BROSKVONĚ KADEŘAVOST ODRŮDY

Nemocné rostliny a co s nimi.

BROSKVONĚ KADEŘAVOST ODRŮDY

Příspěvekod IVAS » čtv 27. kvě 2010 9:48:32

Amsdenova, zkušenost s kadeřavostí ,
broskvoň je zasazena před 3,5 lety, 3 sezony plodí (???), první dva roky byla zasažena kadeřavostí málo, letos je asi dost špatný rok napadení kadeřavostí 100%, velké poškození listů, které zůstaly malé atd.
IVAS
začátečník
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 10. bře 2010 14:49:40

Re: BROSKVONĚ KADEŘAVOST ODRŮDY

Příspěvekod yaw » pát 28. kvě 2010 6:11:06

a stříkal jsi proti kadeřavosti? (1x listopad po opadání listí, 1x únor - březen před zahájením rašení). Já letos nestihl únor a mám 100% kadeřavost. Když to vyjde po oba termíny (nesmí pršet, mrznou, foukat vítr), tak i tak mám kadeřavost okolo 20%. Strom mám 15 let.

Yaw
yaw
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 08. pro 2009 12:10:52
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: BROSKVONĚ KADEŘAVOST ODRŮDY

Příspěvekod IVAS » pon 07. úno 2011 12:56:14

nestříkal, odrůdu : Amsdenova jse zvolil , protože měla být vůči kadeřavosti odolná, jinak roste na treláži v záhoně s dalšími rostlinami. uvidíme letos, předpokládám, že bio-eko přípravky na kadeřavost nepůsobí
IVAS
začátečník
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 10. bře 2010 14:49:40

Re: BROSKVONĚ KADEŘAVOST ODRŮDY

Příspěvekod Mia » sob 09. dub 2011 15:18:43

Někde jsem četla, že pomáhá proti kadeřavosti vysadit kolem broskvoně česnek. No nevím ale za zkoušku nic nedáš. Mirka
Mia
nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 26. zář 2010 15:47:19

BROSKVOŇ - rostlina albín

Příspěvekod Abstrakt » ned 11. zář 2011 1:34:17

Broskvoň ze semene - stratifikovaná pecka broskve vyklíčila - avšak rostlina se ukázala jako albín - jestli se to tak u rostlin nazývá (Znám panašované, ale u této jsem nenašel žádné ozeleněné plochy.) Mrzí mě, že uhynula a nestačila dorůst. Důvod nevím - listy od krajů později lehce hnědly a celkově byly od začátku na broskev poněkud úzké. Nakonec jakoby uschla nebo naopak uhnila. (Ale neumírala by v takovém případě zespodu od kořenů?) Byla ještě napojená na původní zbytek pecky, jenž se už vyčerpával.
Bílá broskvoň
Zajímá mě za jakých podmínek by byl takový jedinec schopen přežít. A stává se to s celým albínem nebo takové případy nejsou moc známy?
Uživatelský avatar
Abstrakt
začátečník
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 20. říj 2010 9:23:10

Re: BROSKVONĚ KADEŘAVOST ODRŮDY

Příspěvekod Kolmen » pon 12. zář 2011 8:10:47

Předpokládám, že nemůže proběhnout fotosyntéza, chybí chlorofyl. Takže jedině naroubovat na nějakou zelenou, která by ji živila.
Kolmen
pokročilý
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 05. dub 2011 10:53:57

Re: BROSKVONĚ KADEŘAVOST ODRŮDY

Příspěvekod Abstrakt » stř 14. zář 2011 20:02:12

Kolmen píše:Předpokládám, že nemůže proběhnout fotosyntéza, chybí chlorofyl. Takže jedině naroubovat na nějakou zelenou, která by ji živila.

Bezva nápad, akorát zatím neumím roubovat a nebyl nikdo nablízku kdo by do toho šel (-vlastně jsem to ani nikomu neřekl, neporadil se).
V takovém případě ale šlo o dosud nezdřevnatělý, poměrně tenký a pouhých pár měsíců rostlý "poteciální kmen". I takový někdo umí roubovat, aby přežil na zelené podnoži? A setkali jste se někdy s podobným případem rostliny albína? Já právě poprvé, trochu mě to zaskočilo a proto asi uhynula, že jsem nevěděl co to potřebuje. Mi to takhle vyrostlo z pecky, přitom "sourozenci" jsou "normální" zelení a ti rostou v pohodě dál, není to nějaká odrůda.
Uživatelský avatar
Abstrakt
začátečník
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 20. říj 2010 9:23:10

Re: BROSKVONĚ KADEŘAVOST ODRŮDY

Příspěvekod Ivana » stř 14. zář 2011 20:58:17

Semenáčky bez chlorofylu občas potkávám, nemají šanci přežít. Letos jsme měli takový jeden bambus a i volně rostoucí rostliny občas takové semenáčky mají.
Možná kdybys to narouboval na něco vzrostlejšího, co by se umělo uživit jinak - ale k čemu by byly nefunkční listy?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: BROSKVONĚ KADEŘAVOST ODRŮDY

Příspěvekod Abstrakt » stř 14. zář 2011 22:21:03

Nefunkční listy asi - ale naroubované na zelené podnoži - mohlo by to vyvinout květy, případně dokonce plody? A co znamená hnědnutí a sesychání či pokroucení listů od okrajů - přemokření nebo vysušení či něco jiného? Byl oproti ostatním "sourozencům" lehce neduživý, ale odešel náhle, tak si říkám kvůli čemu a jestli by nepřežil déle. Jediné co mi po něm zbylo je pár fotek.
Uživatelský avatar
Abstrakt
začátečník
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 20. říj 2010 9:23:10

Re: BROSKVONĚ KADEŘAVOST ODRŮDY

Příspěvekod Kolmen » čtv 15. zář 2011 8:56:58

Občas se to někomu podaří:
http://www.google.com/search?q=gymnocal ... 80&bih=887

Tady to byly několika denní semenáčky, když se roubovaly a podařilo se. U broskvoně to podle mě smysl nemá, potřebuješ hodně "zelenýho", co by albína nad tím živilo a ten rostl. Navíc mám dojem, že by byl časem podnoží udušen. Ale pokud chceš experimentovat, jdi do toho.
Kolmen
pokročilý
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 05. dub 2011 10:53:57


Zpět na Choroby rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron