Muchovníky (rod Amelanchier)

Jedlé plody, zejména americké, v poslední době nové.

Hodnocení chuti, 5 je nejlepší

5
6
86%
4
1
14%
3
0
Žádná hlasování
2
0
Žádná hlasování
1
0
Žádná hlasování
Nedá se to jíst
0
Žádná hlasování
Můj organismus to nesnáší
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 7

Re: Muchovníky (rod Amelanchier)

Příspěvekod Ivana » úte 11. pro 2012 19:37:57

Ještě dodám že mi chutnaly, ale stejně dobře chutnaly i slimejšům. I když těch nenažranejch potvor jsme letos měli hodně málo.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Muchovníky (rod Amelanchier)

Příspěvekod vrana » sob 28. pro 2013 11:34:36

Já bych koupil muchovník jedině ve firmě ADAVO Velký Osek u Kolína,roubovaný a s cedulkou, nebo v Průhonicích.nejsnadněji se množí semeny a tak poměrně zachovává vlastnosti, ale může se zvrhnout.Takový jsem měl Lamarckii a zvrhl se, moc málo plodil.Většina druhů má pruty vysoko, správně se to řezem má držet nízko.Roste-li vysoko,sklidí vám to drozdi,špačci,kosi a j. Sehnat odrůdu malého vzrůstu je kumšt.A také sehnat chutný.V ZOO Praha roste zrovna takový, který není dost chutný,kdežto naproti v Botanické je velmiplodný a únosně chutný.Kanaďané ho mají i na známkách na dopis.
vrana
začátečník
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 18. pro 2013 17:29:17

Re: Muchovníky (rod Amelanchier)

Příspěvekod Barbucha » čtv 22. kvě 2014 14:21:41

Zdravím, dostala jsem 2 muchovníky (olšolistý a lamarckii). Na jeden místo mám, ale na druhý jedině, kdyby byl tak maximálně ve velikosti šípkového keře. Oba jsou v dospělosti dost velké a nevím, jak by to dopadlo, kdybych je stříhala. Je reálné, že by se jeden ten muchovník dal sestříhávat na menší velikost? Obvykle nejsem příznivcem "tvarování" keřů a stromů, ale je to jediná možnost, jak je mít oba a mít plody dvou různých chutí a kvalit, což by se mi líbilo :) Máte někdo zkušenosti se stříháním muchovníků nebo něčeho jiného, podle čeho by se dalo odvodit, zda je to schůdná metoda?
Barbucha
nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 10. kvě 2014 19:29:28

Předchozí

Zpět na Netradiční ovoce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron