Lékořice Glycyrrhiza uralensis

Biozahrada a léčivé rostliny k sobě patří.

Lékořice Glycyrrhiza uralensis

Příspěvekod Danka » úte 24. kvě 2011 20:18:57

lékořice
Ahoj lidi, moc prosím, nevíte, čím se zavděčím téhle rostlince (konkrétně “uralensis“)? S klíčením není problém, ale jak nasadí prvních pár lístků, tak se zastaví a teď už mi měsíc nějak neroste a chřadne... substráty zkouším různé, vloni kupovaný rašeliňák, pak pařeniště, momentálně je to listovka. mám ještě pár semínek, ale nejdřív bych potřebovala vědět co s tím.
Danka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 121
Registrován: sob 22. led 2011 23:50:54

Re: Lékořice Glycyrrhiza uralensis

Příspěvekod Ivana » pát 27. kvě 2011 10:43:42

Pěstování podle pfaf:
Vyžaduje hluboké, dobře kultivované, úrodné a vlhkost zadržující půdy pro dobrou produkci kořene [200]. Preferuje písčité půdy s bohatou vlhkosti [238]. Nejlepší rostliny se vyvíjejí v mírně alkalických podmínkách [238]. Rostliny jsou odolné vůči nejméně -15 ° C [238]. Tento druh je široce kultivován v Číně jako léčivá rostlina. Nevyžadujeme-li semena, pak pokud zabráníme květu, dá rostlina více energie na produkci kvalitních kořenů [238]. Velmi hluboko kořenící rostlina, může být obtížné ji vymýtit, jakmile se na stanovišti usadí [238]. Tento druh má symbiotický vztah s některými půdními bakteriemi, tyto bakterie tvoří uzliny na kořenech a vážou atmosférický dusík. Některé z těchto oxidů jsou využit y k růstu, část pak mohou využít jiné rostliny rostoucí v blízkosti [200].
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Lékořice Glycyrrhiza uralensis

Příspěvekod Danka » pát 27. kvě 2011 20:42:39

OK, moc děkuju, zkusím záhonek s žádanou zeminou vyrobit, rostlinky zasadit, zakázat vstup slimákům a modlit se...
Možná jsem udělala pitomost, u l. lysé jsem teď našla “ výsev na podzim“, tak asi to risknu s pořádným krytím na zimu...
Danka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 121
Registrován: sob 22. led 2011 23:50:54


Zpět na Léčivé rostliny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron