Kosení

Trávník, louka a biozahrada.

Kosení

Příspěvekod Ivana » čtv 19. lis 2009 11:12:36

Jak kosit přátelsky k obyvatelům, hmyzu a motýlům? Každé kosení hmyz poškozuje, i to nejšetrnější. Už dvojí celoplošná seč je pro hmyz škodlivá, v trávníku koseném dvakrát měsíčně nebude žít ani jeden motýl. Nutné je mozaikové kosení, doporučuje se minimálně 5-15% plochy nechat nepokosené, lepší je ještě více. Vhodnější než vcelku jsou menší nepravidelné plošky. Celá plocha se také dá rozdělit na části a ty kosit postupně.
Lištové sekačky jsou o mnoho vhodnější než bubnové. Nevhodné jsou všechny sekačky , které z trávy i z hmyzu udělají kaši, tedy i strunové.
Kosení ale rostlinám i hmyzu v dlouhodobé perspektivě prospívá, zvyšuje počet druhů na louce nebo v trávníku, takže nekosit není řešení.
Toto i mnoho dalšího o motýlech se dozvíte v knize Ohrožený hmyz nelesních stanovišť.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kosení

Příspěvekod marek » čtv 18. úno 2010 14:39:21

K tomu koseni mne jeste napadlo zverejnit odkaz na http://kosimesnadno.cz/.
Snad se to netluce s etikou nebo tak neco, nejde o ten obchod, ale ten clovek provozuje naprosto skvely /bezunavovy zpusob koseni.
marek
pokročilý
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 28. lis 2009 20:59:17
Bydliště: Melnicko

Re: Kosení

Příspěvekod bobek » čtv 18. úno 2010 15:21:49

Hmmm, v kosení jsem samouk a myslím že by mi neuškodilo kdyby mi někdo pomohl vylepšit styl :)
Stojí ten kurz kosení za těch 700,- ?
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Kosení

Příspěvekod marek » pon 22. úno 2010 14:11:25

Uprimne jeste jsem tam nebyl, ale urcite vyrazim protoze z pouheho videa jsem si vylepsil o hodne styl :-)

Nicmene mluvil jsem s par ladma co tam byli a nelituji ...takze se tam mzna potkame .-)
marek
pokročilý
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 28. lis 2009 20:59:17
Bydliště: Melnicko

Re: Kosení

Příspěvekod Kohant » pon 22. úno 2010 18:23:01

My jsme jim kosili louku jen za 300.
Uživatelský avatar
Kohant
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 13. pro 2009 14:55:56
Bydliště: na východ od martase

Re: Kosení

Příspěvekod zahradnik » pon 22. úno 2010 21:32:15

Jééžiš kurz sekání :lol: ...za co jsou lidi ochotní zaplatit :shock: ....díky za typ jak vydělat balík peněz!!!! :lol: :P :lol:
zahradnik
začátečník
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 25. pro 2009 11:55:02

Re: Kosení

Příspěvekod Kohant » úte 23. úno 2010 6:59:42

A co ještě umíš, kromě kosení?
Uživatelský avatar
Kohant
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 13. pro 2009 14:55:56
Bydliště: na východ od martase

Re: Kosení

Příspěvekod Ivana » pát 20. srp 2010 14:06:50

zahradnik píše:Jééžiš kurz sekání :lol: ...za co jsou lidi ochotní zaplatit :shock: ....díky za typ jak vydělat balík peněz!!!! :lol: :P :lol:


Z toho je vidět jak jsme různí. Každý z nás je ochoten zaplatit za něco jiného. Určitě to přijde levněji než provoz sekačky.....
A co se týká kurzu kosení, raději dám své peníze někomu, který to učí protože ho to baví než někomu kdo to dělá jenom proto aby vydělal balík.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kosení

Příspěvekod Asha » úte 11. čer 2013 13:29:49

Chtěla bych se zeptat, vysela jsem si Zahradní loučku od Planta naturalis, uvádí se, sekat 2-3x ročně, s ohledem na to, jak nestíhám ;), chci sekat 2x ročně. KDY??? Na konci června a začátku září?

A druhý dotaz (absolutního nezkušence co se pěstování týče :roll: ) je, v jednom místě mám jen hodně travin a loučka mi tam moc nekvete, jak tam mám dostat semínka z těch odkvetlých květin? :-D A jak vůbec naložit s posekanou loučkou? Mám ji nechat na místě usušit na seno a obracet a až pak shrabat, aby se mi to vysemenilo?

DĚKUJU MOC ZA RADY!!!!
Asha
nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 09. čer 2013 22:24:00

Re: Kosení

Příspěvekod Ivana » stř 12. čer 2013 13:35:01

Kdy kosit záleží na druzích, to co pokosíš se ti už zajisté nevysemení. Kosení 3x ročně je na můj osobní vkus příliš mnoho (viz úvodní příspěvek tohoto vlákna), ale to záleží na tom, jaký máš s trávníkem nebo loukou záměr a jaký zamýšlíš cílový stav. Když budeš chtít golfový trávník tak budeš samozřejmě postupovat jinak než když budeš chtít přírodě blízkou louku.
O tom jak obohatit trávník tu máme celé vlákno.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno


Zpět na Trávník a louka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron