Strádání

Nemocné rostliny a co s nimi.

Strádání

Příspěvekod pierro » stř 02. pro 2009 20:21:04

V tomto případě zřejmě nepůjde přímo o chorobu, ale o nedostatek něčeho. Kdo by mi poradil, na co se zaměřit u ostružiny var. thornfree na obrázku?
proctakmalo.JPG
proctakmalo.JPG (8.94 KiB) Zobrazeno 7301 krát
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: Strádání

Příspěvekod jiho » stř 02. pro 2009 20:57:12

Asi bych musel něco vědět i o prostředí, kde roste, jak je stará, jaké počasí bylo v době květu a případně i to, jestli květy něco neokousalo. Z toho co je vidět na fotografii to vypadá na první pohled jako normálně zdravá kytka. Dělá to pravidelně každý rok? Thornfree mi na Vysočině plodí bez problémů i na chudé písčité půdě (700 m n.m.) a plody jsou velké a normálně vyvinuté.
jiho
webadmin
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 06. lis 2009 20:45:35

Re: Strádání

Příspěvekod pierro » stř 02. pro 2009 22:15:50

Od r 2004, Podhorský podzol, nebo répe z tohoto vzniklý "hortizol" zahr. půda, obstojně zazásobená živinami, jižní strana pozemku s vysokou spodní vodou, keř v hraniční (kapkové čáře švestky domácí, z východu stíněná třešní , z jihu sousedova jebloň. na jaře možnost, že se mu vyhnuly včely, je ne méně chráněném místě, pokud opadají opadavé dřeviny. Po olistění okolních dřevin může jít i o nedostatek slunce a tím i živin. Napadá mě milion možností. Uvidím po přesazení jedné z okolních Thornfree na jinou lokalitu. Díky.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek


Zpět na Choroby rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron