Momordica charantia

Biozahrada a léčivé rostliny k sobě patří.

Momordica charantia

Příspěvekod Ivana » stř 06. dub 2011 7:47:54

Zajímavá léčivá, jedlá a užitečná rostlina, rozepisovat se moc nebudu, protože tady je výborný článek.

Zajímá mě, jestli máte někdo zkušenosti jednak s léčivými účinky, jednak jak je to s jedlostí a pěstováním, ale hlavně a zejména s touto vlastností (citováno podle výše uvedeného článku): Arabský název pro tuto rostlinu znamená v překladu „smrt rostlin". Neboť rostliny, které rostou v jejím sousedství, hynou.

Nechce se mi vyrývat třtinu a kopřivy, tak by mě potěšilo kdyby to fungovalo. Taky mě zajímá jak dlouho ten efekt přetrvává, jestli se na tom místě dají rostliny následující rok normálně pěstovat. Objednála jsem si ji u AEV.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Momordica charantia

Příspěvekod Vipetka » stř 06. dub 2011 14:11:33

Jednou jsem o ní četla, protože je výborná na moji cukrovku, ale ještě nezkoušela. Taky jsem našla, že se prodává z toho čaj - spešl. pro cukrovkáře a stál asi 7 stovek....... :cry:
Vipetka
člen korespondent
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 03. pro 2009 14:52:06

Re: Momordica charantia

Příspěvekod Ivana » stř 06. dub 2011 14:15:28

No semena stojí "jen" 6 Kč.- za jedno.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Momordica charantia

Příspěvekod bobek » stř 06. dub 2011 14:24:31

V tom článku mimo jiné píšou:

V některých oblastech Indie se semena této rostliny využívají jako účinné antihelmintikum, tj. prostředek proti parazitům.


To by mne zajímalo jestli proti parazitům v zažívacím traktu nebo třeba i klíšťatům ...
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Momordica charantia

Příspěvekod Ivana » stř 06. dub 2011 16:49:02

Zoologickolékařská vložka: Antihelmintika jsou proti parazitickým červům, na klíšťata jsou akaricidy. Ale nikdo neříká že to nemůžeš zkusit.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno


Zpět na Léčivé rostliny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků