ARONIE TEMNOPLODEC

Jedlé plody, zejména americké, v poslední době nové.

Hodnocení chuti, 5 je nejlepší

5
2
40%
4
1
20%
3
1
20%
2
1
20%
1
0
Žádná hlasování
Nedá se to jíst
0
Žádná hlasování
Můj organismus to nesnáší
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 5

Re: ARONIE TEMNOPLODEC

Příspěvekod bobek » čtv 15. bře 2012 15:45:11

Já mám aronii pravokořennou a je to keř něco málo přes 2 metry.
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: ARONIE TEMNOPLODEC

Příspěvekod Markéta Hamanová » pát 16. bře 2012 21:09:50

Já stále váhám. Stromek sice vypadá esteticky, ale keř je víc přirozený a také si myslím, že bude více plodit. Máte někdo tip, kde se dá na Královéhradecku sehnat pravokořenný keř?
Markéta Hamanová
začátečník
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 18. kvě 2011 11:59:41

Re: ARONIE TEMNOPLODEC

Příspěvekod Hanča » pon 26. bře 2012 20:13:10

Markéta Hamanová píše:Já stále váhám. Stromek sice vypadá esteticky, ale keř je víc přirozený a také si myslím, že bude více plodit. Máte někdo tip, kde se dá na Královéhradecku sehnat pravokořenný keř?


Jestli váháš, posílám ti odstrašující příklad, jak "estetiky" vypadá stromek po letech (jeřábová podnož je mnohem vzrůstnější než naroubovaná aronie). Tenhle stromek jsem zdědila i se zahradou, kupodivu plodí stále hodně, ale vypadá, jak vypadá. Až dožije, chci už jedině keř.
Přílohy
Uživatelský avatar
Hanča
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 239
Registrován: sob 02. led 2010 19:37:25

Re: ARONIE TEMNOPLODEC

Příspěvekod Alena » úte 27. bře 2012 10:49:46

Markéto, já jsem keřovou aronii koupila v Kruhu. Taky mám na staré zahradě roubovanou na jeřáb a taky se mi vůbec nelíbí, i když není řezaná tak děsně jako na obrázku výše. Ale budu čekat delší dobu na úrodu, poslali předloni malinkou rostlinku. Myslím, že jsem je snad loni viděla i v nějakém obibausuperhyper, v takových těch úzkých vysokých krabicích s fotkou. Chtělo by to udělat průzkum, teď na jaře určitě mají dost zboží.
Alena
člen korespondent
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř 02. úno 2011 18:32:43

Re: ARONIE TEMNOPLODEC

Příspěvekod Markéta Hamanová » čtv 29. bře 2012 20:03:59

Superhyperatd nemám ráda, většinou je to dovoz někde z Holandska a nepamatuji si nic, co by mi vydrželo déle než rok (včetně pokojovek). Akorát narcisky každý rok vylezou - to abych nehaněla úplně všechno. Už jsme nakoupili v ovocné školce ten stromek, ale u nákupu jsem nebyla a podnož je mi neznámá. Až trochu naroste nařízkuju si větvičku a udělám si keřík :)
Markéta Hamanová
začátečník
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 18. kvě 2011 11:59:41

Re: ARONIE TEMNOPLODEC

Příspěvekod Ivana » čtv 29. bře 2012 21:08:15

Ono obecně ty rostliny noname co hrnou ve velkém se kupovat nevyplatí a zejména stromky ne. Předpokládá se že si to koupí nějaká úřednice, postaví na okno a až jí to zajde koupí další. Stromek zasadí na zahradu a až se přežene "módní vlna" vykope, koupí a zasadí další megahit. Nedejbože ptát se po jméně, natož po kultivaru. To často nezvládaj ani zahradnictví.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: ARONIE TEMNOPLODEC

Příspěvekod marcenka » čtv 29. bře 2012 22:09:58

Brilliant tedy mám (keř),riskla jsem to a musím říct, že chut' je mnohem lepší než keřový Nero vedle, takže už mám druhý Brilliant a Nero pošlu k mamce do "divoké zahrady". Jinak vypadá dost podobně jako Nero, plody má černé, myslela jsem původně, že má mít červené plody. Tak bůh ví co to nakonec je...
Ale můžu ho namnožit, až se rozroste, pokud by byl zájem.
marcenka
začátečník
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 18. bře 2011 13:13:00

Re: ARONIE TEMNOPLODEC

Příspěvekod pierro » pát 30. bře 2012 19:59:12

Dojem z letošní zimy: aronie nešmakuje zajícům. Oproti švestkám a hlavně jabloním - do aronie tu a tam kousli, ale nechali větvičku nakousnutou a zmizeli.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: ARONIE TEMNOPLODEC

Příspěvekod Alena » sob 31. bře 2012 13:38:31

Markéta Hamanová píše:Superhyperatd nemám ráda, většinou je to dovoz někde z Holandska a nepamatuji si nic, co by mi vydrželo déle než rok (včetně pokojovek).

Ne že bych mega kšefty nějak preferovala, ale když jsem v žádném ze zdejších zahradnictví nesehnala odrůdu, kterou jsem chtěla, a měli ji v nějakém tom OBI nebo Bauněco, koupila jsem si ji tam a stromky dobře a bez problémů rostou a plodí. Třeba odtud mám meruňku Leskoru, kterou jinde nebylo možné v té době dostat, nějaké angrešty a rybízy a další. Takže netřeba házet všechno do jednoho pytle. I ty pokojovky mám odtud už léta a ještě nechcíply. Problém bych viděla u choulostivých druhů venkovních okrasných kytek, které nepřežijí naše zimy, zatímco v přímořském holandském klimatu normálně rostou.
Alena
člen korespondent
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř 02. úno 2011 18:32:43

Předchozí

Zpět na Netradiční ovoce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků