Kalina klikvová

Jedlé plody, zejména americké, v poslední době nové.

Kalina klikvová

Příspěvekod Hanča » úte 29. zář 2015 22:55:09

Chtěla bych poprosit o nějaký spolehlivý znak, jak se pozná kalina klikvová od obecné. Vyměňovala jsem kdysi po internetu (ne na tomto fóru), to, co mi přišlo, měla být kalina klikvová, ale řekla bych, že je to kalina obecná, plody jsou totiž dost hořké :? .
Uživatelský avatar
Hanča
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 239
Registrován: sob 02. led 2010 19:37:25

Re: Kalina klikvová

Příspěvekod Ivana » úte 29. zář 2015 23:27:48

Ahoj, ty mi teda dáváš zahulit... není to žádná legrace najít a přeložit klíč, ale našla jsem:

http://arcadianabe.blogspot.cz/2013/08/highbush-cranberry-de-befuddled.html
2a žlázky na řapíku konvexní, mírně stopkaté (může dojít k jejich deformaci nebo zmenšení, jak sezóna postupuje); drážky na řapíku široké a mělké; palisty malé a opadavé; listy větší než 2-4 palců napříč (palec je 2,5 cm) s ostře špičatými laloky bez zoubků na okraji; spodní strana listů pýřitá; plody kyselé ale jedlé;
- Viburnum trilobum, Viburnum opulus var. americanum

2b žlázky na řapíku konkávní, přisedlé; drážky na řapíku hluboké a úzké; palisty dlouhé, nápadné a vytrvalé; listy napříč delší než 1-3 palce s více zaoblenými laloky a více zoubky na okraji; pýřitost obvykle omezena na žilky na spodní straně listu; plody hořké, kyselé, a mírně jedovaté;
- Viburnum opulus var. opulus
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Kalina klikvová

Příspěvekod Hanča » stř 30. zář 2015 19:20:39

Děkuju, Ivano. Tak mám kalinu obecnou, no, co se dá dělat - je aspoň hezká, když už se nedá jíst.
Uživatelský avatar
Hanča
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 239
Registrován: sob 02. led 2010 19:37:25


Zpět na Netradiční ovoce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron