Nová témata

O nás a o fóru. Náměty na nová témata, provozní věci, problémy, aktuální dění, statistiky a další týkající se provozu fóra Biozahrada.
Pravidla fóra
Pokud máte nějaký problém nebo potřebujete něco vysvětlit, zkuste nejprve najít řešení v FAQ (Frequently Asked Questions, často kladené otázky), zobrazující se na horní liště vpravo. Je tam spousta podrobností k jednotlivým funkcím fóra.

Re: Nová témata

Příspěvekod sklenka » stř 17. úno 2010 13:16:30

Nevím sice, jestli by to bylo technicky možné, ale nešlo by udělat takovou přehlednou tabulku jedlosti a výnosnosti rostlin, do které by mohli všichni hlasovat dle svých zkušeností. Něco jako edibility rating, ale rozčleněné na chutnost a kuchyňská použitelnost/pracnost pěstování / výnosnost. Nemám ani tak na mysli srovnání jednotlivých odrůd známých zelenin a ovoce (i když to by taky nebylo k zahození), ale spíš takové orientační vodítko pro ty, kdo chtějí zkusit různé netradiční plodiny, plevele apod. a nemají na zahradě místo pro všechny. Je jasné, že hodnotící kritéria jsou dost subjektivní a závislá na místních podmínkách, ale pro takový základní přehled by to možná nebylo marné, co říkáte?
sklenka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 02. led 2010 23:27:39
Bydliště: Voticko

Re: Nová témata

Příspěvekod Ivana » stř 17. úno 2010 13:40:41

To je skvělý nápad. Teď mě nech přemýšlet, jak to udělat technicky (a buď prosím trpělivá). Návrhy technických řešení od ostatních členů fóra jsou vítány. Nejspíš to bude muset být aplikace.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

zelené střechy

Příspěvekod Petra » stř 24. úno 2010 14:04:43

Ivano, pokud budeš souhlasit tak bych navrhovala dát mezi stavby téma zelené střechy.

Pokud někdo má nějakou zkušenost, odkaz na spolehlivou firmu, o kolik to vyjde dráž než střecha tašková.... Případně srozumitelný návod, jak takovou střechu udělat, a kde potřebné izolace a materiály sehnat.

Před lety jsem se na internetu na zelené střechy dívala, ale nic moc tam nebylo, něco možná dohledám, co k tomu mám.

Chtěla bych takovou střechu na naší staré stáji, kde střecha tašková pomalu dosluhuje, tak každou zkušennost uvítám a myslím, že nejsem sama komu se zelené střechy líbí:-)

Petra
Petra
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 206
Registrován: sob 28. lis 2009 21:25:04
Bydliště: Lysá n/L.

Re: Nová témata

Příspěvekod Ivana » stř 24. úno 2010 15:10:35

Téma Zelené střechy je vytvořené v Biozahrada a stavby.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Nová témata

Příspěvekod Tampere » stř 24. bře 2010 15:41:40

Já bych zde uvítal téma Strom a Guild - skupina rostlin, které lze pěstovat pod stromy:-)
Tampere
člen korespondent
 
Příspěvky: 58
Registrován: pon 07. pro 2009 20:59:25
Bydliště: Šumpersko a Zlínsko

Re: Nová témata

Příspěvekod martas » čtv 01. dub 2010 7:55:21

Chtělo by změnit počasí.Duben za březen.Děkuji.
martas
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 575
Registrován: ned 24. led 2010 11:02:11
Bydliště: Litoměřicko

Re: Nová témata

Příspěvekod Ivana » úte 22. čer 2010 23:51:01

Tampere: promiň, nějak jsem moc dlouho přemýšlela jak téma uchopit a kam ho zařadit a do toho přišly další události, takže jsem pozapoměla.
Příliš se mi nelíbí slovou guild, které používají permakulturisti v souvislosti se zahradou - já jsem ekolog a v ekologii toto slovo označuje skupiny rostlin, které rostou společně, ale jedná se o přirozená společenstva a přirozená stanoviště, nikoliv o člověkem vysázenou zahradu.

Takže téma jsem založila: http://diskuse.nachvojnici.cz/viewtopic.php?f=99&t=365
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Nová témata

Příspěvekod IVAS » pon 07. úno 2011 12:49:09

NOVÁ TEMATA:
navrhoval bych do rubrik: BIOZAHRADY / ROSTLINY - přidat tema: OKRASNÉ ROSTLINY, do všech podtemat v kapitole ROSTLINY přidat tema : CO JE TO ?, pokud vznikne tema OKRASNE ROSTLINY, tak tam bych ještě přidal tema PLANE OKRASNE ROSTLINY s podtematy PŮDOPOKRYVNÉ.
Existují vhodné "asi plané" dostatečně dlouho kvetoucí trvalky malých velikostí , které v trávníku zanikají, po přepěstování do polštářového koberce vykazují výbornou odolnost, Zatím jsem "vylovil" jen jednu (kvetoucí v létě) o které jsem zatím nezjistil co to je. Nejvíce by mne zajímali trvalky kvetoucí na podzim, mám jednu vytypovánu - zkusím vypěstovat do "polštáře".
IVAS
začátečník
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 10. bře 2010 14:49:40

Re: Nová témata

Příspěvekod Ivana » pon 07. úno 2011 12:57:21

To je těžké, ono se to překrývá. Spousta druhů které se u nás prodávají jako okrasné jsou léčivé nebo jedlé nebo mají jiný užitek. Takže mě osobně kategorie "Okrasné rostliny " moc neříká. A už takhle mám spoustu potíží, jestli rostlinu zařadit do léčivých, jedlých nebo jinam a i tak se to překrývá.
Dávalo by mi smysl založit vlákna Volně rostoucí okrasné půdopokryvné rostliny. Tedy ne celé fórum, ale jenom vlákno. Myslíš že by to mohlo stačit? Jinak vážně nevím jak bych to vyřešila, spousta témat by se dublovala. Možná by se dal udělat nějaký seznam jako odkaz na již existující vlákna. Co vidíš jako vhodnější?
Jestli chceš určit tu rostlinu o které mluvíš dej fotku do tématu Určování rostlin.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Nová témata

Příspěvekod IVAS » pon 07. úno 2011 17:53:29

VLÁKNO: Volně rostoucí okrasné půdopokryvné rostliny BY URČITĚ SMYSL MĚLO, (HLAVNÍ JE RYCHLE NAJÍT CO ČLOVĚK HLEDÁ). PRO ZHODNOCENÍ ROSTLINY PRO OKRASNÉ ÚČELY (AŤ UŽ MŮŽE MÍT I JAKÉKOLI JINÉ VYUŽITÍ) BY BYLO ASI POTŘEBA VYSTAVIT TAKÉ NĚCO VE FOTOGALERII. JEDNOU ZE ZAJÍMAVÝCH ROSTLIN JE I TEN SVĚŠINEC ZEDNÍ, VĚTŠINOU UVÁDĚNÝ JAKO ZVĚŠINEC, DOKONCE JSEM HO NAŠEL I POD NÁZVEM ZVĚTŠINEC ZADNÍ :-)
IVAS
začátečník
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 10. bře 2010 14:49:40

PředchozíDalší

Zpět na Kancelář

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron