Reveně (rebarbory) Rheum

To co se běžně pěstuje.

Reveně (rebarbory) Rheum

Příspěvekod Ivana » stř 11. srp 2010 9:40:10

reveń kadeřavá Rheum rhabarbarum=R. undulatum
Vysoká až 2 metry, listy velké, zkrabacené se zvlněným brvitým okrajem, vejčité a mírně protaženýou špičkou, na bázi srdčité. Řapík s nevýrazným žlábkem, na vnější straně oblý bez výrazných rýh. Okvětní lístky žlutavé. Pěstovaná pro jedlé řapíky.
Tady najdete článek s obrázky, zdá se že tady je druh určený správně. hladký řapík

reveń bulharská Rheum rhaponticum
Vyskoká až 1,5 m, listy široce vejčité, mírně zkrabacené se zvlněným okrajem bez brv, na bázi srdčité. Řapík žlábkovitý na hřbetě s výraznými podíélnými rýhami. Okvětní lístky zelenavé. Pěstovaná pro jedlé řapíky.

reveń lékařská Rheum officinale
Okrouhle ledvinité, mělce laločnaté listy. Občas pěstovaná jako léčivá.
Obrázek

reveń dlanitá Rheum palmatum
Dlanitilaločné až dlanitodílné listy, pěstována v parcích. Pochází z Číny, kde se jako léčivá využívá zejména reveň dlanitá tangutská Rheum palmatum varieta tanguticum.
Obrázek
reveň dlanitá tangutská, popis, obrázek
Obrázek
Historie v Číně a obrázek

Kříženci:
reveň zvrhlá Rheum palmatum x Rheum rhabarbarum
Rheum rhabarbarum x Rheum rhaponticum, označovaná jako "moravská reveň"

Mám v těch reveních trochu binčus, myslím že mám reveň kadeřavou, ale moc zkrabacená ani zvlněná není. Je mohutná a má listy do špičky, řapíky jsou zelené a hladké. Pak máme ještě jednu menší, nemá tak výraznou špičku, řapíky má hladké a červené. Zajímaly by mě ty typy s rýhovanými řapíky, jestli někdo máte, hoďte sem prosím fotku.
Až si v nich udělám zcela jasno tak sem dám i obrázky. Zatím mi připadá že řada obrázků co se dají najít na netu je špatně určená.

Tento obrázek by mohl patřit tomu kříženci, pokud si dobře pamatuju tak reveň bulharská by měla mít rýhy ještě výraznější.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Reveně (rebarbory) Rheum

Příspěvekod pierro » ned 29. srp 2010 21:47:27

Naše reveň po babičce.
Přílohy
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: Reveně (rebarbory) Rheum

Příspěvekod robos » čtv 20. led 2011 12:40:12

Rheum rhabarbarum?
Přílohy
robos
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 21. čer 2010 9:45:20


Zpět na Tradiční zelenina

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron