2011 22:26:43

Ono je kromě jiného vhodné sledovat kolik se do toho gramu vejde semen na počet, někdy jsou to dvě nebo tři. Planta Naturalis to u některých druhů uvádí, u jiných ne.

Obecně je dobré nakupovat u zdroje, tedy u firmy která má semena "z první ruky". Narazila jsem na několik "překupníků", kteří prodávají semena od Sema anebo od Koexflor a narazí si cenu (v případě překupníka byla cena zhruba o 10 Kč vyšší než přímo od Koexflor). Anebo je cena stejná a semen je míň než v originálním balení.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Semena a rostliny

Příspěvekod Ivana » stř 02. bře 2011 13:22:10

Sklenka: Tak jsem procházela i seznamy Planta Naturalis a koukám že bych taky něco objednala. Jak si účtujou poštovné, taky za každý jednotlivý sáček? Jestli jo tak se budu držet hodně při zemi. Už takhle, když připočtu ke každému sáčku 10 Kč.- tak už ty jejich ceny zdaleka nevypadají tak úžasně jako na začátku.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Semena a rostliny

Příspěvekod Danka » pon 23. kvě 2011 21:01:47

Pěkné rostlinky a zajímavou nabídku má školka www.drozdin.cz, akorát je tam potřeba jet.
Danka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 121
Registrován: sob 22. led 2011 23:50:54

Re: Semena a rostliny

Příspěvekod Ivana » úte 24. kvě 2011 7:22:17

Zajímavé, i když mají převážně dřeviny a vyšší ceny. Mají v sortimentu i Rubus phoenicolasius, který mi byt doporučen jako vynikající a není tak drahý, takže možná si ho objednám.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Semena a rostliny

Příspěvekod sklenka » úte 24. kvě 2011 9:40:58

Ivano, nějak jsem přehlídla tvůj dotaz: Poštovné jsem si u Planty Naturalis nezapamatovala, ale stejně se od té doby asi změnilo spolu s poštovními tarify - objednávala jsem něco asi před 2-3 roky. Ale nebylo nijak hrozné. Co se týče klíčivosti semen, musím je pochválit, jejich semínka mi klíčí ze všech dodavatelů semen (možná kromě Gengelu a některých soukromých pěstitelů) zdaleka nejlíp, dokonce i letos, když už jsou dle informace na sáčku prošlá. U rostlin s lehkými drobnými semeny je 1 g fakt hodně - mnohonásobně víc, než dostaneš za tu cenu třeba u AEV-VS (což jsou podle mě typičtí překupníci, co rozporcují barevný sáček na víc dílů a pak to prodávají za stejnou cenu), u rostlin s dražšími semeny si můžeš koupit tzv. vzorek, který mají za jednotnou cenu 12 Kč (+ 10 Kč sáčkovné) - množství odpovídá řekla bych +/- tak jedné malé lžičce semínek. Celkem bych doporučila objednat si po sklizni na podzim - dostaneš čerstvá, ledacos je nejlepší vysít hned. Pokud jsi ještě nic neobjednala, třeba by se vyplatilo spojit síly - těch 10 Kč chtějí za pytlík, ať už v něm je gram nebo deset - taky by se mi možná něco hodilo, ale budu si to sumírovat až v létě.
sklenka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 02. led 2010 23:27:39
Bydliště: Voticko

Re: Semena a rostliny

Příspěvekod Ivana » pát 27. kvě 2011 10:54:35

Sklenka: to je dobrý nápad. Určitě by se takto dalo kupovat víc věcí, třeba i některé u nás nesehnatelné druhy ze zahraničí. Promyslím to - možná by to chtělo nové subfórum do Výměn. S tématy například Hledám tři společníky na koupi 60 semen Anethum kralicensis cena 3 dolary * poštovné 4 dolary.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Kde sehnat....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron