Recepty na zelená rajčata

Osvědčené recepty.

Recepty na zelená rajčata

Příspěvekod Ivana » úte 12. říj 2010 22:27:43

Protože už nestíhají dozrát tak jsem hledala nějaké inspirace na zpracování. Zelená rajčata obsahují tomatin, alkaloid podobný solaninu v bramborách - téma o solaninu a tomatinu. Na internetu jsem našla informaci, že obsah tomatinu výrazně sníží mléčné kvašení, takže se zelená rajčata dají připravit stejně jako rychlokvašené okurky. Dá se najít i recept přímo na kvašená zelená rajčata, ale je velmi podobný. Další zajímavá možnost je čalamáda po maďarsku nebo čatní ze zelených rajčat. Velmi zajímavý recept je na kandovaná zelená rajčata. Další neobvyklá věc je kompot ze zelených rajčat s rumem.
Kvašená už mám, na čalamádu se chystám a zkusím i kandovat.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Recepty na zelená rajčata

Příspěvekod Ivana » stř 13. říj 2010 9:24:51

Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Recepty na zelená rajčata

Příspěvekod Ivana » stř 03. lis 2010 13:35:12

Zátiší se zelenými rajčaty. Zleva doprava: houbové zavináče, čalamáda se zelenými rajčaty, mléčně kysaná zelená rajčata, v popředí kandovaná zelená rajčata.

podzimní zátiší se zelenými rajčaty
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Recepty na zelená rajčata

Příspěvekod Vipetka » sob 12. úno 2011 19:16:21

Z vlastní zkušenosti bych byla velmi opatrná konzumovat zelená rajčata, neboť jsem se manželem před 8mi lety otrávila.... :mrgreen: Koupila jsem si takovou knížečku, sešitek, jmenovalo se myslím Anglická kuchyně, nebo Indická? Měla jsem dva.....a v jednom byl recept na "smažená zelená rajčata"...... :roll: Bylo to přesně 1. září, syn to naštěstí nejedl, jinak by chudáček nemohl do školy.... :D
Vlastní otrava byla....jak to říct.....no prostě rodiče se nějak sjeli....ale veselo mi nebylo, nejhorší bylo snad to pocení, točení hlavy a stav "mimo". Od té doby nemůžu čichat k zeleným rajčatům a už vůbec nesnesu čichat k lilku, natož ho konzumovat.
Vipetka
člen korespondent
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 03. pro 2009 14:52:06

Re: Recepty na zelená rajčata

Příspěvekod Ivana » sob 12. úno 2011 20:14:47

Smažená zelená rajčata jsou z americké kuchyně (jižanská) a pokud vím používá se na ně speciální kultivar rajčete který je i ve zralosti zelený, možná si vzpomenu i na jméno. Je to taková zelená pruhovaná bestie.
Dřív než jsem založila toto téma tak jsem studovala Obsahové látky v zelených rajčatech a nepřišlo mi to při odpovídajícím zacházení a nevelkých dávkách (např. ve směsi) zas tolik nebezpečné. Takže asi bych měla znovu připomenout: zelená rajčata buď nechat dozrát, nebo mléčně kysané nebo pouze v malých dávkách.
To mi připomíná že jsem svoje kandovaná rajčata ještě neochutnala (budu je jíst po malých lžičkách).
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Recepty na zelená rajčata

Příspěvekod Alena » sob 12. úno 2011 22:43:50

Zelená rajčata jsem měla z Bambusaria, byla to odrůda Green Sausage, ještě myslím nabízejí Green Zebra. Neuvěřitelně úrodné, keříčkové, ale vyžadující hnojení na list vápenatým hnojivem. Stříkala jsem ho průběžně Kalkosolem, ale i tak trpělo na takové ty skvrny z nedostatku vápníku. Chuťově mě nenadchlo, už ho nepěstuju, ale známí, které jsem zásobovala, se ho mohli ujíst. Strašně jim chutnalo. Nic jim po něm nebylo :) Takže kdo chce mermomocí vyrábět něco ze zelených rajčat, doporučuju tahle.
Alena
člen korespondent
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř 02. úno 2011 18:32:43

Re: Recepty na zelená rajčata

Příspěvekod Ivana » sob 12. úno 2011 22:48:06

Jo, Green Zebra, to je ta odrůda na smažení. Dík za doplnění.

Ten zelený párek Green Sausage vypadá taky dobře.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno


Zpět na Kuchařské recepty z klasických surovin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron