Kde seženu toho kačera na španělský plzáky?

Pokud něco sháníte, poraďte se s ostatními.

Kde seženu toho kačera na španělský plzáky?

Příspěvekod Ivana » stř 02. pro 2009 2:00:41

Pierro, kde se dá sehnat ten kačer a kolik stojí?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kde seženu toho kačera na španělský plzáky?

Příspěvekod pierro » stř 02. pro 2009 19:32:03

Já zkusil zadat na googlu hesla drůbež, prodej a pak jsem procházel inzeráty. Vzhledem k odlišné lokalitě budou pro Tebe zajímavější jiní prodejci, chovatelé, než pro mě, seveřana. Cena se pohybovala okolo 150kč za kus. Většinou jde o ptáky z líhně, protože doba jejich sezení na vejcích je dosti odlišná od plemen pocházejících z našich zem. šířek. Moje kachna zasedla v červnu/červenci. obsedla asi deset vajec, která jí pak na dvě etapy vytahala kuna. Při chovu rády snášejí vejce do hnízd, která si samy ve vegetaci vytvoří. Prvních pár vajec je většinou jen tak, jak "z nich vypadnou". Cena se může samosebou měnit, ale je většinou do 250, 300kč. Občas bývají ve Fauně, i na ifauna.cz, a dalších internetových inzertních webech. Přirozeně je nejspíš nelíhne nikdo. Občas mě napadne se podívat i po campbel khaki kachnách, které byly během 2. světové z běžce vyšlechtěny, aby se mohlo vojákům na bojiště posílat dostatek kachního masa. C.K. kachna je masné plemeno, které jako běžci preferuje maso, sama maso má a snáší taky dost vajec. (z kterých se mohlo líhnout dost kachen na frontu). kembelku jsem ale v čechách nevystopoval. Čímž ovšem není řečeno, že tu není...
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: Kde seženu toho kačera na španělský plzáky?

Příspěvekod Vipetka » čtv 03. pro 2009 15:15:25

Doporučuji www.ifauna.cz - tam sekci drůbež. Je tam hodně inzerce.
Vipetka
člen korespondent
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 03. pro 2009 14:52:06

Re: Kde seženu toho kačera na španělský plzáky?

Příspěvekod petrd » úte 08. pro 2009 17:42:42

Ahoj,

chceme je zkusit v našem začátečnickém chovu přirozeně odchovat, samozřejmě až příští rok. Tak když tomu bude příroda (a hlavně kachny) nakloněna, slibuju, že lidičky na tomhle foru budou míst slevu. :D Skoro online situaci v našem hejnu našich holek můžete sledovat na www.indickybezec.estranky.cz :shock:

Petr D.
petrd
začátečník
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 08. pro 2009 17:07:18

Re: Kde seženu toho kačera na španělský plzáky?

Příspěvekod marek » sob 12. pro 2009 20:08:01

petrd píše:Ahoj,
chceme je zkusit v našem začátečnickém chovu přirozeně odchovat, samozřejmě až příští rok. Tak když tomu bude příroda (a hlavně kachny) nakloněna, slibuju, že lidičky na tomhle foru budou míst slevu. :D
Petr D.


V tom pripade se hlasim do souteze o prvniho odberatele, jen doufam ze stihnu do te doby plot:-)
Slimaci budou, toho se nebojim :-)
marek
pokročilý
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 28. lis 2009 20:59:17
Bydliště: Melnicko

Re: Kde seženu toho kačera na španělský plzáky?

Příspěvekod Kohant » stř 16. pro 2009 20:20:48

A kde seženu ty plzáky?
Uživatelský avatar
Kohant
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 13. pro 2009 14:55:56
Bydliště: na východ od martase

Re: Kde seženu toho kačera na španělský plzáky?

Příspěvekod pierro » stř 16. pro 2009 21:05:50

Například i u nás. Do 0,5 - 1,0cm je kačky nějak špatně vidí. Ale na jaře jich bude okolo víc. Klidně si přijeď. Ale: dřív, nebo později se objeví i u Vás. Na Novém Hrádku se objevili asi deset let po tom, co invazní vlna proběhla ve vsi vzdálené cca12km.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: Kde seženu toho kačera na španělský plzáky?

Příspěvekod Kohant » stř 16. pro 2009 21:24:24

Oni už tu jednou byli. Znám to jen z vyprávění sousedů. Prý jeden rok se nedalo jít po cestě aby se nějaký nerozšlápl. A další rok ani ťuk. My máme zahradu pátý rok, a za léto jsem našel vždycky tak dva, aby se neřeklo. Až letos jich bylo něco přes stovku.
Uživatelský avatar
Kohant
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 13. pro 2009 14:55:56
Bydliště: na východ od martase

Re: Kde seženu toho kačera na španělský plzáky?

Příspěvekod Vipetka » stř 13. led 2010 15:02:36

Dobrý den!
tak to se hlásím, že mám zájem tak o 4 kačeny! Super. Dejte pak prosím vědět. Děkuji.
Vipetka
člen korespondent
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 03. pro 2009 14:52:06



Zpět na Kde sehnat....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron