Jahody

To se se tradičně pěstuje.

Jahody

Příspěvekod hana kédlová » pon 13. čer 2016 10:02:09

Asi jsem jahodami trocho posedlá. Kromě klasických zahradních a měsíčních, nosím neustále domů nějaké lesní. Takže mám sbírku různých tvarů a velikostí ve všech koutech zahrady. Ale nedávno jsem si přinesla něco zvláštního. V chodníku u chátrající budovy rostly bílé jahody. Nevím, jestli je tam někdo vysadil, nebo se jedná o nějakou mutaci. Plody jsou velké jako u lesních jahod, ale sladší. Bohatě odnožuje.
hana kédlová
začátečník
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 27. dub 2016 13:18:03

Re: Jahody

Příspěvekod Ivana » stř 15. čer 2016 15:32:17

To mě zajímá, nebyla by fotka?
Trávnice (jahodník trávnice Fragaria viridis) někdy mohou mít velmi světlou barvu, přesto jsou sladké.
trávnice na botany.cz
Starkl prodává bílé jahody pod jménem "Pineberry - ananasové jahody", to ale bude podle všeho něco jiného.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Jahody

Příspěvekod hana kédlová » čtv 16. čer 2016 8:44:50

Děkuji za odkaz. Nakoukla jsem, tyto mám také :) Pak mám ty vysoké s velkými plody a ty s těmi podlouhlými. Rujana, karmen, rumba atd. Ananasové mají plody velké jako zahradní jahody. Vypadá to spíš na Yellow wonder (nebo jak se to píše). Ale co by dělaly v chodníku u opuštěných budov bývalého čkd ? Vložit foto nemůžu mám dost zastaralý počítač. Leda MMS .
hana kédlová
začátečník
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 27. dub 2016 13:18:03

Re: Jahody

Příspěvekod Misazap » pát 17. čer 2016 19:09:01

Kamarádka mi ty údajně ananasové taky dala, odnožuje to jak divé, ale jahod z toho moc není. Jsou fakt bílé, zralost určujeme po čichu :-)
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Jahody

Příspěvekod hana kédlová » pon 20. čer 2016 10:25:22

A chuť ? Uvažovala jsem o nich. Viděla jsem prodávat semínka. Sazenice těhle jahod do truhlíku jsou dost drahé. Letos jsem si vypiplala Florian (červené květy), ale nečekám od něj zázraky. Spíš bude na parádu. Nebo by jsme mohli měnit, až budete mít nadbytek? Při mám štěstí jste nejspíš z druhého konce republiky :) Zdraví Hanka z Pozdně ( nejzápadnější část kladenského okresu)
hana kédlová
začátečník
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 27. dub 2016 13:18:03


Zpět na Tradiční ovoce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron