Mlátička

Technologické metody, postupy a přístroje na zpracování úrody. Loupání, louskání, mlácení, česání, sklízení...

Mlátička

Příspěvekod Martin » ned 24. led 2010 16:37:24

Obilí z vlastního pozemku je supr,ale zrovna řeším problém jak ze snopů dostat to zrní ven.Samozřejmě je určitě možný cep a průvan v průjezdu,jenže na to v domečku nemám až tak místo.Takže nemá někdo nápad jak se to dá udělat ve větším množství?Třeba nějaká malá mlátička na ruční pohon?
Martin
pokročilý
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned 24. led 2010 16:22:37
Bydliště: Trutnov

Re: Mlátička

Příspěvekod pierro » ned 21. bře 2010 17:45:10

Kolik toho máš? Napadlo mě prastaré řešení v drátech jízdního kola. Ale dělat takhle dejme tomu zásobu pro dům na celo zimu, to by asi byl kapku problém. Vidíš, tohle jsem nedomyslel. Mám taky nějaké obilí, co s ním po dozrání, to jsem ještě neřešil. Budu přemejšlet.
S úctou Martin.
Uživatelský avatar
pierro
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 355
Registrován: pát 20. lis 2009 17:42:36
Bydliště: Náchodsko, Nový Hrádek

Re: Mlátička

Příspěvekod korda2004 » ned 21. říj 2012 7:37:01

V drátech jízdního kola? To zní zajímavě, jediné co mě napadlo je, že se kolo dá na sedlo a točí se šlapkou a klas se "vrazí" do drátů toho roztočeného kola. Je to tak? I když to by si lítalo všude, to spíš jakoby "strouhat" na stojícím kole.
Zdraví KorDa
korda2004
nový člen
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 06. říj 2012 10:18:18
Bydliště: Čáslav

Re: Mlátička

Příspěvekod jiho » pon 22. říj 2012 10:20:57

Možná by byly použitelné nunčaky, původně jsou to cepy na mlácení rýže. Takže by nebylo nutné vlastnit mlat. Na vyfoukání plev by snad stačil ventilátor, ale v bytě asi ne, ani na balkoně v paneláku.
jiho
webadmin
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 06. lis 2009 20:45:35


Zpět na Technologie zpracování úrody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník