Jam.Dioscorea batatas

Druhy zeleniny a koření co se běžně nepěstují.

Hodnocení chuti, 5 je nejlepší

5
0
Žádná hlasování
4
0
Žádná hlasování
3
0
Žádná hlasování
2
0
Žádná hlasování
1
0
Žádná hlasování
Nedá se to jíst
0
Žádná hlasování
Můj organismus to nesnáší
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 0

Jam.Dioscorea batatas

Příspěvekod martas » sob 20. úno 2010 20:29:48

Nejotužilejší jam.Dá se pěstovat i ve střední evropě.Hlízy jsou velké jako pěst červené barvy.Možno pěstovat u plotu pne se jako svlačec.Na množení se používají pupenové hlízy.Mám jich velké množství jestli někdo chce at se ozve.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jam.Dioscorea batatas

Příspěvekod Ivana » sob 20. úno 2010 20:33:36

Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Jam.Dioscorea batatas

Příspěvekod martas » sob 20. úno 2010 20:38:59

Ivano děkuji za obrázky je to přesně ono jen ty moje hlízy jsou červené ale to bude asi odrůdou.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jam.Dioscorea batatas

Příspěvekod Ivana » sob 20. úno 2010 20:41:35

Batátů je víc druhů a myslím, že i víc druhů se dá pěstovat u nás. Časem bychom je sem mohli dát všechny.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Jam.Dioscorea batatas

Příspěvekod martas » sob 20. úno 2010 20:51:38

Ty co mám vydrží na zahradě přez zimu a nevymrznou.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jam.Dioscorea batatas

Příspěvekod martas » pát 26. úno 2010 22:47:22

Batáty Jsem nejprve pěstoval ve skleníku protože jsem nevěřil že přežijí zimu.Jenže rostly moc bujně.Šplhaly po všem na co se dostaly a dusily vše okolo sebe.Tak jsem je začal stříhat a natí jsem krmil želvy.Při vydatné zálivce dorůstají několik metrů.Hlízy narostly ve skleníku do 1kg váhy.Chutí mi připomínají topinambury a využití bude asi stejné.Já je nejím ale dávám je prasatům.Vadí mi ta nasládlá chut.Kdo však má rád sladké brambory at je skusí už jen proto že mají vysoký výnos a listy se dají konzumovat jako špenát a nebo do salátu.Tet je pěstuji venku u plotu na kterém udělejí porost nekolik čtverečných metrů skrz nějž není vůbec vidět.Tak mi slouží zároven jako pohledová ochrana.Při pěstování venku jsou hlízy menší než ve skleníku mají tak do 0,5kg ale za to jich je více.Sklízím na podzim poté co sežloutne a opadá listí(říjen)Před tím si ale nasbírám zásobu listových hlízek na příští rok.Ale z těch co neseberu a zůstanou na zahradě jich příští rok vyroste mraky takže je spíš likviduji než sázím.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jam.Dioscorea batatas

Příspěvekod Erraen » čtv 29. dub 2010 13:33:18

Dobrý den,

jsem nová uživatelka fóra, takže se zatím rozkoukávám a zjišťuju, jak to tady funguje. Přiznám se, že proti některým jsem coby pěstitel začátečník, ale něco už se mi taky podařilo. :-)

Sháním sazenice batátů nebo topinamburů a pokud chcete něco z mé zahrady na výměnu, tak se musím podívat, co by se Vám hodilo a udělat seznam. Něco se určitě najde. ;)

Přeji všem krásný den! :)
Erraen
nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 29. dub 2010 12:57:23

Re: Jam.Dioscorea batatas

Příspěvekod Hamat » ned 09. led 2011 1:11:03

Dobrý večer, měla bych zájem o hlízky batátů. Máte ještě nějaké? Ráda koupím nebo mohu nabídnout hlízy topinambur, různá semínka zelenin i netradiční druhy, mám jich hodně. Například spoustu odrůd rajčat, dýní ačokču....a mnoho dalších také od Gengel a Demeter. V případě zájmu pošlu seznam nebo pokud něco sháníte, napište. Budu se těšit na odpověď. :)
Hamat
nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 07. led 2011 17:32:53

Re: Jam.Dioscorea batatas

Příspěvekod Ivana » ned 09. led 2011 23:52:23

Doporučuji dát příspěvek do fóra Výměna rostlin, sazenic a semen, tam chodí všichni kdo chtějí vyměňovat. Tady to nejspíš zapadne.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Jam.Dioscorea batatas

Příspěvekod robos » ned 05. čer 2011 19:49:28

Pestovanie je celkom jednoduché, len pozor na slimáky a medvedíky!!! Minulý rok som vysadil jednu rastlinu do voľnej pôdy a na jar začala bez problémov rásť, v pôde prezimovala hľuza pri teplotách okolo -21°C. Vhodné je zimovanie hľúz aj v rašeline bez zálievky.
robos
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 21. čer 2010 9:45:20

Další

Zpět na Netradiční zelenina a koření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron