Maliny

To se se tradičně pěstuje.

Maliny

Příspěvekod Ivana » stř 27. říj 2010 20:17:53

Minulý týden jsem poblíž Břeclavi viděla rozsáhlejší porost, jak na zahradě tak i uteklý za plot, s krásně velkými zralými malinami. Byly velké a chuť měly super. Nevíte někdo co to může být za odrůdu? Docela mě zaujaly.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Maliny

Příspěvekod kořenářka » pát 05. lis 2010 19:11:50

Remontantní maliny jsem kdysi množila v JZD - bulharskou odr. Ljulin, prostě Julča. Podle novějších informací překonaná, ale dobrá. Tyto maliny plodí na podzim na letošních výhonech. Ve své domovině údajně plodí ta stejných výhonech další rok v létě. Zkoušela jsem to tenkrát ale výnos byl mizerný. Odrůda měla půvab pro velkovýrobu, v témže roce výhon vyrostl, plodil a na podzim byl zlikvidován drtičem, dalším rokem zrovna tak...Začínám o něčem takovém znovu uvažovat pro zpestření nabídky i ke smlsnutí pro moje malinké vnučky, roční a dvouletou, jahody sbírají téměř profesionálně. Remontantní maliny mají být v nabídce školky p. Kocmana. Někde se ještě pěstuje téměř historická odrůda Loyd George, která v příznivých podmínkách taky plodí na 1letém dřevě.
Zdraví Mlýnec
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: Maliny

Příspěvekod Ivana » pát 05. lis 2010 19:15:18

Tyhle musely mít výnos docela slušný. Remontantní maliny jsem viděla v nabídce od firmy Jural, ale bylo to něco noname tak jsem to nekoupila. Na toho George se podívám, díky za tip.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Maliny

Příspěvekod kořenářka » sob 06. lis 2010 6:04:40

Ta Julča měla taky slušný výnos ale jen na jednoletých výhonech. Přes dobré zásobení humusem a živinami byly ty výhony druhým rokem dost vysílené. Chtělo by to kontakt s někým, kdo se vyzná. Dobří byli v Losinách nebo v Bojnici.
Zdraví Mlýnec
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: Maliny

Příspěvekod Evik » čtv 11. lis 2010 22:09:45

Ahoj,
tyhle "remontantní" maliny mám asi čtvrtým rokem od nás ze zahradnictví a jsou fajn, že prodlouží sklizeň. A za tu dobu jsem si vyzkoušela, že nemá cenu nechávat ty loňské výhony na brzkou letní sklizeň, protože z toho skoro nic není.
Ahoj Eva
Evik
člen korespondent
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob 02. led 2010 20:42:47

Re: Maliny

Příspěvekod hana kédlová » úte 24. kvě 2016 9:12:05

Sázela jsem 10 malin - červené a žluté na střídačku 50cm od sebe. Už druhým rokem sklízím samé oranžové.. Známý mě inspiroval že jsem si přinesla jednu lesní. Prý stačí lepší podmínky a zvýší se výnos. Raději jsem jí dala na jiný konec zahrady. Ještě čekám až mi máma namnoží polku.
hana kédlová
začátečník
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 27. dub 2016 13:18:03


Zpět na Tradiční ovoce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron