MyTři a Střemy

Napište o sobě, o své biozahradě nebo o svém projektu.

MyTři a Střemy

Příspěvekod marek » sob 28. lis 2009 22:54:42

Asi pred peti lety jsme se odstehovali z mesta do male vesnice u Melnika.
Obyvame mirne svazity SZ pozemek o vymere 0,8ha kousek za vesnici.Hlubsi podlozi jilovite(od 1m dolu) a jinak celkem dost urodna dlouhodobe obhospodarovana tezsi zem.Jedna se v podstate o extensivni vysokokmeny sad (velmi stary), ale rostu tu i hodne oresaku a vubec vse mozne. Na svahu se stridaji sussi a vlhci mista, z casti porostle loukou, pampelisko bylino travnikem a mnou vysetym "fotbalovym hristem" - ach jo, kdyz ono Vam to tam fakt dobre poroste. :roll:

Prvni tri roky jsem daval dohromady chalupu a tak na vic moc energie nezbyvalo.
Zahradu jsem zacal "vylepsovat" coby kluk z panelaku :shock:a podle toho to vypada...
Tehdy zoranou pudu jsem osel travni smesi "Hriste" (uchyti se Vam nejlepe), koupil opravdu velkou sekacku a jednou za 14 dni posekal. Zryli jsme zahonek o velikosti 60m2 a potom ho pleli, upadal jsem do depresi ze nema prorezano vsech 50 stromu atd. Nebudu to dale rozvadet,to jen pro ilustraci naseho zahradniceni. Behem nekolikaleteho "souboje" se zahradou nam to zacalo dochazet, ale az letos na podzim jsme zacali napravovat skody.
Na sobe i na zahrade. ;)

Po delsim uvazovani/trapeni jsme se rozhodli vratit pozemek prirode a skromne v nem pobyvat. Az tu nebudeme, misto bude dal zit svym plnohodnotnym zivotem.Protoze byl ale minulych 100 let silne vytezovan, radi bychom mu zpocatku pomohli.Ted na podzim jsme udelali na sušší casti svahu nekolik teras (swales), vyticili "zony" a cesty, ujasnili si co kde bude zhruba rust atd.

Proste doufame ze tu casem vznikne prirodni zahrada a snazime se to moc nekazit...
Jinak receno, budu rad a vdecny za kazdou pomoc.

Az bude chvilka nacpu na web nejake foto pro lepsi orientaci, ale asi az pres vanoce ...

http://frelich.org/zahrada
marek
pokročilý
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 28. lis 2009 20:59:17
Bydliště: Melnicko

Re: MyTři a Střemy

Příspěvekod marek » čtv 18. úno 2010 14:24:38

a cas porad neni a neni .... :cry:
marek
pokročilý
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 28. lis 2009 20:59:17
Bydliště: Melnicko


Zpět na Představte ostatním svou zahradu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků