Fazolové slupky

Technologické metody, postupy a přístroje na zpracování úrody. Loupání, louskání, mlácení, česání, sklízení...

Fazolové slupky

Příspěvekod Fazole » úte 29. kvě 2012 21:01:51

Fazolové slupky se prý dají využít na bylinný čaj. Budu jich mít docela dost jako odpadový materiál. Na co jsou dobré? Vykupuje to někdo?

Děkuju za případné zkušenosti.
Fazole
člen korespondent
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 30. zář 2010 21:06:23

Re: Fazolové slupky

Příspěvekod Danka » úte 29. kvě 2012 22:08:51

Klasika je využití ve směsích proti cukrovce (s borůvkou, jestřabinou, kukuřicí, a dalšími) popř. metabolicky podpůrných. S výkupem těžko říct, každá vykupující instituce chce něco jiného, podle toho, co zpracovávají, troufnu si hádat, že množství hotových léků ti dost konkuruje :(
zdravím tě
D.
Danka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 121
Registrován: sob 22. led 2011 23:50:54

Re: Fazolové slupky

Příspěvekod Ivana » stř 30. kvě 2012 6:41:46

Podle Zentricha:
Diuretikum, snižuje hladinu krevního cukru, urychluje látkovou výměnu (jak už Danka psala). Užívá se při močových kamenech, cukrovce, revmatismu, kožních chorobách. Mírně snižuje krevní tlak a je vhodná při zvýšení kyseliny močové v krvi. Používá se dlouho vařený odvar, na mírném ohni 2-2,5 hodiny v 1,5 l vody 20-25 g. Přecedit a doplnit na 750 ml. Pije se přes den ve více dávkách.
Na bílkovinu v moči, způsobenou nedostatečnou činností srdce nebo chorobami ledvin se hrst lusků máčí přes noc ve studené vodě, ráno v téže vodě 15 minut povařit a 15 minut nechat stát. Pít přes den po šálcích.
Směs která dodá tělu minerály:
200 g fazolových lusků, 140 g přesličky, 100 g smetanky (pampelišky), po 80 g květů heřmánku, květu měsíčku, nati řebříčku, nati třezalky, nati vlaštovičníku, květu lípy, květu černého bezu. Podává se jako bylinářský čaj, asi 0,75 l denně. Zvýší vitalitu, působí proti neurastenii, únavě a vyčerpanosti.

Bývalé léčivé rostliny Zbraslav, nyní LEROS mají na svých stránkách informaci že seznam vykupovaných rostlin platný do 31.3.2011 si lze vyžádat mailem. Mě se zdá že moc nefungují, ale zkusit to můžeš. Vypadá to, že vykupují i některé jiné firmy. Když jsem možnost přivýdělku tímto způsobem naposled zkoumala, přišlo mi že se ceny zastavily někdy mírmě po komunismu a tak se mi to nezdálo efektivní.

PS: Já tohle vlákno asi časem přesunu do léčivých aby se to dalo líp najít. Jo a ta vitalita mě zaujala, to by se mohlo vyzkoušet.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno


Zpět na Technologie zpracování úrody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků