Na cesty mezi zahony

Zde můžete požádat o radu ostatní.

Na cesty mezi zahony

Příspěvekod Gastran » pát 18. kvě 2012 20:12:33

Nedela problem mit na cestickach mezi zahony nejake seno,vytrhany plevel a zbytky listu z rostlin? Asi vrstva jen 0,5 - 1 cm .Problemy jako smrad,skudci a nejake jine problemy.
Uživatelský avatar
Gastran
nový člen
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 16. úno 2012 15:39:49

Re: Na cesty mezi zahony

Příspěvekod Ivana » pát 18. kvě 2012 20:45:04

Smrad nemám, ale mám problém se slimáky.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Na cesty mezi zahony

Příspěvekod kol238 » pon 21. kvě 2012 20:23:46

Záhony dělám tak, že nakupím seno a příští rok rozhrnu tam, kde potřebuji a sázím. Takže to seno vytvoří rámy a cestičky okolo. Žádný problém neregistruji.
kol238
člen korespondent
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 26. led 2010 20:34:00
Bydliště: Zbyslavice

Re: Na cesty mezi zahony

Příspěvekod Gastran » sob 26. kvě 2012 10:51:59

A nejake stiznosti ohledne sousedu,ze se vytvari ukryt pro slimaky a dalsi skudce.

Potreboval bych nejakou odpoved na to,az mi reknou,ze delam ten ukryt. Nedokazu to zatim obhajit.
Uživatelský avatar
Gastran
nový člen
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 16. úno 2012 15:39:49

Re: Na cesty mezi zahony

Příspěvekod Jana-ka » úte 29. kvě 2012 6:02:31

no, já to vysvětluju tak, že sousedům vlastně prokazuju službu: slimáci se soustředí na mojí zahradě a na tu jejich tolik nepolezou ;) A já je na té své zároveň účinně hubím /množárnu plžů by sousedi nepřekousli ...ale já taky ne!/, každý večer proběhnu záhonky s nůžkama v ruce ... a to i záhonky sousedů - nemáme mezi sebou ploty. Takže nikdo nemůže nic namítat.
Jana-ka
pokročilý
 
Příspěvky: 40
Registrován: sob 28. lis 2009 20:07:51

Re: Na cesty mezi zahony

Příspěvekod Danka » čtv 31. kvě 2012 21:22:04

Záleží na spoustě věcí, jak slimáky a jiné škůdce omezit se dá dočíst i tady na fóru, vyber si, co by mohlo u tebe fungovat, a předveď sousedům ;) .
Já bych neviděla nijak závratný rozdíl mezi např. vyvýšeným záhonem a kompostem, kompost má každý, a na ten se nikdo nešklebí. A ve zbytcích plevele se dá ta havěť vychytat.
Jsou ale i lidi, které nepřesvědčíš, když budou mít u sebe slimáky a u tebe se nenajdou, řeknou že zrovna od tebe uprchli a jsou tu díky tvému nepořádku, který jim nechutná a tak jdou po jejich salátku :roll: .Možné líhně u sebe přehlédnou, argumenty pak nemají smysl a je to o kompromisu, který ještě všichni unesete.
Tak zlom vaz, D.
Danka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 121
Registrován: sob 22. led 2011 23:50:54

Re: Na cesty mezi zahony

Příspěvekod houba » sob 16. čer 2012 21:10:31

Takovou 0,5-1 cm vrstvu sena, plevele a zbytků na cestičkách bych opravdu nerad celou sezónu obnovoval. To musí být spousta práce. Také si myslím, že uvedených materiálů je na cestičky škoda. Nechal bych je na záhonku přirozeně zkompostovat pro zlepšení půdy :). Nebo bych je dal na kompost.
Na jedné zahradě používám místo cestiček nášlapné kameny, na druhé pokládám do cestiček karton. Nevypadá to nijak zvlášť esteticky, ale jediná údržba = výměna za nové začátkem sezóny. Když je řeč o těch slimácích - ti tam samozřejmě zalezou - o to rychleji je lze vypátrat. Jinak se mi líbí systém popisovaný kol238. V jednoduchosti je síla...

Přeji hezký den
houba
člen korespondent
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 20. pro 2009 11:28:37
Bydliště: Český Krumlov

Re: Na cesty mezi zahony

Příspěvekod Gastran » sob 16. čer 2012 22:04:02

Uz jsem zacal pomalu pokladat vysokou posekanou travu na urcite cesticky. Uvidim jak to dopadne a pokud dobre,tak to dokoncim na cele zahrade.:)
Uživatelský avatar
Gastran
nový člen
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 16. úno 2012 15:39:49


Zpět na Otázky, žádosti o radu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron