křen Wasabi - Wasabia japonica

Druhy zeleniny a koření co se běžně nepěstují.

Re: křen Wasabi - Wasabia japonica

Příspěvekod Rade » stř 24. srp 2011 11:05:18

Wasabi také sháním, jelikož je to jedno z nejchutnějších koření, co jsem kdy ochutnal. A navíc wasabi v prášku, na brambůrkách či v pastě obsahuje pouze "stopové prvky" nebo dokonce neobsahuje vůbec žádné wasabi :!:.

Podle pěstitelů roste nejlépe při teplotách do 20°C a chce vodu a vodu a spíše stín. Odolný má být do zóny 8, ČR je 7 a 6, takźe teoreticky by mohl pŕežít. Jiaogulan - "pětilistý ženešen" je tuším také do zóny 8 a mě letos přežil volně v zemi :!: :idea: .
Rade
začátečník
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 16. srp 2011 22:44:56
Bydliště: Ochoz u Brna

Re: křen Wasabi - Wasabia japonica

Příspěvekod houba » čtv 25. srp 2011 22:21:29

Můj bratr není vůbec zahradník, ale wasabi někde sehnal a pěstuje. Má ho ve velkém květináči v průjezdu, kam svítí slunce jen dopoledne. Při své lenosti rostlinu často zapomíná zalévat. To může být důvod, proč wasabi v podstatě neroste ani nechcípá. Mšice jsem tam neviděl, ale žraly to housenky baboček, kupodivu.
Kdybych měl rostlin víc, určitě bych zkusil přezimování. Letos jsem měl v polovině února na zahradě přezimovaný "očesávací" salát, ředkev černou, kedlubny, brokolici a leccos dalšího. Pak ale přišly pozdní mrazy a většina toho zmrzla. Tedy, nevím, jestli bych riskoval s jedinou rostlinou.
houba
člen korespondent
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 20. pro 2009 11:28:37
Bydliště: Český Krumlov

Re: křen Wasabi - Wasabia japonica

Příspěvekod Hanako » čtv 12. dub 2012 22:34:27

Mě wasabi dokonce přežil letošní zimu, na záhoně s bylinkama. Kočky nepřitahuje aspon zatím, pěstuju pro ně velde šantu, ale chutná slimákům mrchám. Po konzultaci s japoncema ho přestěhuju k potoku do vlhka, má rád dokonce přímo vodu. Nevím jakej mám kultivar, taky jsem koupila nějaký dovoz z Německa, ale v Japonsku roste i na Hokaidu a to je nám s tuhostí zim dost klimaticky podobné
Hanako
začátečník
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 20. bře 2012 21:57:42

Předchozí

Zpět na Netradiční zelenina a koření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků