Zpřehlednění fóra - jak to udělat?

O nás a o fóru. Náměty na nová témata, provozní věci, problémy, aktuální dění, statistiky a další týkající se provozu fóra Biozahrada.
Pravidla fóra
Pokud máte nějaký problém nebo potřebujete něco vysvětlit, zkuste nejprve najít řešení v FAQ (Frequently Asked Questions, často kladené otázky), zobrazující se na horní liště vpravo. Je tam spousta podrobností k jednotlivým funkcím fóra.

Zpřehlednění fóra - jak to udělat?

Příspěvekod Ivana » pon 14. úno 2011 13:40:21

Fórum mi připadá už docela nepřehledné a tak bych chtěla udělat mapu fóra (podle vzoru mapa stránek), pro rychlou orientaci co se dá kde najít.
Ale chtělo by to některé subfóra sloučit nebo přesunout. Hrubou představu mám, ale rády bych vaše návrhy.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zpřehlednění fóra - jak to udělat?

Příspěvekod Kohant » úte 15. úno 2011 11:34:10

Já se tu ztrácím už docela dlouho. Někdy dokonce tak že odešlu příspěvek a už ho neumím najít. Chtěl jsem to už napsat dřív. Nad návrhem změn jsem zatím nepřemýšlel.
Uživatelský avatar
Kohant
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 13. pro 2009 14:55:56
Bydliště: na východ od martase

Re: Zpřehlednění fóra - jak to udělat?

Příspěvekod Ivana » úte 15. úno 2011 12:01:14

Hledání na fóru (popis)
též FAQ (na horní liště vpravo)
Svoje příspěvky i příspěvky jiných členů najdeš takhle:
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zpřehlednění fóra - jak to udělat?

Příspěvekod sklenka » stř 16. úno 2011 15:37:13

No, mně fórum nijak zvlášť nepřehledné nepřijde. Jenom bych měla jednu prosbu, která se týká zobrazování nových příspěvků - nešlo by, aby se prostě zobrazil seznam třeba dvaceti/třiceti nových, který by se posouval dolů a nahoru naskakovaly ty nejnovější? Takhle se mi stává, že dopoledne něco v nových příspěvcích něco najdu a odpoledne už se to ztratí, i když tam třeba nejsou žádné novější. To mi přijde hodně nešťastné - málokdo sem asi chodí víckrát denně a po dvou dnech nepřítomnosti už člověk úplně ztratí pojem, o čem se tu debatí.
sklenka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 02. led 2010 23:27:39
Bydliště: Voticko

Re: Zpřehlednění fóra - jak to udělat?

Příspěvekod Ivana » stř 16. úno 2011 16:05:48

To by musel někdo naprogramovat, já programovat neumím. Pokud by se chtěl někdo nabídnout tak to uvítáme.

K něčemu podobnému slouží funkce Nepřečtené příspěvky, které se v současném vzhledu fóra zobrazují zeleně. Pokud si dáš Označit všechna fóra jako přečtená (vpravo nahoře) tak budeš mít zelené všechny nové příspěvky. Jakmile si příspěvek přečteš, zmodrá.

Na naší domovské stránce je naprogramovaná funkce, která zobrazuje poslední příspěvky z fóra (je to v pravém sloupci), to by ti mohlo také pomoct. Nejsem si jistá, že je nastavený pevný počet, v této chvíli je tam 8 nejnovějších příspěvků. Nevím jak je nastavená aktualizace tohoto přehledu, příspěvek se neobjeví okamžitě po napsání ale až po nějaké době (10-20-30 minut nebo tak nějak). Je to i klikací a možná se tam dá nastavit i počet zobrazovaných příspěvků
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zpřehlednění fóra - jak to udělat?

Příspěvekod Ivana » čtv 17. úno 2011 17:02:48

Ivana píše:Na naší domovské stránce je naprogramovaná funkce, která zobrazuje poslední příspěvky z fóra (je to v pravém sloupci), to by ti mohlo také pomoct. Nejsem si jistá, že je nastavený pevný počet, v této chvíli je tam 8 nejnovějších příspěvků. Nevím jak je nastavená aktualizace tohoto přehledu, příspěvek se neobjeví okamžitě po napsání ale až po nějaké době (10-20-30 minut nebo tak nějak). Je to i klikací a možná se tam dá nastavit i počet zobrazovaných příspěvků


Počet zobrazovaných příspěvků jsme nastavili na deset a obnovuje se to automaticky každých 5 minut. Dá se také použít reload.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zpřehlednění fóra - jak to udělat?

Příspěvekod Petra » sob 19. úno 2011 18:08:45

Nezávisle na Sklence mám stejný názor, to by bylo fajn.

A ještě se chci zeptat co děláš s neaktuálními "nabízím poptávám". Například už vím, kde mají semínka večernice vonné, tak moje sháním už je neaktuální, tak jsem to smazala.

Jinak jsou stránky úžasné a relativně přehledné, i když informací a tématických celků přibývá, většinou přes "Hledej..." dohledám.
Petra
Petra
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 206
Registrován: sob 28. lis 2009 21:25:04
Bydliště: Lysá n/L.

Re: Zpřehlednění fóra - jak to udělat?

Příspěvekod Ivana » sob 19. úno 2011 18:49:00

Neaktuální nabídky z Výměn přesunuji do Archivu výměn. Svoje příspěvky ve Výměnách můžeš editovat, tj. přidávat a ubírat druhy. Připadá mi zbytečné psát při každé změně nový příspěvek.
Pokud je nabídka neaktuální celá tak to uživatel připíše na konec anebo může rovnou zamknout a já to přesunu do Archivu. Občas je potřeba udělat pořádek.
Jinak k novým příspěvkům: jediné co je v tuto chvíli k dispozici je lišta s nejnovějšími příspěvky na naší domovské stránce:
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zpřehlednění fóra - jak to udělat?

Příspěvekod Ivana » sob 19. úno 2011 19:04:03

Ještě jsem našla k dispozici tento zdroj:
Nejnovější příspěvky
Otestujte to a napiště mi jestli vám tohle vyhovuje, zobrazuje se 30 nejnovějších příspěvků.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Zpřehlednění fóra - jak to udělat?

Příspěvekod Petra » sob 19. úno 2011 21:01:17

Tak tam přesně chodím na Tvoje stránky. Mimochodem moc krásné místo.
Petra
Petra
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 206
Registrován: sob 28. lis 2009 21:25:04
Bydliště: Lysá n/L.

Další

Zpět na Kancelář

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron