Můj záhonek a zahrada okolo

Napište o sobě, o své biozahradě nebo o svém projektu.

Můj záhonek a zahrada okolo

Příspěvekod Misazap » pon 16. kvě 2011 12:00:36

Nemám moc co představovat, můj pidizáhonek zbudovaný z původního skleníku a k němu přisedlé pařeniště, t.č. obhospodařovávané spíš kočkami to není moc na chlubení. Okolo je taková skorozpustlá zahrada, která však obsahuje plno zajímavých rostlin a já je ráda fotím a často ani neumím pojmenovat.
Tak sem budu dávat fotečky, možná se to bude hodit i pro některé výměny :-).

Tak tedy můj záhonek, je tam všechno co se dá a postupně chci ještě přidávat. Planě zde roste brutnák, medvědí česnek a hluchavka bílá (teda plno dalšího, ale tohle si tu záměrně nechávám). Zkusila jsem vyset mrkev (teda vlastně zasadit, protože po předchozích neúspěších jsem ji zkusila předpěstovat). Mezi ní je červená cibule, pak hrášek (Hejzlarová), bílé kedlubny a ředkvičky. Po krajích je tam máta (3x), yzop, meduňka, mateřídouška. Pak ještě růžičková kapusta, roketa, řeřicha a nově zasazené saláty (štěrbák, plzeňský kamenáč a čtyřboč). Pak jsou tu taky měsíční jahody, pomněnka, sedmikráska, pampeliška .. nezapomněla jsem na něco? Jo ještě na fotce vepředu mladý libeček od souseda :-). Celkově to má tak 4 metry čtvereční.
V pařeništi není nic, teda jsou tam kočičí vyvíteco ... :-(
Můj záhonek před domem
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Můj záhonek a zahrada okolo

Příspěvekod Misazap » pon 16. kvě 2011 12:17:03

Tak ještě nějaké fotky kytiček
Orlíčky
Orlíčky

Šanta Hroznatá (myslela jsem že je kočičí, ale podle webu to spíš vypadá na hroznatou).
Šanta hroznatá

Zběhovec plazivý, moc chutná čmelákům
Zběhovec plazivý
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Můj záhonek a zahrada okolo

Příspěvekod Misazap » pon 16. kvě 2011 12:27:24

Co jsem dnes ještě objevila je tenhle Zemědým lékařský
Zemědým lékařský

A taky se snažím naučit, jak se rozpozná mladá Štětka planá od mladého Brutnáku lékařského - přiznám se, že to jen tipuji podle míst výskytu na zahradě. Vlevo by měla být Štětka, vpravo Brutnák.
Štetka vs. Brutnák
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Můj záhonek a zahrada okolo - nový zahradník

Příspěvekod Misazap » pát 03. čer 2011 12:46:52

Chci se pochlubit novým přírůstkem, je sice "vypěstovaný ze semínka", ale tak nějak jinak :-)
Jmenuje se Daniel, narodil se 24.5.2011, vážil 3,09 kg a měřil 50cm.
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Můj záhonek a zahrada okolo

Příspěvekod Ivana » pát 03. čer 2011 12:53:59

Tak blahopřejeme.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Můj záhonek a zahrada okolo

Příspěvekod kol238 » pát 03. čer 2011 19:14:22

:D Tak spokojené "zahradničení"
kol238
člen korespondent
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 26. led 2010 20:34:00
Bydliště: Zbyslavice

Re: Můj záhonek a zahrada okolo

Příspěvekod Misazap » pát 02. pro 2011 9:38:49

Po delší době se tu hlásím. Ze záhonku jsem toho moc nezískala. Vykvetlo mi pár mečíků a měli jsme mátu na mochito, jinak nic moc. Nakonec jsem se rozhodla záhonek zrušit a předělat to na plochu pro dětské hry.
Nějaký menší záhonek si vyrobím za barákem, ale jen na rostliny, které to vydrží (máta a spol.)
Pak mám domluvenou výrobu obr podmisek (z pozink plechu 1x2m), do kterých dám ty největší květináče co seženu a dám to na terasu a zkusím něco zapěstovat tam, ale taky to asi bude jen na nějaké kuchyňské bylinky. Tak uvidím.
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Můj záhonek a zahrada okolo

Příspěvekod kol238 » pát 02. pro 2011 22:52:47

To jsem zvědavá, jak ti to půjde. Já jsem letos vysadila něco málo do truhlíků, s předsevzetím, že to opravdu budu zalévat, ale v mém případě je stále výnos větší v neudržované zahradě než v suchém květináči.
kol238
člen korespondent
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 26. led 2010 20:34:00
Bydliště: Zbyslavice

Re: Můj záhonek a zahrada okolo

Příspěvekod Misazap » úte 13. pro 2011 9:32:10

Já si chci nechat vyrobit opravdu velké a hlavně hluboké podmisky a napojit je na okap. Ale spíš než voda bude ty kytky trápit sluníčko, je tam totiž velká výheň, to proto tam budou spíš jen bylinky. Zastínit to nejde.
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Můj záhonek a zahrada okolo

Příspěvekod Misazap » sob 22. úno 2014 10:07:32

Tak se po delší době zase ozývám, zahradu jsem vzdala. Po neshodách s rodinou jsem se zařekla, že na tu zhůvěřilou zahradu už ani nesáhnu a budu si udržovat jediné, květináče, ty výrazně označím cedulkami "Moje, nesahat", protože tady co není podepsané, to mi zničí. Používám z 90% ty svoje samozavlažovací barely a letos do nich zkusím vyset co půjde. Trochu řeším hlínu, protože sice mám kompost, ale v něm skoro nic nechce růst. Na podzim jsem narychlo hodila pár vykopaných pampelišek do směsi kompost plus zemina, pro naši agamu, a všechny postupně odhnily. Pak se nám doma vyrojili mravenci a vyhnali z květináčů několik malých slimáků (přes noc a pochutnali si na nich), ale i další vykopané pampelišky nejdřív krásně vyrašily, vydrželo jim to tak tři týdny a pak šly do paďous. Byly v několika samozavlažovácích a těch barelech, nepřišlo mi to vlhké, je to jako hlína venku.
Chystám se tedy na první výsevy, ale potřebuju nějak vyčistit ten kompost, nemáte nápad co s ním aby nepřišel o všechnu faunu co v něm je, jen o tu nežádoucí? Zeminu už budu muset sehnat z jiného zdroje. Vysévat asi budu zvlášť a pak to přesadím, protože mi hodně padají klíční rostlinky, zkusím půdu na výsevy dezinfikovat propečením v troubě. Až zesílí, tak pak snad už nepadnou na hnilobu. Navíc můžu už teď předpěstovat v zimní zahradě.
Květináče budou před domem (jih) a zkusím nějak pokořit tu terasu. Ta je otevřená na 3 strany (sever, východ, jih), tedy hodně slunná a velmi větrná. Mám v plánu do nebo k barelům dát větve z loni ostříhané kroucené vrby, které by udělaly takovou menší clonu, navíc budou podporou pro popínavky (hrášek, fazolky a ačokča). Loni jsem zasadila dětem jahody, na podzim jsem přesazovala mátu a meduňku, mátu nechám asi u domu, kde jih stíní částečně ořech. Meduňka by terasu mohla zvládat. Mám taky předpěstovaný rozmarýn (kupovaný mi vždy zašel, tak jsem zkusila zasít), mateřídoušku a tymián. Dál na terasu zkusím rajčata, ale mám v plánu zkusit i mrkve a další zeleninu a uvidím co tam půjde.
Kdybyste měli radu co s tím kompostem, tak budu ráda, ale obávám se že bude nejlepší ho nepoužívat. Celý pozemek je zaplísněný a je to i v něm. Slimáci pak dorazí zbytek.
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na Představte ostatním svou zahradu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron