Rostliny pro množení v truhlíku

Zde můžete požádat o radu ostatní.

Rostliny pro množení v truhlíku

Příspěvekod Misazap » sob 21. úno 2015 11:19:56

Ahoj, jak jsem psala, intenzivně hledám pozemek, zatím nevím jestli se mi povede pořídit ten ovocný sad nebo něco jiného, ale pevně doufám v to, že se ten pozemek sežene. Budu hodně ráda, pokud ho budu mít letos na podzim. Tak mi zbývá ještě rok na "přípravu". Zatím ale nemám nic víc než mé "oblíbené" samozavlažovací barely.
Dokázali byste mi poradit nějaké vhodné rostliny, které by mohly růst v tom barelu (nebyly tolik náročné na půdu,...), daly se dobře namnožit (z mála rostlin by bylo dost roslin pro osetí) a navrch by byly vhodné pro osetí nového pozemku?
Napadají mě rostliny pro zelené hnojení, ale jinak moc nápadů nemám ..
Chtěla bych pak získat nějaká semínka směnou s Vámi, a protože nemám nic zajímavého na výměnu, tak bych zkusila něco nakoupit, třeba i z té noemovy archy nebo odjinud. Já bych tím taky získala zajímavé odrůdy (stačí mi pár semen) a navrch ještě něco za výměnu.
Teď jen vymyslet co ...
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Rostliny pro množení v truhlíku

Příspěvekod Misazap » sob 21. úno 2015 15:43:36

Jen jako jedna z možností, kde by se dalo něco objednat .. našla jsem na jednom prodejním webu nabídku semen, kterou označují jako pra-zeleninu, prý že jsou to staré odrůdy a lze z nich získávat osivo.
http://www.rostliny-semena.cz/cz/semena ... -zelenina/
nutno dodat, že některé odrůdy vypadají aspoň pra-zvláštně ;-)
Misazap
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 154
Registrován: pát 02. dub 2010 13:30:19
Bydliště: Plzeň

Re: Rostliny pro množení v truhlíku

Příspěvekod bobek » sob 21. úno 2015 17:05:29

No to je fakt paráda ta jejich "prazelenina".
Třičtvrtěkilová rajčata :-) nebo Mrkev Kosmická Fialová :shock: Nešlechtěná zelenina podle nich znamená, že není GMO :lol:
njn, když jim to lidi žerou, co by to neprodávali...
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Rostliny pro množení v truhlíku

Příspěvekod Ivana » čtv 26. úno 2015 20:32:26

Nešlechtěná mrkev rozhodně není fijalová. Je bílá, malá, rozvětvená a má kolem ukrutně dřevnatého válce tenoulinký měkký poživatelný obal. Zkuste si jí někdy vyrýt na louce!
To co a jak tam prezentujou je jen takovej ten obchodní trik: Letí to, tak si něco dáme do nabídky taky.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno


Zpět na Otázky, žádosti o radu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron