Předpěstování celeru

To co se běžně pěstuje.

Předpěstování celeru

Příspěvekod kořenářka » čtv 02. pro 2010 15:31:35

V Bioměsíčníku každoročně radí ing Pospíšilík, že stačí sít celer až v březnu, radí to i prodejce fy Bejo Zaden. Odhodlala jsem se až letos. Bioosivo odr. Maxim(SEMO) jsem sela přímo do sadbovačů 4x4 cm, tuším kolem 10. března, do propařené půdy. Srovnala jsem je ve fóliovníku na zem bez podkladové plachty a zakryla jsem je, zalité, textilií. Nemám vytápěný skleník. Celer dosti rychle klíčil, nechala jsem ho růst bez přepichování, jen jsem přesázela přebytečné rostlinky, aby byly všude po jedné. Jsme Česká Sibiř, 650 m n. m. Celer sázím po ,,malých zmrzlých" začátkem června, aby nenastydl a nevykvetl, stejně na to nemám dřív čas. Hotová sadba byla srovnatelná s tím, co prodávali kolegové na trhu a navíc měla pěkné pevné balíčky.
Pak to chce pěknou zem, zalévat a hubit slimáky, hubit slimáky, h................ubit slimáky............
Zdraví Mlýnec
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: Předpěstování celeru

Příspěvekod JIRKA ST » sob 26. úno 2011 21:32:57

Celer siji už v lednu do truhlíku vteplé místnosti.VELICE DLOUHO MI VŽDYCKY KLÍČÍ. Se setím tak pozdě nemám zkušenosti,ale zkusím to. Díky za typ. Mezi celer na záhon sázím Afrikány jejich pach odhání myši a slizáky,aspoň tomu věřím, protože na vedlejší záhon kde Afrikán není více jdou. jirka st.
JIRKA ST
začátečník
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 16. úno 2011 12:53:49

Re: Předpěstování celeru

Příspěvekod houba » pát 11. bře 2011 21:45:05

Výsev celeru jsem provedl kolem 20. února do misek s lehkou kompostovou půdou a drenáží. Pro začátek jsem misku nedbale překryl igelitovým sáčkem. Klíčení nastalo po 10-14 dnech. Odstranil jsem igelit a dal misku na světlo (na okno). V lednu jsem to nikdy nezkoušel - u jiných rostlin jsem však nabyl dojmu, že nemá smysl spěchat, že později rostou lépe. Výsev v březnu jsem zkoušel loni, celkem úspěšně. Spíš než s klíčením mívám problém s velmi pomalým růstem sazenic, takže jsem raději zase zvolil druhou polovinu února.
houba
člen korespondent
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 20. pro 2009 11:28:37
Bydliště: Český Krumlov


Zpět na Tradiční zelenina

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník