Špenát klasický a novozélandský

To co se běžně pěstuje.

Špenát klasický a novozélandský

Příspěvekod kořenářka » stř 30. lis 2011 17:36:53

Pořád se honím za novými salátovými bylinkami. Klasický špenát má v biozahradnictví šanci dorůst ke sklizni na jaře z podzimního výsevu. Jarní výsev je pro slimáky znamení - račte vstoupit. Budu vděčná za zkušenost s letním novozélandským špenátem, než dám nekřesťanské peníze za bioosivo.
Zdraví Mlýnec
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: Špenát klasický a novozélandský

Příspěvekod Ivana » stř 30. lis 2011 18:47:11

Čtyřboč rozložitá Tetragonia tertagonoides
Vloni a letos jsem čtyřboč pěstovala. Poznámky: Vloni jsem sela semínka přímo na záhon, nevzešly, neobjevilo se vůbec nic. Letos jsem ho předpěstovala. Nesežralo ho to (pravděpodobně srnec) co mi oholilo všechny lebedy na šťagély. Slimejši ho nechali taky na pokoji. Nadzemní části zmrznuly společně s rajčatama. Semínek měl poměrně dost.
Píše se o něm že někdy přežije mírnou zimu (je vytrvalý, ale u nás vymrzá takže se pěstuje jako jednoletý) a někde jsem četla nebo mi někdo říkal, už nevím, že nemá problém se samovýsevem, což budeme (já a moje rostliny) ověřovat příští rok.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Špenát klasický a novozélandský

Příspěvekod robos » stř 30. lis 2011 20:44:33

Samovýsev môžem potvrdiť. Z vysiateho porastu mi vzišiel rovnako veľký porast aj po zime, a to sa mi nepodarilo dopestovať ho so zozbieraných a vysiatych semien.
robos
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 21. čer 2010 9:45:20

Re: Špenát klasický a novozélandský

Příspěvekod kořenářka » čtv 01. pro 2011 6:26:37

Děkuji za odpověď, o rostlině sem věděla jen to, co jsem si zopakovala z mojí dávné učebnice zelinářství. Z fotky je patrno, že čtyřboč opravdu dobře kryje půdu. Porost tak navíc obsadí obdělaný pruh mezi stromky angreštu, snad dosáhnu lepšího růstu dřeva a následně lepší sklizně. Jo, ekologický ovocný sad není švanda, když ho člověk vysadí se záměrem sklízet ovoce a ne jen dotace. V tom směru jsem tu rarita a jsem Vám moc vděčná za takové vychytávky, v produkčním biozemědělství se to nedozvím.
Zdraví Mlýnec
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: Špenát klasický a novozélandský

Příspěvekod Ivana » čtv 22. pro 2011 19:28:13

Takhle vypadá v prosinci, foceno 14.12.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno


Zpět na Tradiční zelenina

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron