Konzervace alkoholem

Jak nakládat, zavařovat, sušit, solit....

Konzervace alkoholem

Příspěvekod Ivana » sob 12. pro 2009 13:32:32

1. Vezmeme neporušený zralý meloun, umyjeme a injekční stříkačkou napícháme dovnitř rum (už si nepamatuju kolik). Vpichy zalijeme voskem a meloun dáme do chladu. V zimě si pochutnáváme. Tohle jsem kdysi zkoušela ale už si vážně nepamatuju jak to dopadlo. Myslím tak nějak napůl (nezalívala jsem díry voskem).
2. Ovoce tak jak zraje omyjeme, hážeme do velké lahve a zalíváme rumem aby bylo potopené. Na vánoce je z toho skvělá bowle. Mělo by se to přisladit. Tohle jsem zkoušela a fakt to bylo skvělý. Jenže jsem to pak nějak zapoměla dolít a dosypat cukrem takže mě to někdy v lednu zplesnivělo.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Alkohol

Příspěvekod marek » sob 12. pro 2009 20:05:11

Ivana píše:2. Ovoce tak jak zraje omyjeme, hážeme do velké lahve a zalíváme rumem aby bylo potopené. Na vánoce je z toho skvělá bowle. Mělo by se to přisladit. Tohle jsem zkoušela a fakt to bylo skvělý. Jenže jsem to pak nějak zapoměla dolít a dosypat cukrem takže mě to někdy v lednu zplesnivělo.


Takhle jsem si jednou privezli s Hrvatska nakaldane visne v "peckovici" v domeni ze jde o olivy a musim rict ze to bylo velmi ucinne :lol:
marek
pokročilý
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 28. lis 2009 20:59:17
Bydliště: Melnicko

Re: Alkohol

Příspěvekod Ivana » sob 12. pro 2009 21:15:47

Tam ale dáváš všechno od jahod po jabka, postupně jak to zraje.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Alkohol

Příspěvekod Vipetka » úte 22. pro 2009 19:23:43

To mi připomnělo, že jsem před hooodně lety četla takový návod, jak uchovat na nový rok čerstvé švestky: psalo se tam, že se na podzim uřízla veliká větev švestky s těmi plody a celá ta větev se zavěsila do studně! Pak prý stačilo na Silvestra tu větev vytáhnout a švestky otrhat.
Ale jak říkám, je to tak 30 let, takže bez záruky.
Vipetka
člen korespondent
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 03. pro 2009 14:52:06

Re: Alkohol

Příspěvekod jiho » stř 23. pro 2009 7:43:55

Ano, je to jeden z velmi zajímavých způsobů uchovávání i dalšího ovoce, viz vlákno Zajímavý způsob.
jiho
webadmin
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 06. lis 2009 20:45:35

Re: Alkohol

Příspěvekod pierro » stř 23. pro 2009 21:50:50

Nebude to mít souvislost s hustotou CO2 a jeho koncentrací nad hladinou ve studni? Samo - v souvislosti s relativní vlhkostí a teplotou tamtéž.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek


Zpět na Konzervace sklizně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník