Dotace

Rybníky, rybníčky, mokřady, potoky....

Dotace

Příspěvekod Ivana » ned 13. pro 2009 12:32:26

Za prvé bych k tomuto tématu chtěla podotknout, že můžete dostat dotace na vybudování mokřadu. Má to být větší (na rybník 10x10 vám asi nikdo peníze nedá) a měly by tam být kolem naše původní rostliny. Dvě velmi dobré zprávy jsou, že dotace jsou 100%, tj. v plné výši nákladů (ovšem musí být vaše dotace schválená) a že spolupracuju s firmou, která se takovými věcmi zabývá (dělám pro ně botaniku) od podání žádosti o dotace až po realizaci.
Kdyby měl někdo zájem, můžeme to probrat.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Dotace

Příspěvekod kořenářka » stř 06. led 2010 17:18:14

Mě loni v Budějovicích hodili na hlavu žádost o obnovu a údržbu prameniště s přilehlým mokřadem, je zařazený do faremního plánu, které zpracovává Olomoucký Bioinstitut k projektu Ekozemědělci přírodě. Nejsou tam žádné chráněné rostliny, jen spousta rosniček. Upřímně řečeno, když už je to zaplocené, aby to krávy nerozšlapaly, taková hezká olšina je taky krajinářsky cenná, letos už chlapy nedonutím, aby to znovu vyžínali po kolena v bahně.
Zdraví Mlýnec
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: Dotace

Příspěvekod Ivana » stř 06. led 2010 17:39:06

Asi tam byl někde problém. Jaké to byly dotacče? Zemědělské?
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Dotace

Příspěvekod kořenářka » stř 06. led 2010 18:07:54

Ne, MŽp, Podprogram péče o krajinu, letos už je to pasé, do LPIS se zakreslí krajinotvorný prvek a je to, alespoň do roku 13, pokud nějaké zemědělské dotace budou. Problém spočívá v tom, že i krajinotvorné prvky se musejí udržovat a dnes na Agentuře ještě nevěděli jak, jenom, že nám zakreslí, co si budeme přát a že se o to musíme starat. Tomu se nebráním. Je však rozdíl pečovat o krajinu, když máš těch našich 60ha v několika rovných kusech, sem tam nějaké křoví a nebo ten náš horákov a vpodstatě za stejné peníze. Celých těch 10 let si ničím nervy se sháněním všech možných podpor, abychom se tu udrželi, jestli letos přežijem tak už přežijem všechno, co mě nezabije, to mě posílí. Ale je tu krásně !!!
Zdraví Mlýnec
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: Dotace

Příspěvekod Ivana » stř 06. led 2010 18:18:37

Nějak tomu nerozumín.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Dotace

Příspěvekod kořenářka » stř 06. led 2010 18:48:46

Já vím, že se vyjadřuji hantýrkou zemědělských žadatelů, ale jen jsem si tak posteskla. Během ledna a února si musím ujasnit co,kde,kdy a jak se bude celý rok dělat. Poté přestanu psát blog i diskutovat a vyrazím za tržbami. Moc ráda se však za soumraku vracím domů podle potoka, který jsme zbavili netykavky žlaznaté, nebo jak se ta obluda jmenuje(že jí tu bylo!) atd. Snažila jsem se získat kontrolu nad celým údolím, přesvědčila sousedy, aby neprodávali pozemky ke stavbě velkohotelu. Vlastně jsem už téměř všeho dosáhla. Teď musím vymyslet, jak to všechno udržíme, abychom se neudřeli ale na druhé straně to nezničili. Mohu tedy osázet mokřad olšemi, když ho nechci odvodnit? Ostřice,blatouchy a tužebníky jsou fajn ale pcháče a kopřivy mi vadí. Když chci mít udržované a od dobytka nezdevastované údolí, budu muset někde slevit. Vrácený projekt mohu dát do obálky a poslat poštou, myslím ale, že to nebude potřeba.
Zdraví Mlýnec
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: Dotace

Příspěvekod Ivana » stř 06. led 2010 22:01:01

Proč sázet na mokřad olše? Odvodňovat z programů péče o krajinu? Teď jsem se už úplně ztratila.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Dotace

Příspěvekod kořenářka » čtv 07. led 2010 6:46:42

Nechci ovodňovat žádné mokřady. Kromě podsekávání ohradníků a údržby vstavačové louky už ale nestíháme žádné další ruční kosení. Zaplotili jsme téměř všechna křoviska atd. ohrad jsou kilometry. Chtě nechtě musím někde slevit, tak chci podobné kouty osázet a olše se mi líbí.
Zdraví Mlýnec
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

Re: Dotace

Příspěvekod Ivana » pát 11. úno 2011 22:31:23

Ivana píše:Za prvé bych k tomuto tématu chtěla podotknout, že můžete dostat dotace na vybudování mokřadu. Dvě velmi dobré zprávy jsou, že dotace jsou 100%, tj. v plné výši nákladů (ovšem musí být vaše dotace schválená) a že spolupracuju s firmou, která se takovými věcmi zabývá (dělám pro ně botaniku) od podání žádosti o dotace až po realizaci.
Kdyby měl někdo zájem, můžeme to probrat.

Dotace už nějakou dobu nejsou plných 100%. Bohužel. O možnosti dotací na projekty mokřadů a rybníků poskytne informace i poradenství firma VZD Invest.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno


Zpět na Rybníky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník