PK pozemek "INDIÁNSKÁ VESNICE"

Napište o sobě, o své biozahradě nebo o svém projektu.

Re: PK pozemek "INDIÁNSKÁ VESNICE"

Příspěvekod pierro » pon 18. led 2010 0:48:54

kolik.JPG
kolik.JPG (4.36 KiB) Zobrazeno 15936 krát
Vytyčeno jest.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: PK pozemek "INDIÁNSKÁ VESNICE"

Příspěvekod pierro » ned 14. bře 2010 11:45:52

Odešel mi fotoaparát a tak další aktuality prozatím jen textově. Letošní zimu napadlo mraky sněhu a do toho si foukl větřík. Na naší zahradě to udělalo 1,4m závěje, návěje a další sněhové jevy..... Vzhledem k mé naivitě, kdy jsem si myslel, že skrz plot mi nic neproleze, bylo jasné že 1,6m plot nemá v podstatě vliv na okolní hladové obyvatele polí a luk. Zahrada vypadá, asi jako okolí Slavkova po odchodu tří armád.... Co lezlo nad sníh je minulostí. Zaplaťpříroda, že jsem se tak hanebně zpronevěřil sadařským zákonům a 99,5% dřevin jsem sadil roubem pod zem. Tím chca - nechca zůstalo pár pupenů roubu ušlechtilých odrůd ušetřeno a až to obrazí, snad něco zůstane.... Zajímavé je sledovat, co zajíci obrali. Krom klasiky - jabloně, švestky, hlavně čilimník, čimišník, nebo co to je (furt si to pletu-> má to zelené +/-rovnoběžné pruty, malinkaté lístečky, veliké žluté "bobovité" květy, a na zimu zůstávají holé, svěže zelené proutky, tenčí, než jitrnicové špejle. Ty jsou totálně v.... Zajíci nelenili a hrabali až na zem, ke kořenům. Takže jsem docela zvědavý, zda ještě někdy obrazí......
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: PK pozemek "INDIÁNSKÁ VESNICE"

Příspěvekod pierro » čtv 09. zář 2010 21:49:15

První letošní zkušenosti s 0,9ha pozemkem je, že nebude žádná hračka to posíct. Snad nebude nikomu vadit, když se tak nestane. Jsem mile překvapen, jak rychle se načechrává vrchní vrstva půdy, po léta udusávané a válcované traktory. Jak to vypadá v tak asi 30cm, kam hraboši nezalézají, to uvidím na podzim a na jaře, až začnu budovat zpevněné komunikace po vrstevnicích, s mírným sklonem a tu a tam mírným snížením u svahu. Nechám půdu nasávat vodu a třeba mi pak bude část vsáknuté vody navrácena do jezírka v dolní části pozemku. Uvidíme. Nemáte někdo rysa?
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: PK pozemek "INDIÁNSKÁ VESNICE"

Příspěvekod dkaras » čtv 30. pro 2010 4:37:22

Ahoj,
mohu se zeptat, jaké plemeno je váš Rexík? Není to náhodou Anatolský pastevecký pes? Podle fotečky tak trochu vypadá...
:D.
Uživatelský avatar
dkaras
pokročilý
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. dub 2010 21:02:41
Bydliště: Brandýs nad Orlicí (Orlickoústecko)

Re: PK pozemek "INDIÁNSKÁ VESNICE"

Příspěvekod pierro » čtv 30. pro 2010 16:57:42

Ne. Bohužel. Dostali jsme ho, coby německého ovčáka. Ale vykazuje dost znaků i čs vlčáka.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: PK pozemek "INDIÁNSKÁ VESNICE"

Příspěvekod pierro » ned 13. lis 2011 22:42:00


Od poslední fotky došlo k několika změnám. Zaprvé mám cca osázeno 80% plánovaných hlavních dřevin. Většinu jsem koupil, jako špičáky (cena) a tak chvíli potrvá, než budou vůbec vidět.
Jako tuhle althanovu renklodu, která tu roste od jara, po vytyčení hranic. Letošní (2011) letorosty mají přes metr. Kolem ní je zamulčováno a nechávám tu růst šťovík sp. ("kobyláče"), který by podle mě mohl hlubokými kořeny rozrušit upěchovanou zem v hloubce 30-50cm.

IMG_0005xs.JPG
1/4 letošních dýní.
IMG_0005xs.JPG (17.74 KiB) Zobrazeno 15538 krát

Část letošní úrody dýní. 4ks goliášů máme na verandě.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: PK pozemek "INDIÁNSKÁ VESNICE"

Příspěvekod pierro » stř 13. čer 2012 22:48:23

Araucaria araucana po přezimování venku.

Obdělávaný kus půdy uprostřed ovocných dřevin se pomalu rozrůstá. Jde tu nečekaně mnoho plodin. Od mrkve a brukvovitých, po dýně a rajčata. Letos zkouším mochyni peruánskou a několik nepříliš běžných tykvovitých.
Na snímku stav po zasetí, před větším deštěm, který jsem čekal dlouho a marně. Krom klasiky jsem našel sazenici kozí brady sp. a rovněž jsem ji sadil sem. Jen apios si hýčkám u baráku, aby mi ho v polích nezbaštili hraboši.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: PK pozemek "INDIÁNSKÁ VESNICE"

Příspěvekod pierro » ned 19. led 2014 22:56:37

Rok se s rokem sešel (a něco navrch :-) ) a je na mě, abych podal malou reportáž.
Předně jsem o něco rozšířil pěstební plochy.
Obrázek
Obrázek
Obrázek


K tomu jsem letos poprvé začal dovážet na pozemek kachny ze zahrádečky u domu.
Obrázek

Ale kačky - holky mě vypekly a obě sedly na vejce. z 5 vajec se vyklubalo 5 káčat.
Obrázek
Obrázek
A tak z kachní brigády sešlo. Arionů bylo, jako naseto. Ale i tak se něco povedlo.
Obrázek

Ale netuše, že mi běžci zasednou na vejce, jsem pořídil několik kuřat plemen "šumavanka" a "česká, zlatě kropenatá"

Obrázek

Zkusil jsem zaset nějaká semena paulownie.

Obrázek

A ztrojnásobil jsem plochu osetou žitem - křibicí.

Obrázek


I přes přemíru arionů ale nakonec přeci něco málo vyrostlo.

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Krom toho uzrálo první jablko z výsadeb na Velké zahradě. Průsvitné letní.
Obrázek


Viděl jsem i svoje první živé koroptve.
Obrázek

A na Hrádek přibyly další 4 kačky. 1,3.

Obrázek

Takže teď velím 8člennému komandu arionofágů.


To jen tak ve zkratce.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Předchozí

Zpět na Představte ostatním svou zahradu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron