Zkušenosti s firmami

Pokud něco sháníte, poraďte se s ostatními.

Zkušenosti s firmami

Příspěvekod kořenářka » ned 07. úno 2010 16:26:20

Poznámka amožná i můj subjektivní pocit: nemám moc dobré zkušenosti s osivy firmy AEV
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: Zkušenosti s firmami

Příspěvekod Ivana » ned 07. úno 2010 16:32:12

Dala jsem to do nového tématu, snad ti to nevadí.

Chystám se u nich objednat, mají některá semena co nemá nikdo jiný a mají semena většinou levnější než jinde. Můžeš prosím napsat trochu blíže cos měla za problém?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s firmami

Příspěvekod kořenářka » čtv 11. úno 2010 17:59:18

Jak píšu, je to můj subjektivní pocit, mohli se taky zlepšit, neberu od nich několik let.Tenkrát bez dotazu nahrazovali odrůdy, neklíčil chřestový salát, stevie, chřest, myslím, že ještě nějaká cibule.
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: Zkušenosti s firmami

Příspěvekod Ivana » čtv 11. úno 2010 18:13:43

Dík za info. Možná si od nich přesto objednám.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s firmami

Příspěvekod Evik » čtv 11. úno 2010 20:06:25

Já už mám od nich semínka doma, tak dám vědět jak to dopadlo. Jinak přišlo všechno, nic mi nenahrazovali, jen mi pán napsal, že momentálně nemají vavřín co jsem chtěla. Takže zatím OK.
Eva
Evik
člen korespondent
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob 02. led 2010 20:42:47

Re: Zkušenosti s firmami

Příspěvekod Kejklířka » čtv 18. úno 2010 16:14:26

U AEV také považuji za výhodu to, že mají osiva, která jsou jinak téměř nedostupná. Potíž mám s tím (ale to u všech neoriginálně balených semen jako třeba u Bambusária), že neuvádějí původní zdroj - firmu, odud osiva pocházejí - není tedy zaručen spolehlivý zdroj a tak kvalita osiva (např. u rajčat zdravá mateční rostlina bez např. bakteriové skvrnitosti). Ale různé plevele od nich mi vyklíčili a vlastně s klíčením jsem neměla potíž - alespoň je uvedena doba expirace.
Kejklířka
začátečník
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 18. lis 2009 20:59:56
Bydliště: Praha-západ

Re: Zkušenosti s firmami

Příspěvekod Ivana » pon 01. lis 2010 22:07:48

Evik: Jak to dopadlo se semínky od AEV? Mají opravdu pěknou nabídku a objednala bych si u nich. Trochu mě odrazuje, že jsem se na jaře ptala jestli mají některé další druhy co nemají v seznamech ale neodpověděli mi. Nicméně mají batolku (klaytonii), pakmín větší (morač), kmín římský a další druhy co nikdo jiný nenabízí.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s firmami

Příspěvekod Evik » čtv 11. lis 2010 22:35:29

Ahoj Ivano,
no semínka došla až na jedno (byla jsem upozorněna předem e-mailem, že už není) všechna, rychle a bez problémů. Takže objednávka a to kolem - nebyl problém. Semínka byla samozřejmě rozvážena z originál pytlíků. Co se týče klíčivosti tak to bylo tak 80%, ale nevím zda brát letošní rok jako směrodatný. Obecně bych to shrnula, že to co se objednává častěji bylo v pohodě, protože i oni to musejí častěji nakupovat a osivo není tak staré. U toho co se objednává méně může být už trochu problém. (nepř. Rheum palmatum mi vůbec nevzešlo a sela jsem ho stejně s klasickou rebarbou od SEMO a ta byla v pohodě) Takže pro příští rok volím následující strategii - klasickou zeleninu a co půjde nakupuji u nás v obchodě v originál. balení (je tam víc osiva- tím pádem levnější a vím jak je to staré) + u výrobců přes net. A pokud budu chtít něco speciálního tak AEV.

Ahoj Eva
Evik
člen korespondent
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob 02. led 2010 20:42:47

Re: Zkušenosti s firmami

Příspěvekod Petra » pon 21. kvě 2012 21:41:02

Velmi špatná zkušennost s KRAKONOŠOVÝM ZAHRADNICTVÍM www.krakonosovozahradnictvi.cz.

Naúčtovali mi víc rostlin než zaslali, dvě rostliny z šesti zašly během týdne, ostatní jsou velmi miniaturní sazenice. Přiložím foto.

Snažím se jim už 4 týdny dovolat o náhradu, telefonické číslo nefunguje, na e-mail neodpovídají. Vždy posílali velmi malé/mladé sazenice, ale to co poslali tentokrát je neuvěřitelné, navíc rostliny nelze reklamovat, protože nekomunikují.

Petra
Petra
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 206
Registrován: sob 28. lis 2009 21:25:04
Bydliště: Lysá n/L.

Re: Zkušenosti s firmami

Příspěvekod Ivana » úte 22. kvě 2012 0:33:18

Takže přidám: Vloni jsem objednávala od AEV-VS, přišlo všechno, v pořádku. Letos jsme objednávali od Starkla, přišlo to po několika měsících kdy už jsme na to zapoměli, žlutý, etiolovaný a orvaný jako samice (kromě samic argut). Většinou bez jmenovek, pouze s "obchodními názvy", o latinských názvech už vůbec nemluvím. No vzpamatovalo se to, snad. Na to jak to mají drahé bych čekala lepší služby.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Kde sehnat....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků