Živý plot z bambusu?

Živé ploty, vrbové stavby, větrolamy, palivové dřevo na biozahradě, nízké a střední lesy, kopicování, rychlerostoucí dřeviny....

Re: Živý plot z bambusu?

Příspěvekod Ivana » ned 14. úno 2010 13:58:03

Napsala jsem odpověď jako nové téma do jedlých rostlin (on by patřil i do léčivých i do užitkových): http://diskuse.nachvojnici.cz/viewforum.php?f=28
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Živý plot z bambusu?

Příspěvekod MalkovaJ. » čtv 29. zář 2011 8:47:37

No já nevím, bambusu bych se na živý plot asi bála... Není to naše domácí rostlina a trochu bych se obávala toho, že to za pár let zajde a bude nutné plot dělat znova. My jsme živý plot vyřešili trošku jinak, i když funkčně. Koupili jsme si hotový dřevěný plot*** a před něj vysázeli buxus. Roste sice pekelně dlouho, ale zase je to u nás trvalá rostlina, co jsem tak zjišťovala. Doufám, že časem plot ze strany zahrady úplně obroste a zároveň nám na pozemek nebudou běhat cizí zvířata.

*** Administrátorská úprava: Odstraněn komerční odkaz nevztahující se k tématu vlákna.

Admin: Komentářový spam. Administrátor vyhodnotil tento příspěvek jako komentářový spam. Uživatel MalkovaJ alias Janickam34 zmiňuje nebo doporučuje firmu vladeko.cz podle výsledků vyhledávání 139x (Google z 28.11.2011). Informace a doporučení uvedené v tomto příspěvku pokládáme za nedůvěryhodné, nejspíš vymyšlené, s vysokou pravděpodobností za ně dostal uživatel zaplaceno. Na moderovaná fóra se zákazem reklamy používá často jiné uživatelské jméno, například Aneta, Janicka nebo JanickaM, což je dohledatelné podle mailu nebo IP adresy. Uživatelka doporučuje na internetu i výrobky dalších firem a o sobě uvádí protichůdné informace. Příspěvek jako takový pokládáme za nepřínosný, k tématu se vztahuje jen velmi volně.
Také často řešíme věci jinak a funkčně, například takhle jsme u nás vyřešili problém komentářového spamu. Všem administrátorům i blogerům velmi ráda objasním a dám k dispozici všechny detaily použité techniky. Příspěvek je velmi pravděpodobně praktickým příkladem astroturfingu. A nyní pustíme uživatelce fanfáry od firmy Monty Python.

Uživatelský avatar
MalkovaJ.
nový člen
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26. zář 2011 16:53:00

Re: Živý plot z bambusu?

Příspěvekod Ivana » úte 08. lis 2011 12:38:47

Bambusy opravdu nejsou naše původní druhy a u některých druhů bývá v našem prostředí problém s mrazuvzdorností. Ale na živé ploty se s výjimkou habrů, smrků v podhorských oblastech a ojediněle výše zmíněných vrb vesměs naše původní druhy nepoužívají. Koneckonců ani zimostráz (Buxus) naší původní dřevinou není.
Problém trvalosti bambusového plotu je jinde, spočívá zejména ve výběru vhodného druhu, jednak z hlediska mrazuvzdornosti a jednak z hlediska kvetení. Bambusy po odkvětu odumírají a kvetou zhruba ve stejnou dobu po celém světě. Některé druhy a rody rostou několik desítek let a teprve poté vykvetou, například Phyllostachys bambusoides roste 100 až 140 let, což podle mého názoru trumfne každý koupený plot. Ten dřevěný plot bude s přehledem přežit i zimostrázem, který žije 500-600 let. Jiným skutečným problémem by mohlo být rozrůstání některých druhů bambusů, které se řeší speciální fólií.
Více o bambusech například ve článku Kvetení bambusů nebo Co jsou bambusy.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Dřevo, lesy, živé ploty, vrby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron