Ano. Vřele doporučuji. Hned na začátku ale musím varovat: Nepřehánět s konzumací. Listy kostivalu obsahují kromě běžných látek, jako je železo, vitamíny, a podobně i vitamín B12, o němž se donedávna předpokládalo, že je obsažen toliko v produktech živočišného původu. Krom toho je kostival velice štědrý na bílkoviny. Abych udělal přítrž superlativům, musím ještě zmínit nectnost. Tou je nepříznivý vliv kostivalu na játra. Případná konzumace se tedy OFICIELNĚ nedoporučuje, ale podle nejen mého názoru při střídmé konzumaci, občas, nemusí být tak zle. Například o ethanolu se totéž také všeobecně ví, a přesto je nadále v nemalé oblibě.
Co s kostivalem? Kromě toho, že je to téměř ideální rostlina pro společenstva, gildy nově zasazených stromků, kdy hlubokými kořeny pumpuje živiny, vyplavené do spodních vrstev půdy, dělá stín nižším rostlinám a omezuje tím vysychání půdy, navíc má poměrmě velkou produkci "zelené hmoty" pro hnojení a výrobu jích a zákvasů, je i léčivý a má velice chutné listy.
Pro kuchyňské použití vybíráme z rostlin, které sami pěstíme, nebo onichž víme, že unikly nějakému tomu postřiku. Vybíráme nejmladší listy, které ještě nemají tuhou žilnatinu. Lze je
A) jen tak obalit v pivním těstíčku a usmažit
B) stočit do ruličky, sepnout párátkem (či více párátky) a obalit v trojobalu, nebo pivním těstíčku. A osmažit. Neuděláte chybu, když si do ruličky schováte plátek salámu.
Kromě toho je třetí varianra pro baštění kostivalu. A to jsou nejmladší výhonky stonků, povařené á la chřest. v osolené vodě.
S rozmyslem Dobrou chuť.