Diskuse o permakulturních titulech

Část členů tohoto fóra si nepřeje vést polemiky s lidmi, kteří mají odlišné názory (na používání pesticidů, nutnost zabíjení, pohled na život a na svět) vůbec a řada dalších to pokládá za ztrátu času. Proto, jak jsem již v úvodu deklarovala, budou tyto příspěvky oddělovat aby je mohli číst jenom ti členové fóra, kteří o tom diskutovat chtějí.

Re: Odkazy, linky

Příspěvekod Ránazrána » stř 24. úno 2010 21:42:53

Petra: Tak koukám ,že se zde šíří zase nějaké desinformace. Ach jo. Permalot takové kurzy jaké popisuješ nedělá ,pokud vím.
Nemyslím, že vyšší cena je nutně zárukou kvality kurzu. Někdo je prostě obchodník a jiný ne. Tu samou věc prodá každý za jinou sumu. Každý si může vybrat.
Ránazrána
začátečník
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13. led 2010 17:57:24

Re: Odkazy, linky

Příspěvekod bobek » stř 24. úno 2010 22:34:41

Ránazrána píše: Podle pravidel permakultury .... Podle informací permakultura(CS)


Je podle web http://permakultura.cz tím na co se ohledně permakultury odvoláváš ?
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Re: Odkazy, linky

Příspěvekod Ránazrána » čtv 25. úno 2010 23:46:05

Bobek: www.permakultura.cz je jedním z webů, kde by se to člověk měl dočíst. Nejsem si však jistá, zda tento web patří v současnosti k nejlepším zdrojům informací.
Vycházím z mezinárodně uznaných pravidel, které stanovil Mollison a podle kterých se mají řídit všichni permakulturníci po celém světě. Bez ohledu ,zda to mají nebo nemají na svých web stránkách, tedy i my zde v Čechách a na Slovensku, permakultura(CS).
Ránazrána
začátečník
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13. led 2010 17:57:24

Re: Odkazy, linky

Příspěvekod bobek » pát 26. úno 2010 8:53:18

Ránazrána: tak prosím už konečně uveď pár odkazů které podle tvého názoru v současnosti patří k nejlepším zdrojům informací.
bobek
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 20. lis 2009 17:57:31
Bydliště: Praha, zahrada v Posázaví

Odkazy, linky

Příspěvekod Ivana » pát 26. úno 2010 10:31:17

Fórum Biozahrada není fórum o permakultuře.
Všechny kdo chtějí diskutovat o permakultuře nebo prosazovat tu jedině správnou permakulturu prosím, aby si našli vhodnější místo.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Odkazy, linky

Příspěvekod Ránazrána » pát 26. úno 2010 23:32:37

Bobek:Promiň je mi líto ,permakultura zde není vítana. Pokud jsem dobře pochopila reakci Ivany. Budeme si o tom muset popovídat jinde jindy.
Ránazrána
začátečník
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13. led 2010 17:57:24

Re: Odkazy, linky

Příspěvekod PetrP » pon 01. bře 2010 13:30:54

Ivana píše:Fórum Biozahrada není fórum o permakultuře.
Všechny kdo chtějí diskutovat o permakultuře nebo prosazovat permakulturu prosím, aby si našli vhodnější místo.

Co by mělo být v sekci z názvem PERMAKULTURA, než příspevky týkající se permakultury ?.
Sama jste do té sekce přispívala, tak nechápu vaši reakci.
Jestliže, se tady nemá diskutovat o permakultuře, mělo by to být napsáno v pravidlech fóra a tato seskce by musela logicky zmizet.
Já permakulturu nemusím, ale jde mi o princip.
PetrP
nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 06. úno 2010 19:46:19

Re: Odkazy, linky

Příspěvekod Ivana » úte 02. bře 2010 13:34:04

Asi jsem to špatně napsala. Spíše jsem měla na mysli že nemám žádný permakulturní titul ani si ho nechci pořizovat, takže kdo by chtěl odpovědi od těch diplomovaných permakulturistů, u mě je nenajde. Já jsem botanik a ekolog a tak je zaměřené i toto fórum. Permakultura jako téma byla založena na přání některých členů, kteří k ní mají blíže než já. Jestli má někdo z nich nějaký permakulturní titul nevím.
Pro je permakultura pouze volně související téma, ale nevidím v ní hlavní zaměření tohoto prostoru, který jsem vytvořila zejména pro výměnu rostlin a zkušeností se zahradou.
Uživatelský avatar
Ivana
Administrátor
 
Příspěvky: 3362
Registrován: pát 06. lis 2009 20:51:55
Bydliště: Brno

Re: Odkazy, linky

Příspěvekod Ránazrána » úte 02. bře 2010 21:43:43

Vždyt je uplně jedno , kdo má jaké tituly. Titul může být zárukou NĚČEHO, ale také nemusí. A je jedno jestli je z kurzu nebo ze školy. Spousta těch ,co vydrželi ve škole a vyfasovali za to titul , dělají v životě něco jiného. Co to je titul? Pár poskládaných písmenek, na kterých někteří budují svou důležitost.
Přece sem chodí dost lidí ,kteří se chtějí něco dovědět, nebo obohatit ostatní. Na permakultura.cz forum je, ale je nějak v nepohybu, nic se tam neděje....Kdo ví, já jsem pouhý pozorovatel.

Ivana: Ty musíš nutně znát odpověd na všechno? Já když něco nevím , tak nevím , třeba se to dovím, a klidně řeknu ,že to nevím. Odpovím ,když vím. Tady jsem reagovala na něco , co byl zřejmě nechtěný omyl v informacích. Jen jsem to chtěla objasnit pro ty , kteří by o informace projevili zájem. Necítím se být propagátorem permakultury. Permakultura mě zajímá, ale mnohdy je člověk permakulturní a ani o tom neví, nikdy se s tím pojmem prostě nesetkal. Je to prostě jedno. Jako s titulama. Permakulturní je spousta věcí a nutně nemusí mít nálepku "permakultura". Stejné je to se slovy EKO a BIO.... cpe se to všude jako tituly a mrší se tím kdeco. Nejsou zmršený slova , ale ta mašinérie za tím.
EKO a BIO a PERMAKULTURA mají být samozřejmostí , přirozeností..... tím, že to všude cpeme tak z toho děláme něco vyjímečného, co podléhá spoustě nesmyslů , které dotujeme a díky tomu se vlastně nechováme EKO ,BIO...
....takže si HRAJEME na něco . Chápu, že v tomhle světě ,v tomhle bodě, kam jsme to dotáhli, nám možná?? nic jiného nezbývá, ale je to přirozené a normální?
Ránazrána
začátečník
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 13. led 2010 17:57:24

Re: Odkazy, linky

Příspěvekod kořenářka » čtv 04. bře 2010 5:18:10

Myslím, že takto dopadá každý ideál, každá sebelepší myšlenka, které se zmocní dav a komerce. Přibývá bizahradnictví, permakulturních a biodynamických zahradnictví. Pak se toho zmocní státní správa ve snaze dát tomu řád a ochránit spotřebitele před podvodníky, ale tím to většinou dorazí.
Pokud však sami v sobě nemáme svoji vlastní osobní svobodu a svoji vlastní osobní vizi ve všem, co tvoříme. žádné oficiální normy nám nepomohou. V této době, kdy zklamaly všechny ty veliké cíle a lidi se stáhli zpět do svých mikrosvětů, je to podle mého názoru jediný způsob,jak se z toho nezbláznit.
Zdraví Mlýnec
kořenářka
zasloužilý člen
 
Příspěvky: 146
Registrován: pát 25. pro 2009 18:15:19

PředchozíDalší

Zpět na Polemiky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron